Dubnové překvapení: Hongkong uvede na trh vůbec první bitcoinové spotové ETF

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Hongkong je na pokraji udělení povolení pro asijské průkopnické spotové bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) během tohoto měsíce, přičemž oznámení první sady povolení by mělo přijít příští týden. Tento vývoj vychází z poznatků poskytnutých osobami obeznámenými se situací, které zprostředkoval globální zpravodajský gigant Reuters a významné čínské médium, qq.

Hongkongská Komise pro cenné papíry a futures (SFC) se ve strategickém kroku rozhodla urychlit schvalovací proces. Toto rozhodnutí staví Hongkong do pozice prvního osvojitele a lídra na rozvíjejícím se trhu ETF na bitcoiny v rámci Asie. Tento pokrok výrazně předbíhá to, co mnozí v odvětví očekávali v souvislosti se spuštěním plánovaným na pozdější období kalendářního roku.

Řada čínských finančních gigantů, včetně hongkongských poboček Harvest Fund a China Southern Fund, nedávno podala žádosti o zavedení bitcoinových ETF. Tyto spotové bitcoinové ETF se liší tím, že nabízejí přímou expozici vůči skutečným cenovým pohybům bitcoinu a nespoléhají se na deriváty.

Zdroje blízké této záležitosti uvedly, že SFC plánuje představit první várku schválených spotových bitcoinových ETF do 15. dubna. Po schválení budou tyto fondy usilovat o kotaci na hongkongské burze cenných papírů, což je proces, který by měl trvat přibližně 10 dní.

Tento urychlený časový plán schvalování svědčí o ambiciózním úsilí Hongkongu posílit svou atraktivitu jako předního světového finančního centra. Posiluje také již tak příznivé prostředí města pro bitcoiny, což je postoj, který byl dále ilustrován loňským udělením licence k maloobchodnímu obchodování kryptoměnové burze Hashkey.

Podnět k aktivním opatřením Hongkongu lze částečně přičíst ohromnému úspěchu, jehož svědkem se staly spotové bitcoinové ETF ve Spojených státech, které od svého schválení v lednu letošního roku zaznamenaly příliv více než 12 miliard USD.
Tím, že se Hongkong stal první asijskou jurisdikcí, která schválila spotové bitcoinové ETF, vytváří nejen precedens, ale také potenciálně katalyzuje podobné iniciativy na dalších trzích v celém regionu.

Rostoucí zájem o dostupné bitcoinové investiční produkty mezi širokým spektrem investorů, od institucionálních po retailové, je nepřehlédnutelný. Tím, že Hongkong strategicky přizpůsobuje svůj regulační rámec této prudce rostoucí poptávce, se neochvějně etabluje jako klíčové centrum pro obchodování s bitcoiny a investice v Asii a posiluje své postavení a vliv v globálním finančním prostředí.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky