Podle jednoho z analytiků jsou trhy kryptoměn náchylné k průběžným úpravám pozic na základě tradičních finančních trhů, protože jim chybí výrazná kotva.
O víkendu došlo k výprodeji jak bitcoinu, tak i širšího trhu kryptoměn. V tuto chvíli se BTC prodává jen kolem 58 500 dolarů, což je o 4,8 % méně než v předchozím dni.
Burzovně obchodované fondy (ETF), které sledují tyto měny a jsou kótované ve Spojených státech, zaznamenaly v pátek výběry; ETF BTC ztratily 89 milionů dolarů, zatímco ETF ETH zaznamenaly odliv 15,7 milionu dolarů.
S poukazem na technickou slabost někteří pozorovatelé trhu varovali před možným poklesem BTC v následujících týdnech, ale zmínili také blížící se tradiční tržní zprávy, které by mohly tlačit na růst.
Tuto středu bude ve Spojených státech a Velké Británii zveřejněn index spotřebitelských cen (CPI) za červenec. Na úterý je naplánováno zveřejnění australské spotřebitelské důvěry, která měří postoj k rodinným financím, a japonského indexu cen výrobců (PPI), který zaznamenává změny cen položek směňovaných v podnikovém sektoru.
Maloobchodní giganti Alibaba Group a Walmart mají své hospodářské výsledky oznámit ve čtvrtek koncem tohoto týdne. Tchaj-wan a Hongkong zveřejní své aktualizované údaje o HDP v pátek.
Ceny kryptoměn jsou často ovlivňovány tradičními tržními událostmi, protože poskytují přehled o struktuře spotřebitelských výdajů a celkovém stavu ekonomiky. Pozitivní zprávy mají tendenci tlačit ceny nahoru, protože investoři pravděpodobně vsadí více na rizikovější aktiva, jako jsou technologické akcie nebo kryptoměny; na druhé straně negativní zprávy mají tendenci tlačit aktiva dolů, protože investoři přechází na bezpečnější sázky.