Bitcoin dosáhl 1 miliardy transakcí za 800 týdnů

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin, nejhodnotnější kryptoměna na světě, vznikl 3. ledna 2009. Začala vytvořením svého prvního bloku, známého jako blok genesis. O něco více než 800 týdnů později dosáhl Bitcoin významného milníku: zpracoval více než jednu miliardu transakcí.

Tento úspěch přichází v období zvýšeného vzrušení kolem Bitcoinu. Za poslední rok se denní objem transakcí prudce zvýšil. Tento prudký nárůst je způsoben novými funkcemi, jako jsou Bitcoin Ordinals a Runes, které přilákaly velkou aktivitu. Ke zvýšení pozitivního sentimentu vůči Bitcoinu v uplynulém roce přispělo také zavedení spotových fondů ETF na bitcoin.

Transakce-Bitcoin-on-the-net-měsíčně

Navzdory tomuto milníku nebyl Bitcoin první, kdo dosáhl jedné miliardy transakcí. Jeho konkurent, Ethereum, zpracoval téměř 2,4 miliardy transakcí. Cesta Bitcoinu k tomuto bodu však byla pomalejší. Podle údajů z Bitcoin dashboardu společnosti Clark Moody's dosáhl za poslední měsíc v průměru šesti transakcí za sekundu.

K tomuto milníku došlo jen několik týdnů po poslední události, kdy došlo k poloviční těžbě Bitcoinu, což byl důležitý moment, který snížil odměnu za těžbu nových bloků.

Transakce-Bitcoin-síť-denně

Od polovičního snížení se náklady na zpracování transakcí snížily. Přesto zůstává průměrný počet denních transakcí vysoký. To platí zejména ve srovnání s většinou historie Bitcoinu, s výjimkou posledního roku. Nyní je Bitcoin na cestě k dosažení dalšího velkého milníku: dvou miliard transakcí.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky