10 crypto pro 2022 koupit a držet

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Co je Coinbase?

Coinbase Global, Inc. je platforma pro výměnu kryptoměn, kterou provozuje Coinbase, což je obchodní značka společnosti. Coinbase je distribuovaná organizace; všichni pracovníci pracují na dálku a společnost nemá žádné fyzické kanceláře. Podle objemu obchodů je to nejoblíbenější kryptoměnová burza ve Spojených státech.

⚡️ Jak vysoko může Ethereum vystoupat?

Na začátku roku 2022 společnost Money Morning předpověděla, že by Ethereum mohlo do konce roku 2022 dosáhnout až 8 000 dolarů. Pokud bude pokračovat stejný býčí vývoj, který započal v polovině roku 2021, mohla by cena ETH do konce roku 2022 klesnout mezi 6 500 a 7 500 USD. Na konci roku 2022 však trh kryptoměn prošel výraznou korekcí a ceny Etherea a dalších hlavních kryptoměn se propadly. V lednu 2023 se ETH obchodoval za cenu kolem 700 USD.

⚡️ Jaký bude bitcoin za 5 let?

Mike Novogratz, zakladatel a generální ředitel společnosti Galaxy Digital, v úterý pro Bloomberg Technology uvedl, že jeden bitcoin (BTC) bude mít za pět let hodnotu 500 000 USD.

⚡️ Vrátí se LTC zpět nahoru?

Navzdory silnému růstu LTC během prvních šesti měsíců roku 2021 došlo v druhé polovině roku 2021 a na začátku roku k poklesu.

Jak koupit kryptoměny

V nejisté době se kryptoměny, které mnozí považují za destruktivní sílu ve světě financí, náhle ukázaly jako jediná bašta, která zůstala prakticky nedotčena zásadními změnami. Akumulace ve fiat měnách jsou regulovány vládami, které je vytvořily, a ty mohou jednotlivcům kdykoli odebrat právo na volný prodej aktiv. Akcie jsou naproti tomu řízeny institucemi a mohou být silně ovlivněny hospodářskou recesí.

Zároveň stále roste popularita kryptoměn, a to nejen mincí s vlastním blockchainem, ale i tokenů. V neposlední řadě proto, že lidé jsou ochotnější jim věřit díky tomu, že digitální peněženky nejsou ovlivňovány geopolitickými událostmi a nejsou řízeny vnějším subjektem. Rostoucí zájem veřejnosti o kryptoměny a nezávislá digitální aktiva vedl k výraznému nárůstu počtu investorů.

Vyplatí se nyní investovat do kryptoměn?

jak koupit kryptoměny pro rok 2022: Investovat, nebo ne?
Do jaké kryptoměny 2022 je nejlepší investovat pro nováčka?

To, co mnozí předpovídají, že se stane v příštích několika letech, se již začalo naplňovat. Kryptoměny jsou nyní zakořeněny v globálních financích. Protože se systém kryptoměn ještě neujal v každodenním životě natolik pevně, aby ztratil svůj růstový potenciál, mají nezávislé kryptoměny obrovský rozvojový potenciál. Investoři mají ještě dnes čas profitovat z růstu cen kryptoměn, a čím dříve se do této hry pustí, tím větší budou zisky.

Samozřejmě i poté, co se systém kryptoměn stane součástí každodenního života většiny lidí, bude tento sektor nadále nabízet lukrativní příležitosti. Budou vznikat nové high-tech tokeny a podhodnocené mince budou stoupat. To vše se však bude odehrávat v novém finančním ekosystému. Investoři mají v tuto chvíli dvě alternativy: držet se rozpadajícího se konvenčního trhu, nebo diverzifikovat své portfolio pomocí kryptoměnových aktiv.

Vzhledem k nárůstu popularity bitcoinu jako finančního mechanismu doporučujeme zvolit druhou možnost. Nejdůležitější je nenakupovat vše najednou a soustředit se na aktiva, která mohou skutečně přinést zisk.

Top 10 kryptoměn, které je třeba koupit a držet v roce 2022

Deset nejlepších kryptoměn, které stojí za to koupit a držet v roce 2022
Jaká je nejlepší kryptoměna pro investování?

V polovině února 2022 obsahoval index hodnoty digitálních měn společnosti CoinMarketCap více než 17 500 různých kryptoměn. Do indexu jich bylo zatím zařazeno jen asi 10 000; zbytek zatím nemá dostatek údajů, aby mohl být řádně oceněn. Může se zdát, že je menší, ale stále je zcela astronomický – vezmeme-li v úvahu, že CoinMarketCap zahrnuje pouze měny, které jsou jednotlivci skutečně ochotni nakupovat a využívat.

Sestavili jsme seznam 22 hlavních kryptoměn, na kterých v roce 2022 zbohatnete. Zahrnuty byly pouze měny s významným růstovým potenciálem, tedy žádné stabelcoiny, protože ty odpovídají výkyvům fiat měn, na které jsou navázány.

To však neznamená, že vás od investic do stablcoinů v tomto roce odrazujeme. Spíše než to je berte, zejména USD Coin nebo Tether. Mince navázané na americký dolar jsou výhodné na trhu, kde se ceny rychle mění. Jen mějte na paměti, že růst kryptoměn může stále poskytovat značné výnosy, a nenechte si je ujít.

Bitcoin

Je dobrý nápad investovat do kryptoměn pro rok 2022
Způsoby investování do bitcoinu

Bitcoin je jasnou jedničkou na trhu a bude i nadále stoupat, protože ho většina lidí považuje za ideální reprezentaci kryptoměny. Bitcoin není v dnešních poměrech zdaleka technologický génius, ale v bezpečnosti, užitečnosti a snadnosti používání své konkurenty převyšuje. Bitcoin může být první měnou, která rozbije banku, a proto budeme i nadále svědky toho, jak jeho kapitalizace stoupá.

Hlavní nevýhodou bitcoinu je jeho přílišná závislost na náladě trhu. Vzhledem k tomu, že tato forma měny je spojena s budoucími vyhlídkami celého kryptoměnového systému, mají jakékoli změny v očekáváních uživatelů okamžitý dopad na tržní cenu vůči stejnému americkému dolaru. Volatilita má na druhou stranu určité výhody:

  • Bitcoin má spoustu agresivních výkyvů, které se objevují, když je jen mírně vyprovokován. Pokud budete sledovat zprávy, budete mít dostatek času upravit svůj zisk z prodeje a poté jak nakoupit kryptoměny další bitcoiny na základě přirozené reakce na hodnotu měny.
  • Cena bitcoinu již více než rok vytrvale roste a blíží se k dalšímu historickému maximu. Celková dynamika mince je stále vzestupná. Potenciál bitcoinu se teprve objeví a cena bude dále růst: potenciál měny se teprve ukáže.
  • Bitcoin je nejlikvidnější kryptoměna. Nikdy se neocitnete v situaci, kdy by nikdo nechtěl koupit vaše bitcoiny. Každá transakce bude autorizována a dokončena okamžitě. To je pro kryptoměnu nejpříjemnější možné prostředí: i když se něco pokazí, vaše aktiva nebudou zcela zničena masivním poklesem poptávky.
Nákup bitcoinů,jak nakoupit kryptoměny
Je Bitcoin dobrá investice

Analytici doporučují, aby investoři vkládali své peníze do samotného bitcoinu, nikoli do jeho těžby, protože jeho hodnota roste. Těžba se postupně stává méně výnosnou než konzervativní techniky získávání: nákup bitcoinů, když jsou levné, a jejich prodej, když jsou dražší. Navíc v případě těžby bitcoinů pomocí vlastního hardwaru máte reálnou možnost, že o své peníze přijdete – tedy že je všechny utratíte. Tomu se lze vyhnout použitím cizího zařízení pro těžbu bitcoinů; k tomu se však dostanu později.

Ethereum

Vyplatí se investovat do kryptoměn právě teď?
Jsou akcie Etherea v roce 2022 dobrou investicí?

Ačkoli existuje mnoho konkurenčních nezávislých měn, Ethereum je zdaleka nejpopulárnější, takže není divu, že odborníci na trh očekávají do konce roku 2022 nárůst o nejméně 200 %. V loňském roce měna vzrostla na 4 000 dolarů, částečně díky očekávání nadšenců. Uživatelé netrpělivě očekávají uvedení Etherea 2.0, což bude verze mince Proof-of-Stake s vylepšenými funkcemi.

Ethereum je v současnosti nejoblíbenější a nejrozšířenější kryptoměna, na jejíž aktualizaci pracuje velké množství vývojářů. Očekává se, že aktualizace zrychlí a zlevní transakce mezi vlastníky mincí. Očekává se, že se Ethereum stane nejrychleji se rozvíjejícím digitálním ekosystémem na světě.

Bezpochyby se objeví mnoho konkurentů pro Ether, ale tato kryptoměna si udrží prvenství; a jak jsme viděli u bitcoinu v odvětví kryptoměn, dominance ve vlastním regionu je rozhodující, i když se na trhu objeví technicky vyspělejší soupeři.

Přestože v roce 2022 budete s největší pravděpodobností schopni profitovat z výkyvů Etherea, zvažte, zda si alespoň některé mince nedržet delší dobu. O potenciálu digitálního ekosystému se dá diskutovat. Ale i ti nejzarytější kritici jsou si jisti, že během příštích 5 až 10 let dojde k obrovskému skoku. Držte si malé množství ETH a sledujte, jak jeho hodnota vzroste o 500-800 procent.

Litecoin

Vyplatí se investovat do bitcoinu? kde nakupovat kryptomeny
Jak investovat do Litecoinu?

V roce 2022 jsou vyhlídky Litecoinu nejisté. Na jedné straně je popularita mince založena na její podobnosti s bitcoinem. Při povrchní podobnosti nabízí vyšší rychlost transakcí (čtyřikrát!) a snadnější používání, což zní dobře – ale není to tak významné jako u konkurentů, kteří vyrábějí multifunkční tokeny a mince, na nichž jsou postaveny celé komerční systémy. Investoři do lightcoinu loni viděli, jak se tato strategie obrátila proti nim, když se měna po dosažení historického maxima prudce propadla.

Na druhou stranu, bez ohledu na vaši slávu ve světě kryptoměn je stále zásadní reálná kapitalizace (kterou LightCoin také zvyšuje). Obliba Litecoinu roste a stále více podniků jej přidává jako platební metodu. I kdyby se letošní předpovědi poklesu potvrdily, bude to znamenat vysokou pravděpodobnost jeho opakování. V takové situaci by lightcoin nejprve klesl a poté by rostl podle Fibonacciho posloupnosti: začínal by na 600 dolarech a poté by dosáhl nemyslitelných 1000 dolarů.

Pokud dojde k výše uvedenému scénáři, budou moci investoři do Lightcoinu, kteří do něj vstoupili dříve, své mince výhodně prodat a napravit tak své ztráty. Nemá smysl je dlouho držet: pokud se LTC bude řídit některými historickými vzorci, měna brzy po překročení vrcholu dosáhne nových průměrných hodnot, které budou výrazně vyšší než dosažené maximum.

Pokud se tak nestane, bude cena kryptoměny postupně klesat až do konce roku, kdy začne opět růst.

Binance Coin

Vyplatí se investovat do etheru?
Vyplatí se koupit Binance Coin?

Binance Coin (BNB) je vlastní kryptoměna společnosti Binance, největší světové burzy kryptoměn. Poté, co se dlouhá léta skrývala ve stínu svých velkých konkurentů, dosáhla tato měna v roce 2021 konečně významu, když dramaticky vzrostla a dosáhla historického maxima téměř 700 dolarů. Následně se kryptoměna “uklidnila” na realističtějším cenovém rozpětí 300-400 dolarů, ale před koncem roku BNB vystoupala na další vrchol 634,34 dolaru.

Cena měny se nyní pohybuje na stabilnějších hodnotách, ale důvod předchozích skoků je zřejmý: je to víra v platformu kryptoměn a její dlouhodobý potenciál. V tomto smyslu jde Binance Coin tak trochu ve stopách Bitcoinu a Etherea. Platforma se etablovala jako nejoblíbenější místo pro nákup, obchodování a výměnu digitálních měn.

Prudký nárůst ceny mincí Binance v roce 2019 a její pokračující růst až do roku 2022 jsou důkazem neobjeveného potenciálu. Interní opatření ke zvýšení atraktivity mince, jako jsou odměny prostřednictvím partnerských programů BNB, podporují zapojení uživatelů a v důsledku toho i poptávku po této výrazné kryptoměně.

Vyhlídky na krypto Litecoin pro rok 2022
Má Binance Coin budoucnost?

Binance Coin již zaznamenává velkou aktivitu. Token lze utratit za poplatky, cestovní výdaje a příjmy z úroků prostřednictvím půjček v kryptoměnách. Je zřejmé, že web sází na zlepšení efektivity svého platebního mechanismu, když vezmete v úvahu rozvíjející se program odměn platformy Binance.

S rostoucím počtem aktivních uživatelů a způsobů, jak mince Binance utratit, poroste i jejich cena. Již nyní odborníci předpokládají, že v blízké budoucnosti budou stanoveny nové průměrné hodnoty až 2000 USD za 1 BNB. Předpokládá se, že tyto hodnoty porostou v průměru během 3 až 5 let, přičemž během následujících dvou let se předpokládá růst o přibližně 1 000 USD – což téměř jistě povede ke ztrátě, pokud mince jak nakoupit kryptoměny na začátku roku 2022.

Ripple

Obliba litecoinu roste, stále více podniků ho přidává jako platební metodu.
Investice do Ripplu

Čínský trh s kryptoměnami je těžkým soupeřem nejen kvůli vlastní technologii. Ripple se stejně jako ostatní velcí konkurenti v roce 2022 soustředí nejen na popularitu vlastních mincí, ale také na veřejnou hodnotu svého ekosystému. V tomto případě jde především o posílení globálních převodů peněz. Za tímto účelem vzniklo pod značkou Ripple několik projektů: RippleNet, celosvětová síť pro rychlé a levné převody peněz, open-source blockchain XRP Ledger s vlastní mincí XRP a platforma RippleX, která slouží k propagaci firemních technologií.

Kolísání kurzu společnosti Ripple je neoddělitelně spjato s hodnotou její měny XRP. Hodnota XRP je však stále spojena s obchodními operacemi společnosti Ripple. Celosvětově kybernetická měna vykazovala solidní růst až do roku 2021, kdy v roce 2022 došlo ke znatelným propadům. Obavy uživatelů vycházejí ze žaloby podané americkou Komisí pro cenné papíry, která tvrdila, že společnost Ripple prodává své tokeny nelegálně. Právní zástupci společnosti Ripple tato tvrzení odmítají a tvrdí, že jejich vlastní tokeny nejsou považovány za cenné papíry.

Rozhodnutí soudu v této věci se očekává později v tomto roce; pokud Ripple vyhraje, jeho důvěryhodnost se zvýší a hodnota tokenů může v průběhu roku vzrůst více než dvakrát.

Řetězové propojení

Co je to Binance Coin?
Vyplatí se kryptoměna Link koupit?

Navzdory tomu, že investoři důrazně nedoporučují očekávat, že Chainlink zopakuje svůj výkon z roku 2020, kdy mnoho technologických měn dramaticky zvýšilo svou hodnotu – připomeňme, že Chainlink byl na vrcholu seznamu měn s vysokou návratností investic -, je to stále dobrá investice. Není to jen tak ledajaká kryptoměna; je to decentralizovaná síť společnosti Oracle, která nabízí data pro chytré kontrakty na blockchainu. Na rozdíl od mnoha konkurentů je navíc Chainlink schopen komunikovat s jinými sítěmi.

Od začátku roku 2022 přijalo systém Chainlink pro svou činnost více než 1 100 podniků. Předpokládá se, že systém přeskočí konkurenty a stane se lídrem místního trhu v oblasti DeFi, ale odborníci se stále rozcházejí v názoru na to, kdy se DeFi prosadí.

I když nemáte mnoho peněz nazbyt, pokud věříte v potenciál DeFi a NFT gamingu, můžete tuto kryptoměnu na začátku roku koupit s výraznou slevou. Pokud máte zájem investovat do technologie, která pomáhá hnát odvětví NFT kupředu, je na to skvělá doba, protože tento trh stále roste.

Solana

Binance Coin již zaznamenává velkou aktivitu.
Kde nakupovat kryptomeny

V první pětce je několik kryptoměn, které jsou na trhu déle, ale Solana je jednou z nich. Byla spuštěna v roce 2020 a během jediného roku již dosáhla historicky nejvyššího nárůstu, a to více než 300násobku své počáteční hodnoty. Popularita měny pramení z její užitečnosti: umožňuje vývojářům snadněji vytvářet decentralizované aplikace, čímž se decentralizované finance stávají dostupnějšími pro širokou veřejnost.

Očekává se, že v roce 2022 bude Solana pokračovat ve své expanzi. Jediné, co tento trend přerušuje, jsou obecné výkyvy trhu s kryptoměnami. I když se mince nesnaží zopakovat předchozí maxima, je vhodná doba přidat ji do portfolia při dalším poklesu. Pokud tuto příležitost propásnete nyní, můžete se v následujících letech ocitnout mimo rozpočet.

EOS

XRP je kryptoměna sítě Ripple
Je EOS dobrou investicí?

Mince EOS byla kdysi považována za hlavního protivníka bitcoinu a etheria. Nyní je jasné, že EOS má k lídrům v oboru daleko, přesto se jedná o poměrně populární funkční kryptoměnu, která má před sebou zářnou budoucnost, protože trh s decentralizovanými aplikacemi dozrává a roste.

Blockchain EOSIO je kromě chytrých smluv také decentralizovaný operační systém. Takový decentralizovaný operační systém má několik výhod, včetně bezpečnosti, svobody a vysoké efektivity. Již nyní platforma nabízí vývojářům mnoho zajímavých možností, trh však reaguje pouze na hlasitá oznámení – a pak EOS zaznamenává nová maxima – a teprve poté se vrací zpět.

Očekává se, že EOS v roce 2022 nepřinese žádné zásadní překvapení, nicméně skutečnost, že EOS je měna s vynikajícím potenciálem a její nákup je nyní stále levný, se nezměnila.

Cardano

Chainlink se dostal na první místo v seznamu měn s vysokou návratností investic
Decentralizovaná platforma Cardano

Další projekt ze staré školy, decentralizovaná platforma Cardano, je nyní ve fázi intenzivního vývoje a její hodnota jistě vzroste jako další kryptoměna, která exploduje 2022 trh a Web 3.0 se rozvíjí. Minimální vstupní práh investice zde patří k nejlevnějším možným: mince Cardano si můžete koupit za méně než dolar za kus. Pokud si vzpomenete, že před rokem 2021, kdy se obchodovala za pár centů, její popularita explodovala a nyní se ustálila na konstantní úrovni, uvidíte, že zájem veřejnosti o krypto měnu 2022 roste.

Hlavní výhodou Cardana je jeho špičková platforma pro chytré smlouvy, která bude z hlediska funkčnosti a efektivity pokročilejší než všechny stávající protokoly. Ethereum má zatím větší tržní kapitalizaci než Cardano. Projekt se však ubírá vlastní cestou a přináší ovoce: mnohokrát v minulosti byli lídři v oboru překonáni technicky lepšími nováčky.

Top 10 kryptoměn v dubnu 2022 podle Forbes https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/top-10-cryptocurrencies/

Další kryptoměna pro rok 2022 exploduje

1. 1 palec

Má Solana coin budoucnost?
1Inch je decentralizovaný směnárenský agregátor (DEX).

1INCH představuje agregátor decentralizované burzy (DEX). Decentralizované burzy umožňují lidem směňovat kryptoměny bez nutnosti používat kryptopeněženku pro 2022 připojením vlastní. Neexistuje žádná centrální autorita, která by měla obchodování na starosti, a u mnoha DEXů není třeba vytvářet účet.

2. Vykreslování

Je EOS dobrou investicí 2022?
Token vykreslování (RNDR)

Popularita tokenů Metaverse roste díky rostoucímu zájmu o virtuální realitu a online sféry. V Metaverzu se používá mnoho těchto kryptoměn, ale token Render ( CRYPTO:RNDR ) je zcela odlišný.

Render Network je decentralizovaná vykreslovací síť založená na GPU. Spojuje digitální tvůrce, jako jsou umělci a studia, kteří potřebují výpočetní výkon GPU, s poskytovateli, kteří jsou ochotni pronajmout svůj nevyužitý výpočetní výkon GPU. Poskytovatelé GPU dostávají od digitálních tvůrců platby ve formě tokenů Render.

3. Ghost

Cardano je slušná kryptoměna, do které se vyplatí investovat v roce 2022
Je společnost Aave v roce 2022 dobrou investicí?

Aave (CRYPTO:AAVE) je oblíbený a jednoduchý mechanismus půjček. Uživatelé si mohou půjčovat a půjčovat různé kryptoměny. Pokud do Aave přispějete svou kryptoměnou, získáte úrokové platby.

Vlastností systému Aave, kterými se liší od ostatních výpůjčních systémů, je několik. Dlužníci mohou měnit své úrokové sazby mezi fixními a variabilními, stejně jako u jiných typů úvěrů. Společnost Aave je také uznávaná pro své FlashPůjčky, což jsou nezajištěné půjčky, které lze splatit v rámci jedné transakce. Musí však být splaceny ve stejné transakci.

Měli byste se zaměřit na další kryptoměnu, která odstartuje?

Proč 1Inch v roce 2022 exploduje?
Které kryptoměny se chystají na vzestup?

Je lákavé hledat další velkou kryptoměnu. Tímto způsobem sice můžete vydělat značné peníze, ale je to také složité, časově náročné a nebezpečné.

Pro začátek hledejte alternativy k lídrům trhu mimo trh. Menší kryptoměny mají vyšší potenciál růstu, ale je u nich také větší pravděpodobnost selhání, takže hrozí větší riziko, že přijdete o vše, co jste investovali. To můžete vyvážit tím, že část svých peněz vložíte do akcií kryptoměn nebo mincí s velkou kapitalizací.

Studium těchto méně významných kryptoměn vyžaduje čas. I když se projekt jeví jako výhodný, na trhu kryptoměn se může stát cokoli. Z důkladného zkoumání dobře prozkoumaných aktiv nemůže nic vzejít, pokud nejsou důkladně prozkoumána.

Není dobrý nápad sázet na trendy v kryptoměnách. Na pokusech není nic špatného, ale nechte si svá očekávání a částku, kterou riskujete, pro sebe.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky