7 Nejlepší technické indikátory pro kryptoaktiv a akcií: Jak je interpretovat, počítat a používat?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Funguje technická analýza v kryptoměnách?

Technická analýza kryptoměn je studium historických cenových vzorců a technických indikátorů za účelem předpovědi budoucích cen. Lze ji využít k analýze jakéhokoli trhu, včetně kryptoměn Bitcoin (BTC).

⚡️ Jaké jsou indikátory pro kryptoměny?

Hodně vám pomůže pochopit význam důležitých ukazatelů, jako je dominance bitcoinu, celková tržní kapitalizace nebo technické ukazatele, jako jsou klouzavé průměry, Bollingerova pásma, MACD, RSI, pokud začínáte obchodovat s kryptoměnovými aktivy nebo HODL.

⚡️ Co je MACD v kryptoměnách?

Měsíční histogram klouzavého průměru konvergence-divergence (MACD) u kryptoměn překročil hodnotu pod nulou, což je na delším cenovém grafu známé jako “prodejní signál” naznačující změnu trendu z býčího na medvědí.

⚡️ Co je lepší než MACD nebo RSI?

RSI je přesnější a častější obchodní signál než MACD. Tato studie odhalila, že RSI je podle této metriky lepším prediktorem než MACD. Toto zjištění v podstatě vyplývá ze skutečnosti, že v tomto výzkumu poskytoval indikátor RSI v průběhu času méně, ale spolehlivějších obchodních signálů než MACD.

technické ukazatele kryptoměn
8 nejlepších bitcoinových technické ukazatele kryptoměn
Nejlepší indikátory pro kryptoměny

Obchodování nebo investice vyžaduje důkladnou znalost podkladové hodnoty mince nebo akcie. To neznamená, že musíte znát každý detail o protokolu/podniku, jako je například poměr jejich dluhu k vlastnímu kapitálu. Měli byste o dané měně/akcii rozumět alespoň následujícím informacím:

 • Cena, za kterou si můžete minci/akcii koupit, když je k dispozici k prodeji.
 • Průměrný potenciální roční výnos nebo očekávané zhodnocení ceny
 • Doba potřebná k dosažení plánované ceny
Technická analýza kryptoměn
Fungují technické ukazatele kryptoměn

Technika kryptografické technické analýzy (TA) je dobře známá metoda analýzy akcií nebo kryptoměn založená na srovnatelných datových bodech a složkách. V tomto uspořádání se dozvíte něco o TA a také se budeme věnovat obchodním indikátorům, než na závěr uvedeme nejlepší indikátory pro vás.

Výhody a nevýhody kryptoměn

Na trhu je vše zlevněno.

Jaké jsou předstihové ukazatele v obchodování s kryptoměnami?

Tento předpoklad vychází z myšlenky, že každý prvek spojený s akcií/monetou byl zohledněn a promítl se do její ceny. Představa je taková, že vše, od oznámení o dividendě až po snížení počtu zaměstnanců, bylo zohledněno a promítnuto do předchozí ceny akcií. V případě kryptografie se předpokládá, že složitost hashování, vládní podpora a dokonce i tweety mají vliv na cenu a byly trhem “diskontovány”.

Pokaždé, když se objeví nový trend, ceny se obvykle vyvíjejí stejným směrem.

Nejlepší technické ukazatele kryptoměn
Jaká je nejlepší kryptografická technická analýza pro kryptoměny?

Když se obchodník-nováček poprvé podívá na obchodní graf, pravděpodobně ho ohromí několik náhodných cenových změn. Zelené a červené čáry nebo svícny jsou nyní jejich údělem hrůzy. Odborníci na TA však radí, že za všech okolností se ceny pohybují ve směru trendu.

PRŮVODCE DANĚMI Z KRYPTOMĚN V ROCE 2022

To platí zejména v případě technologií.

Představa, že ceny akcií se řídí nákupními a prodejními rozhodnutími lidí, je psychologický předpoklad, který se objevuje již od počátků technické analýzy kryptoměn. Když se cena mění určitým směrem, účastníci trhu se často chovají stejně. Emoce mají přednost před logikou, protože při četných medvědích trendech dochází k výrazným prodejům a stejně tak během býčích trendů převládají nákupy.

Jaký je nejlepší kryptografický indikátor?
Indikátory technické ukazatele kryptoměn

Co jsou technické ukazatele?

kryptografická technická analýza je proces, který zahrnuje použití matematických vzorců a nástrojů pro tvorbu grafů ke studiu minulých cenových vzorců a předpovídání budoucího chování trhu. Technický indikátor je matematický výpočet, který lze použít jako nákupní nebo prodejní signál.

Co je to index strachu a chamtivosti?

Technické ukazatele se používají k odstranění nejistoty a zajištění rovných podmínek. Jedná se o matematické výpočty, které se používají k vytvoření trendových čar na cenovém grafu a k identifikaci důležitých cenových bodů kryptoměn/akcií.

Analýza technické ukazatele kryptoměn
Analýza kryptografických grafů

Považujte obchodní indikátory za mapu, která vás provede džunglí nejistoty. Mohou vám pomoci činit lepší obchodní rozhodnutí, pokud je využijete s trochou psychologie trhu a pochopením rizika. Tyto ukazatele jsou kvantitativní, proto můžete své obchody pomocí nich automatizovat.

Jak funguje pákový efekt při obchodování s kryptoměnami?

Nyní, když víme, jak TA funguje a jak používat indikátory ke zlepšení našich obchodních dovedností, podívejme se na sedm nejlepších technických indikátorů.

Kde mohu analyzovat krypto?
Jaký je nejlepší kryptografický výzkumný web?

Byly vyvinuty největší technické indikátory pro kryptoměny a akcie.

Objem bilance ( OBV )

OCOVB je technický ukazatel, který měří objem. Zkoumá celkový objem obchodování mince/akcie za určité časové období. Jednoduše řečeno, kvantifikuje kupní a prodejní sílu mince/akcie. OBV je měřítkem likvidity aktiva. Zahrnuje objem z předchozích dnů, týdnů a dokonce i měsíců. Existují tři jednoduché způsoby výpočtu OBV:

Lze provádět technickou analýzu na kryptoměnách?
Která platforma je nejlepší pro kryptografickou technickou analýzu?

První metoda spočívá v tom, že se vezme objem aktuálního dne a přičte se k hodnotě OBV předchozího dne. Pokud cena uzavřela vyšší než předchozí den, pak se celý objem tohoto dne považuje za objem rostoucí.

6 Pullback obchodních strategií pro ziskové obchodování

 • Pokud cena uzavřela níže než předchozí den, pak se celý objem tohoto dne považuje za objem poklesu.
 • Pokud cena aktiva vzroste nad včerejší zavírací hodnotu,

Aktuální hodnota OBV se získá přičtením dnešního objemu obchodování ke včerejší hodnotě OBV.

 • Pokud hodnota aktiva klesne pod včerejší uzavírací cenu,
Technická analýza krypto
Kryptografická technická analýza

Pro výpočet aktuální hodnoty OBV se od dnešního objemu obchodování odečte hodnota OBV z předchozího dne.

 • Pokud cena zůstane konstantní,OBV předchozího dne je aktuální.

Význam OBV je následující:

Zvýšení OBV znamená, že více kupujících je ochotno koupit aktivum za výhodnou cenu. To je dobrý ukazatel rostoucích cen.

 • OBV indikuje tlak prodejců. Ten je často vidět v okolí předchozích maxim, kdy investoři prodávají, aby si zajistili zisky. Jedná se o počátek medvědí nálady na trhu.
 • Trend je potvrzen, pokud je pohyb ceny podpořen objemem, což naznačuje, že může být důvěryhodný pro otevření obchodů. Zmatek na trhu však naznačuje, že změna ceny je v rozporu s trendem OBV.
Jak získám technickou analýzu kol krypto?
Jak se stát kryptoanalytikem?

Při provádění transakcí se již nedoporučuje spoléhat pouze na OBV. Přesto se má za to, že OBV jako ukazatel hybnosti je spolehlivý při předpovídání směrů prolomení ceny. Kromě toho mohou obchodníci využívat OBV ke sledování peněžních toků od institucionálních investorů nebo významných účastníků trhu.

Krypto technická analýza
Technická analýza kryptoměn

Hodnota mince se čas od času mění, stejně jako její OBV. To ukazuje na nejistotu na trhu, protože ke konečnému rozpadu dochází, když náklady prudce klesnou.

Spojením těchto dvou modelů lze vytvořit model akumulačního/distribučního kanálu.

Funguje technická analýza v kryptografii?

Dalším známým indikátorem založeným na objemu je linie akumulace/distribuce, se kterou pokračujeme dále. Používá se k určení směru trendu aktiva na základě shody mezi cenou a objemem obchodování.

Řádek A/D měří peníze přicházející do aktiva a odcházející z něj. Slouží k určení, zda se aktivum akumuluje, nebo vyčerpává. Akumulace se vztahuje k úrovním nákupu a distribuce se vztahuje k úrovním prodeje.

Nejlepší technické indikátory pro krypto a akcie
Co je technická analýza kryptografických dat?

Pro stanovení linie A/D budeme potřebovat dva indikátory:

 • Multiplikátor peněžních toků (MFM)
 • Objem peněžních toků (MFV).

Zde jsou uvedeny výpočty pro získání hodnoty metriky.

 • MFM = [(C – L) – (H – C)] / (H – L)
 • MFV = objem za určité období * MFM

C – Závěr

L – Nejlepší cenu určuje trh,

H – Nejvyšší cena za dané období.

Aktuální hodnota řádku A/D se nastaví na hodnotu řádku A/D z předchozího dne + MFC a takto se pokračuje každý den. Aktuální hodnota řádku A/D se přičte k MFC následujícího dne a řádek A/D se vykreslí podle této částky.

Která krypto technická analýza je pro krypto nejlepší?
Kdo je nejlepší analytik bitcoinu?

Interpretace A/D linie se často provádí ve vztahu k pohybu ceny aktiva. A jako celek:

 • Pokud oba tyto ukazatele rostou, býčí nálada pravděpodobně přetrvá.
 • Pokud oba ukazatele klesají, je pravděpodobné, že převládne medvědí sentiment vůči aktivu.
 • Pokud je linie A/D v klesajícím trendu a ceny rostou, znamená to silný tlak prodávajících na trhu. To znamená, že aktivum s největší pravděpodobností prorazí a projde medvědím obratem (distribucí).
 • Pokud linie A/D roste, zatímco ceny klesají, znamená to, že se zvýšil nákupní tlak účastníků trhu, kteří pokračují v nákupu daného aktiva.
 • Indikátor A/D linie je fantastickým nástrojem pro potvrzení stávajícího trendu, stejně jako pro detekci významného tlaku kupujícího/prodávajícího. Není však dobré jej používat samostatně. Lepším obchodníkem budete, pokud jej zkombinujete s dalšími technickými prvky.
Používá Warren Buffett krypto technickou analýzu?
Řádek A/D měří peníze přicházející do aktiva a odcházející z něj.

I přes klesající A/D linii se cena zvýšila. To bylo způsobeno tím, že se objevil větší prodejní tlak ze strany prodejců. V důsledku toho došlo k velkému zápornému cenovému zlomu.

Průměrný směrový index (ADX).

Pokračujeme dvěma indikátory založenými na objemu a přejdeme k našemu prvnímu indikátoru založenému na trendu, Average Directional Index (ADX). Klíčovým technickým faktorem je směr/trend aktiva, jak naznačuje jeho název.

Akumulační/distribuční kanál
ADX: Indikátor síly trendu
 • Když je trh vzestupný, bude na místě +DI, který signalizuje, že je v pozitivním směru,
 • Při medvědím pohybu se objeví indikátor -DI (neboli Negative Direction Indicator), který indikuje klesající trend.

ADX, který je obvykle doprovázen dvěma přidruženými ukazateli, měří aktuální trend aktiva. Obchodníci/investoři mohou na základě jeho síly vsadit na to, zda aktivum koupit nebo prodat.

Průměrný směrový index (ADX)
ADX: co to je a jak ho používat –

Pro výpočet ADX se používá doba, kterou představuje 14taktní perioda. Na druhou stranu lze ADX vypočítat i pro období od 7 do 30 barů. V prvním případě je linie ADX příliš skoková, zatímco v druhém případě je zdlouhavá a při obchodování nepřesná.

Výpočet ADX je obtížné pochopit. TradingView však obsahuje vestavěný indikátor ADX, který vám může pomoci ušetřit čas. Můžete ho použít na různá aktiva včetně ETF, futures, akcií a kryptoměn.

Indikátor ADX funguje stejným způsobem, ale přidává do rovnice další prvek. Při použití indikátoru ADX je vždy na prvním místě konečná hodnota. Linie reprezentovaná hodnotami od 0 do 100 se nazývá linie ADX.

Co je ADX technické ukazatele kryptoměn
Indikátor ADX – Technická analýza

ADX je indikátor hybnosti, který měří změnu ceny a její směr v čase. Hodnoty nižší než 25 indikují období velké akumulace nebo distribuce. Trh je v této fázi ohledně aktiva zmatený. V rozmezí 25 až 50 dochází nejen k trendu, ale také k potvrzení. Zde trh hledá potenciální úrovně podpory a odporu aktiva.

Index průměrného směrového pohybu
Co je ADX a jak ho používat?

První a nejdůležitější věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že cena aktiva musí být nižší nebo rovna 50, aby se mohla trvale pohybovat směrem vzhůru. V tomto případě aktivum při svém tažení k vyšším cenám dosahuje extrémních cenových úrovní. To je znamení opatrnosti, protože ADX > 50 naznačuje, že investorům, kteří touží po návratu k nižším cenám, se jejich přání nakonec splní.

ADX je indikátor sledování trendu, což jej činí nevhodným pro samostatné použití. Při použití společně s indikátory pohybu ceny, jako jsou klouzavé průměry nebo supporty a rezistence, vám ADX může pomoci stát se lepším obchodníkem s trendy.

K čemu slouží index ADX?
Je ADX vhodný pro denní obchodování?

Úrovně ADX pro bitcoin se od poloviny roku 2014 pohybují mezi 30 a 60, s vrcholem přes 80 na začátku roku 2016. Na cenu bitcoinu to nemělo žádný vliv. Jakmile však graf přiblížíme, cena roste, protože trend dozrává a nabírá na síle a hybnosti.

Indikátor Aroon

Je ADX dobrý indikátor?
Co se stane, když MACD kříží?

Oblíbeným indikátorem založeným na trendu je indikátor Aroon, který vytvořil odborník na akciové trhy Tushar Chande. Pomáhá identifikovat trendy a měřit sílu trendu, podobně jako ADX. Indikátor Aroon má dvě linie Aroon: AroonUp a AroonDown. Jaký je rozdíl mezi oběma těmito liniemi AroonUp a AroonDown?

Co je řada AroonUp a jak funguje?

Co je lepší MACD nebo RSI?
Je indikátor Aroon spolehlivý?

Indikátor AroonUp porovnává počet dní od doby, kdy cena dosáhla svého předchozího 25denního maxima na čáře. Čím vyšší je hodnota, tím déle trvalo, než cena aktiva dosáhla svého předchozího 25denního maxima. Čím slabší je vzestupný trend, tím nižší je hodnota.

Vypočítá se takto: [((počet období) – (počet období od nejvyššího vrcholu)] / (počet období)] x 100.

Co je to Aroon up a Aroon down?
Co znamená technické ukazatele kryptoměn Aroon?

Co je to značka AroonDown?

Čára na pravé straně grafu ukazuje, kolik dní uplynulo od doby, kdy cena aktiva dosáhla svého posledního 25denního minima, a odráží také pesimismus na trhu. Čím silnější je sentiment, jak ukazuje blízkost hodnoty AroonDown ke 100, tím blíže je hodnota AroonDown ke 100.

Řádek AroonDown je základní cena vypočtená podle vzorce, který odečte počet období od nejnižšího minimálního období a poté vydělí celkovým počtem období.

Jak se obchoduje s Aroonem?
Co je to Aroon?

Co představuje indikátor Aroon?

 • Pokud je hodnota AroonUp mezi 70 a 100 a hodnota AroonDown mezi 0 a 30, znamená to býčí trh, na kterém se očekávají nová maxima pro dané aktivum.
 • Pokud se AroonUp udržuje na spodní hranici rozmezí 0 až 30, zatímco AroonDown roste, nálada na trhu je negativní a aktivum na levných úrovních trvale klesá.
 • Když aktivum konsoliduje na určité ceně, AroonUp a AroonDown mají tendenci zůstat paralelní.
Co je to značka AroonDown?
S čím obchoduje společnost Aroon? Aroon & Aroon oscilátor

Indikátor klouzavého průměru konvergence-divergence (MACD)

MACD, indikátor vytvořený v 70. letech 20. století, který je založen na hybnosti a který využívá značný počet obchodníků, je technický nástroj. Zobrazuje hybnost trendů tím, že zobrazuje spojení mezi dvěma klouzavými průměry pro cenu aktiva. MACD se skládá ze tří základních prvků:

Jak se obchoduje s Aroon?
Co je MACD v kryptoměnách?
 • MACD = 12-období EMA – 26-období EMA
 • Signální čára = 9-periodový EMA MACD.
 • Histogram MACD = MACD – Signální čára

K vyhlazení posledních dat se používá exponenciální klouzavý průměr, například exponenciální klouzavý průměr (EMA).

Při výpočtu MACD se používají klouzavé průměry, tj. předchozí ceny, čímž je zajištěno, že se jedná o indikátor se zpožděním. Přesto je přesnost a spolehlivost indikátoru MACD díky jeho vynikajícím základům vynikající.

Je indikátor Aroon spolehlivý?
Jaký je nejlepší indikátor pro MACD?

Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších interpretací MACD:

 • Pozitivní MACD naznačuje, že cena roste v rostoucím trendu, což je dobré znamení.
 • Záporná hodnota MACD znamená, že roste hybnost klesajícího trendu (klesající cena).
 • Je to znamení, že MACD změnil směr a přesunul se nad signální čáru, což znamená, že se cena chystá růst.
 • Když MACD klesne pod signální čáru, jedná se o negativní crossover.

MACD se díky kombinaci trendu a hybnosti stal oblíbeným, ale důvěryhodným obchodním signálem. Je také poměrně přizpůsobivý, protože MACD lze použít na grafech s různými časovými rámci.

Je indikátor MACD vhodný pro obchodování s kryptoměnami?
Jak přesný je MACD? Jaký je nejlepší klouzavý průměr pro kryptoměny?

Index relativní síly (RSI)

RSI je indikátor hybnosti/oscilátor, který měří rychlost a směr cenových změn aktiva. Rozsah hodnot RSI může být od 0 do 100. Běžně se používá k posouzení stavu překoupenosti nebo přeprodanosti aktiva.

Co je to RSI a jak ho vypočítat?

RS = průměrný zisk / průměrná ztráta

Jedná se o jednoduchý výpočet RSI. Indikátor má však několik iterací. Místo toho použijte vestavěný indikátor RSI aplikace TradingView, který vám obchodování zjednoduší.

Historicky se hodnoty RSI vykládají takto:

Jaký je nejlepší technický indikátor pro denní obchodování?
Jaký je nejlepší klouzavý průměr pro 15minutový graf?
 • Pokud je RSI vyšší než 70, je aktivum považováno za nadhodnocené a náchylné k poklesu trhu nebo změně trendu.
 • Je dobré poznamenat, že ačkoli je RSI důležitým měřítkem hybnosti trhu, nevypovídá o všem. Mnoho investorů tuto skutečnost zanedbává nebo špatně chápe, aby získali obchodní výhodu nad ostatními.
 • Když RSI stoupne nad 30 stupňů, to znamená býčí náladu.
 • Kromě toho, RSI odečte pod horizontální referenční úroveň 70 je medvědí signál.
Co je to RSI v kryptoměnách?
Signály MYC.

Stochastický oscilátor

Stochastický oscilátor je posledním obchodním ukazatelem na našem seznamu. Byl vyvinut ke sledování hybnosti nebo rychlosti ceny. Vyplývá to z obecně uznávaného principu, že hybnost se obrací dříve než cena.

Indikátor hybnosti mění svou hodnotu mezi 0 a 100, což představuje hybnost aktiva. V závislosti na cíli analytika je obvyklým časovým rámcem 14 období, která mohou být dlouhá dny, týdny nebo dokonce měsíce.

Jak vypočítat stochastický oscilátor pomocí metody exponenciálního vyhlazování

Stochastický oscilátor je sestaven podle následujícího vzorce:

Jaký je nejspolehlivější technický indikátor?
Jaký je nejlepší indikátor pro kryptoměny?
 • %K = (aktuální zavření – nejnižší minimum)/(nejvyšší maximum – nejnižší minimum) * 100
 • Třídenní SMA období %D se nachází v blízkosti závěru předchozího dne, což je signál k nákupu. nTato linie může být použita jako signál/spouštěč k určení, zda je čas začít prodávat, nebo ne.Nejnižší minimum je minimální měsíční cena v daném časovém období.
 • Nejvyšší High = nejvyšší high pro tento časový rámec
 • Číslo K ve výše uvedené rovnici je třeba zvýšit na dvě číslice vydělením číslem 100, protože obě strany zlomku jsou násobeny číslem 100.

Jak používat stochastický oscilátor?

 • Pokud je hodnota nižší než 20, předpokládá se, že se aktuální cena aktiva blíží svému minimu za dané časové období.
 • Pokud je hodnota vyšší než 80, aktivum se blíží své maximální ceně pro dané období.
 • Přijatá hranice překoupenosti, stejně jako u RSI, je 80; hodnota nad touto hranicí je považována za překoupenou a signalizuje prodejní signál.
 • Prahová hodnota přeprodanosti je 20, což znamená, že trh je považován za přeprodaný a že byl spuštěn nákupní signál.
Jak se používá Macp a RSI v kryptoměnách?
Co je obchodní indikátor MYC?

Stochastický oscilátor by neměl být používán samostatně jako indikátor. V důsledku toho je nejlepší jej používat ve spojení s indikátorem klouzavého průměru a vytvořit tak kompletní obchodní strategii.

Závěr

Tento příspěvek je věnován tomu, abyste se dozvěděli o technické analýze kryptoměn, obchodních indikátorech a jejich významu. Kromě toho jsme prošli odborné znalosti a použití 7 nejlepších obchodních indikátorů. Před použitím jakýchkoli indikátorů je zásadní pochopit, co jsou obchodní indikátory, jak vám mohou pomoci ve vašem obchodním úsilí a kde mají svá omezení. Abyste se stali ziskovým obchodníkem, musíte mít hluboké znalosti o trhu. Pomocí technické analýzy a indikátorů můžete doplnit své znalosti trhu a zvýšit své šance na úspěšné obchody.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky