DENNÍ OBCHODOVÁNÍ S KRYPTOMĚNAMI

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡Co je to stohování kryptoměn

Proces zajištění kryptoaktiv za účelem získání odměny nebo úroku je známý jako stakování kryptoaktiv. K vytvoření kryptoměn se používá technologie blockchain, která uživatelům umožňuje provádět bezpečné transakce.

⚡Co znamená pojem HFT?

Vysokofrekvenční obchodování (HFT) je vysokorychlostní obchodní přístup, který využívá sofistikované algoritmy k analýze četných trhů a zadávání příkazů na základě tržních podmínek.

⚡Kolik procent vydělává obchodník?

Úspěšný obchodník může očekávat, že vydělá přibližně 50 % ročně. Velká čísla jsou reálná, ale jsou také spojena se značným rizikem. Takové výdělky však nepřicházejí okamžitě.

⚡Co je to obchodování a jak funguje?

Stručně řečeno, online obchodování je praxe nákupu a prodeje finančních aktiv prostřednictvím internetu. Obchodníci a investoři používají k nákupu a prodeji finančních nástrojů online obchodní platformu dodanou makléřem nebo bankou.

⚡Je technická analýza dostatečná pro denní obchodování?

Technická analýza je určena pouze pro krátkodobé nebo vnitrodenní obchodování. Je rozšířeným mýtem, že technická analýza je vhodná pouze pro krátkodobé a počítačem řízené obchodování, jako je vnitrodenní obchodování a vysokofrekvenční obchody.

Kryptoměny v posledních letech vzaly svět útokem. Nyní jsou k dispozici tisíce různých kryptoměn a lidé na obchodování s nimi vydělávají peníze jako na dlani. Pokud se chcete pustit do denního obchodování s kryptoměnami reddit, pak jste na správném místě! V tomto příspěvku na blogu probereme, co je to denní obchodování, jak denní obchodníci vydělávají peníze a jaké jsou nejlepší strategie denního obchodování. Naučíme vás také, jak začít s denním obchodováním kryptoměn s malými nebo žádnými zkušenostmi. Nakonec zvážíme výhody a nevýhody denního obchodování s kryptoměnami reddit, abyste se mohli informovaně rozhodnout, zda je to pro vás to pravé.

Pojem “denní obchodník” pochází z burzy, kde se obchoduje pouze během týdne. Denní obchodníci v tomto světle nikdy nenechávají otevřené pozice přes noc, protože právě tehdy doufají, že budou profitovat z vnitrodenních výkyvů cen.

Jak denní obchodníci generují příjmy?

Jak denní obchodníci generují příjem?
Jak skutečně vydělat peníze na denním obchodování

Úspěšní intradenní obchodníci mají důkladné znalosti trhu a také značné odborné znalosti. Intradenní obchodníci často využívají technickou analýzu (TA) k vytváření obchodních nápadů. Obvykle využívají objem, pohyb ceny, formace v grafu a technické ukazatele k určení vstupních a výstupních bodů pro transakce. Řízení rizika je při vnitrodenním obchodování klíčové,

Fundamentální analýza není určena pro intradenní obchodníky, protože fundamentální události se mohou projevit až po dlouhé době (FA). Obchodníci nicméně mohou v určitém okamžiku využít “obchodování se zprávami” jako součást svého přístupu. To znamená vyhledávat aktiva s vysokým objemem obchodů v důsledku nedávného oznámení nebo zpravodajské události a vydělávat na změně ceny.

Denní obchodování s kryptoměnami: Jak rychle začít obchodovat s kryptoměnami?
Denní obchodování s kryptoměnami: Jak rychle začít obchodovat s kryptoměnami?

Intradenní obchodníci se snaží profitovat z volatility trhu. V důsledku toho je vnitrodenní obchodování vysoce závislé na objemu a likviditě. V konečném důsledku se vnitrodenní obchodníci spoléhají na vynikající likviditu, aby mohli provádět rychlé obchody. To platí zejména při odchodu z práce. Obchodní účet intradenního obchodníka může být zruinován výrazným skluzem při jediném obchodu. Z tohoto důvodu intradenní obchodníci obvykle obchodují extrémně likvidní tržní páry.

V určitý den se například obchoduje pár BTC/USDT. Obchodníci. Jiní si vytvoří seznam sledovaných nástrojů na základě technických nebo fundamentálních kritérií (nebo obojího) a z něj pak vyberou, který nástroj budou obchodovat.

Daytradingové krypto strategie pro rychlý zisk

Skalpování

Strategie denního obchodování s kryptoměnami pro rychlý zisk
Minutová strategie skalpování

Obchodníci, kteří často obchodují na malých časových rámcích, jsou známí jako skalpeři. Jedná se o vydělávání na malých změnách cen v krátkém časovém období. Příkladem této strategie jsou mezery v likviditě, spready mezi nabídkou a poptávkou a další tržní neefektivity.

Podvodníci mohou zvýšit své zisky pomocí pákového efektu s maržemi nebo futures kontrakty. Vzhledem k tomu, že cenové procentní cíle jsou často nižší, dávají větší velikosti pozic větší smysl. Ve skutečnosti tak činí většina technik vnitrodenního obchodování.

Obchodní strategie pro rychlý zisk day trading cryptocurrency
Strategie denního obchodování s kryptoměnami pro rychlý zisk

Na druhou stranu, použití pákového efektu neznamená, že by se řízení rizik vylučovalo. Úspěšný scalper rozumí pravidlům marže a používá vhodné standardy velikosti pozice. Pokud se chcete dozvědět, jak vypočítat velikost pozice při obchodování, podívejte se na článek “Jak vypočítat velikost pozice při obchodování”.

Skalpování je obecně jednodušší pro zkušené obchodníky, protože se vyznačuje vysokou rychlostí provedení a vysokým rizikem. Navíc vzhledem k tomu, že je používání pákového efektu tak běžné, může několik neúspěšných obchodů rychle vyčerpat obchodní účet.

Obchodování s rozsahem

Co je denní obchodování s kryptoměnami Range?
Co je to vysokofrekvenční obchodování (HFT)? strategie obchodování v rozmezí

Obchodování v rozpětí je základní strategie, která čerpá velkou část své síly ze studia svíčkových grafů a identifikace úrovní podpory a odporu. Obchodníci s rozpětím, jak již název napovídá, hledají cenová rozpětí ve struktuře trhu a na základě těchto rozpětí rozvíjejí obchodní nápady. Obchodník s rozpětím může nakupovat podporu a prodávat překážku, pokud se cena pohybuje mezi dvěma úrovněmi podpory a odporu.

Koncept obchodování v rozpětí spočívá v tom, že okraje rozpětí slouží jako podpora a odpor, dokud není rozpětí prolomeno. To znamená, že spodní hranice rozpětí s větší pravděpodobností způsobí růst ceny, zatímco horní hranice rozpětí s větší pravděpodobností způsobí pokles ceny.

Je kryptoměna vhodná pro denní obchodování?
Co je denní obchodování s kryptoměnami Range?

Čím vícekrát cena dosáhne úrovně podpory nebo odporu, tím je pravděpodobnější, že bude tato úroveň prolomena. Obchodníci s range proto neustále hledají příležitost, kdy trh prorazí range. To obvykle obnáší zadání stop loss příkazu v místě, kde bylo potvrzeno proražení range.

Další informace k tomuto tématu najdete v kapitolách o supportu a rezistenci.

Obchodování na marži je v podstatě podobné arbitráži s několika zásadními rozdíly: obchodník si půjčuje peníze od burzy za jinou úrokovou sazbu, než jakou platí svému makléři. Koncept obchodování na marži je jednoduchý: nakupovat nízko a prodávat vysoko pomocí pákového efektu (vypůjčených prostředků). K dispozici jsou různé typy maržových účtů, každý s vlastním souborem pravidel a předpisů.

Vysokofrekvenční obchodování (HFT).

Definice vysokofrekvenčního obchodování (HFT)
Co je vysokofrekvenční obchodování (HFT)?

Vysokofrekvenční obchodování je styl algoritmického obchodování, který často používají kvantitativní obchodníci (nativní obchodníci nebo “kvanti”). Jedná se o vytváření obchodních botů a algoritmů, které dokáží otevřít a uzavřít více pozic v krátkém čase. Co tento termín znamená z hlediska délky trvání? Vezměme v úvahu milisekundy. Pro algoritmus vysokofrekvenčního obchodování může být rozhodujících několik milisekund.

Kolik vydělávají denní obchodníci s kryptoměnami?
Definice vysokofrekvenčního obchodování (HFT)

Díky HFT je snadnější realizovat složité strategie. I když se vnitrodenní obchodování s vysokofrekvenčním obchodováním může zdát jednoduché, je podstatně složitější. Vysokofrekvenční obchodníci musí testovat na historii, sledovat a upravovat algoritmy, aby se přizpůsobili neustále se měnícímu tržnímu prostředí. Pokud se tedy domníváte, že můžete jednoduše sedět a nechat počítač dělat všechnu práci, jste na velkém omylu.

Vysokofrekvenční obchodování je také genderově podmíněné. V důsledku toho má široká veřejnost potíže získat kvalitní znalosti. Co je toho příčinou? Je to opravdu jednoduché. Pokud úspěšné firmy a hedgeové fondy zabývající se vysokofrekvenčním obchodováním začnou zveřejňovat své techniky HFT jednotlivým investorům, budou tyto metody neúčinné.

Pokud jde o obchodní boty, je třeba myslet ještě na jednu věc. Pokud jste sami vytvořili ziskového obchodního bota, proč ho nevyužít místo prodeje? Proto pokud uvažujete o koupi vysokofrekvenčního obchodního bota, měli byste být opatrní.

Technická analýza

Které krypto je nejlepší pro jednodenní obchodování?
Technická analýza: Přehled pro začátečníky

Technická analýza (TA) je studium finančních dat, jako jsou cenové a objemové údaje, za účelem identifikace statistických vzorců na trzích. TA učí obchodníky využívat vědu k nalezení ziskových obchodních možností tím, že jim ukazuje, jak využívat historické informace o cenách a objemech.

Technickou analýzu lze použít na jakémkoli trhu nebo cenném papíru, pokud existují historická obchodní data. Technickou analýzu lze využít k vyhodnocení toho, jak může minulý úspěch předpovědět budoucí zisky a ztráty na trhu s kryptoměnami.

Technická analýza crypto
Jak začít obchodovat s kryptoměnami na denní bázi

Když se TA používá při obchodování s kryptoměnami, někteří obchodníci se obávají, že tato technika nemusí být účinná. Mnoho lidí se domnívá, že kvůli neexistenci celosvětové regulace a velkému počtu burz je obchodování kryptoměn pomocí technické analýzy nevhodné. Jiní se domnívají, že ukazatele, jako je index relativní síly (RSI), mohou být užitečné. Indikátor RSI posuzuje sílu kryptoměny na základě nedávných zisků a ztrát ceny.

CoinFlow Index je další důležitý oscilátor používaný kryptografickými technickými výzkumníky (MFI). MFI lze ve spojení s RSI použít k určení, zda je BTC na cestě k býčí nebo medvědí divergenci.

Rozvojem porozumění technické analýze mohou obchodníci a investoři zlepšit své dlouhodobé výnosy očištěné o riziko, ale je důležité tyto techniky pochopit a procvičit před investováním reálného kapitálu, aby se předešlo nákladným chybám. https://www.investopedia.com/articles/active-trading/102914/technical-analysis-strategies-beginners.asp

Obchodní boty.

Krypto denní obchodování Obchodní boti
Kryptografické obchodní boty: Příručka pro začátečníky

Obchodní bot je počítačový program, který umožňuje investorům nakupovat a prodávat finanční nástroje v předem stanovených intervalech nebo za stanovených podmínek s cílem zvýšit zisk. Kryptoměnoví obchodní boti jsou navrženi tak, aby minimalizovali ztráty a zároveň zvyšovali zisky.

Boti vám mohou pomoci obchodovat kryptoměny během dne rychleji, protože šetří čas a úsilí. Burzovní poplatky, průzkum trhu a možnosti krátkodobého zisku – to vše může být urychleno pomocí algoritmických obchodních botů. Obchodníci využívají automatizované obchodní systémy na burzách již desítky let. Obchodníci, kteří jsou obeznámeni s tvůrci softwaru a rozhraními API, by měli těchto znalostí využít

Jak začít obchodovat s kryptoměnami na denní bázi

Které krypto je nejlepší pro jednodenní obchodování?
Kolik vydělávají denní obchodníci s kryptoměnami?

Takže jste se rozhodli vyzkoušet kryptoměny jako denní obchodník. Co byste měli udělat jako první? Možná si budete chtít přečíst knihu The Complete Guide to Day Trading Cryptocurrency for Beginners (Kompletní průvodce denním obchodováním s kryptoměnami pro začátečníky), která obsahuje vše, co o obchodování potřebujete vědět, a poskytuje rady pro drobné investory. Pokud již rozumíte základům, můžete si obchodování na kryptoburze Binance vyzkoušet podle následujících kroků:

Která online obchodní platforma je vhodná pro denní obchodování s kryptoměnami? V tom vám neporadíme, ale Binance Ecosystem nabízí stovky tržních párů, obchodování s marží, čtvrtletní a věčné futures, tokeny s pákovým efektem, tržní data v reálném čase a další. Pro začátek přejděte na Binance a převeďte fiat dolary na kryptoměny.

Výhody a nevýhody denního obchodování s kryptoměnami

Může z vás denní obchodování s kryptoměnami udělat boháče?
Průvodce začátečníka kryptoměnami Crypto day trading Cryptocurrency

Každá investice do kryptoměn s sebou nese značné riziko a vysoký potenciální výnos. Kryptoměny jsou novým typem digitálního aktiva a investoři by měli mít na paměti, že jejich investice do kryptoměn může klesnout.

Obchodníci by se měli seznámit s nadcházejícími pravidly zdanění kryptoměn. Jak již bylo zmíněno, kryptoměny nejsou osvobozeny od daně z krátkodobých kapitálových výnosů. crypto day trading make marginal income selling any cryptocurrency for less than a year. Při vykazování příjmů online nebo prostřednictvím účetního zahrňte zisky z kryptoměn.

kryptografické denní obchodování
Může z vás denní obchodování s kryptoměnami udělat boháče?

Výhody

✅ Obchodovat může každý, kdo má kryptoměnový účet. Pro drobné investory nebo intradenní obchodníky již neexistují žádná omezení, která by jim umožňovala přístup na trhy s kryptoměnami, jejich průzkum a účast na nich. Kromě ověření totožnosti a zaplacení burzovního účtu už drobným investorům nebo intradenním obchodníkům nic nebrání v přístupu na trhy s kryptoměnami, jejich průzkumu a účasti na nich.

✅ Kryptoměnové trhy jsou dostupné 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Obchodníci mohou nakupovat a prodávat bez omezení, protože trhy s kryptoměnami jsou otevřené 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Newyorská burza cenných papírů (NYSE) nebo Nasdaq jsou od 9:30 do 16:24 SEČ zavřené.

Kryptoměny a technologie blockchain, na které jsou založeny, jsou decentralizované a umožňují uživatelům provádět transakce bez zásahu třetí strany. Intradenní obchodníci na centralizované burze mohou profitovat z absence státních daní a poplatků, protože obchodování s kryptoměnami je neuvěřitelně nákladově efektivní.

Může z vás denní obchodování s kryptoměnami udělat boháče?
Technická analýza crypto

Mínusy

❌ Protože obchodování s kryptoměnami je tak jednoduché začít, může i začínající nebo nezkušený obchodník přijít o všechno stejně rychle, jako by mohl vydělat peníze.

❌ Otevřenost trhu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu je jeho dvousečnou zbraní. Bitcoin je vždy dostupný, takže během dne existuje méně vzorců, kdy mohou obchodníci provádět předem připravené (a ziskové) transakce. crypto day trading v kryptoměnách může být nucen zůstat přilepený ke grafům po delší dobu než tradiční obchodníci a hledat vhodnou příležitost k rychlému zisku.

trategie denního obchodování
Výhody a nevýhody obchodování s kryptoměnami

❌ Trh s kryptoměnami je z velké části neregulovaný, s jednou výjimkou: burzy, instituce a obchodníci, kteří jsou napadeni hackery nebo podvedeni, nemají žádnou ochranu. To znamená, že pokud dojde k uzavření burzy, uživatelé budou jen těžko získávat své peníze zpět, pokud nevlastní osobní pojistku.

❌ Pump-and-dump a podvodné prodejní taktiky jsou dvě formy podvodů, se kterými se můžete při obchodování s kryptoměnami setkat. K tomu dochází, když skupina lidí spolupracuje na umělém zvyšování ceny kryptoměny s cílem nalákat začínající investory. Obchodníci následně kryptoměnu prodají, což způsobí pokles její hodnoty.

denní obchodování s kryptoměnami je extrémně stresující a nákladná práce na plný úvazek. https://www.sec.gov/reportspubs/investor-publications/investorpubsdaytipshtm.html

Závěr

Co je denní obchodování s kryptoměnami?
kryptografické denní obchodování

V obchodování s akciemi a kryptoměnami je oblíbenou obchodní metodou vnitrodenní obchodování. Intradenní obchodníci využívají vnitrodenní metody, aby profitovali z volatility trhu, a obvykle nedrží pozice déle než jeden den.

Intradenní obchodníci využívají technickou analýzu, grafické vzory a technické indikátory k vyhledávání obchodních příležitostí. Mezi nejrozšířenější intradenní strategie patří skalpování, obchodování v rozpětí a vysokofrekvenční obchodování.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky