Bitcoin ETF Surge Sparks předpovědi $112K cena

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Podle poznatků společnosti CryptoQuant existuje velká pravděpodobnost, že cena bitcoinu může během letošního roku vystoupat až na závratných 112 000 dolarů, pokud bude pokračovat pokračující příliv prostředků do spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF).

Tato předpověď, kterou přednesl generální ředitel Ki Young Ju, podtrhuje potenciální býčí trajektorii trhu s kryptoměnami. Ju během diskuse na X zdůraznil, že i v “nejhorším” případě by bitcoin mohl zažít výrazný vzestup a dosáhnout alespoň 55 000 USD. Tato prognóza představuje výrazný nárůst o téměř 15 % oproti cenám zaznamenaným v pondělí.

Tyto prognózy jsou podloženy analýzou dopadu těchto přílivů na tržní kapitalizaci Bitcoinu spolu s pečlivým zkoumáním metrického poměru, který historicky naznačuje, zda jsou ceny považovány za “nadhodnocené” nebo “podhodnocené”.

S důrazem na značný příliv prostředků ze spotových ETF ve výši přibližně 9,5 miliardy USD měsíčně Ju spekuloval o potenciálním ročním zvýšení realizované kapitalizace, která by mohla dosáhnout impozantních 114 miliard USD. I s odlivem prostředků od subjektů, jako je GBTC, Ju předpokládal výrazný nárůst o přibližně 76 miliard USD, což by potenciálně zvýšilo realizovaný cap ze současných 451 miliard USD na rozmezí 527-565 miliard USD.

Ju dále objasnil význam poměru sledujícího tržní kapitalizaci bitcoinu vůči jeho realizované kapitalizaci – měřítka odrážejícího aktivní tokeny za jejich poslední obchodovanou cenu. Tento poměr, který by měl podle projekcí dosáhnout hodnoty 3,9 při spekulovaném cenovém rozpětí 104 000 až 112 000 USD, historicky signalizuje potenciální vrchol trhu.

Raketový vzestup spotových ETF na bitcoiny svědčí o prudce rostoucím trendu – jejich držba přesáhla podle posledních dostupných údajů 192 000 bitcoinů, a to pouhý měsíc po jejich založení.
Navzdory své relativně krátké existenci již tyto fondy dokázaly přilákat miliardy dolarů od investorů, kteří hledají expozici vůči Bitcoinu bez nutnosti přímého vlastnictví a skladování. Tento rostoucí zájem dále upevňuje potenciál vzestupu Bitcoinu ve finančním prostředí a podtrhuje vyvíjející se dynamiku investičních strategií v oblasti kryptoměn.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky