Standard ERC-20, který udržuje komunita Etherea, stanovuje společný seznam standardů. K 24. březnu 2022 je v hlavní síti Ethereum téměř 508 000 tokenů kompatibilních se standardem ERC-20. 2 Je opravdu důležitý; stanovuje základní soubor pravidel, která musí všechny tokeny Ethereum dodržovat.
Níže je uvedeno několik klíčových poznatků. Token ERC20 je standard používaný pro vývoj a vydávání chytrých smluv na blockchainu Ethereum . Chytré smlouvy pak mohou být využity k vytvoření chytrých aktiv nebo tokenizovaných aktiv, do kterých mohou investoři díky chytrým smlouvám investovat. Zkratka ERC znamená “Ethereum Request for Comment” (žádost o komentář) a ERC20.
EIP specifikuje standardy jednotlivých protokolů a chytrých smluv. Jakmile je ERC schválena výborem a dokončena, stává se ERC. ERC je podobná v tom, že je to typ dohody a standardu na úrovni aplikace. Existuje mnoho různých typů ERC (tokeny, proces URI ERC?
Vrstva EIP (Enterprise Integration Patterns) je sbírka návrhových vzorů pro budování podniků.
Kryptografické standardy EIP a erc v Ethereu jsou labyrintem, do kterého lidé často upadají. Přestože jsou standardy Etherea známé jako EIP a ERC dobře známé, lidé se stále ptají, proč je používáme a jak fungují. V tomto příspěvku se pokusím vysvětlit, co je třeba o standardech vědět a jak si vytvořit vlastní ERC.
Jaká je definice standardu?
Norma je sjednocující dokument, který zavádí proces navrhování založený na konsensu, spravedlnosti, veřejné odpovědnosti a kvalitě. V ekosystému Ethereum definují standardy fungování kódu tím, že definují operace s kódem. Standardy Web2 obvykle vytváří konsorcium W3C a jeho členové.
Standardy v ekosystému Web3 vytváří komunita, takže každý může vyvíjet a předkládat vlastní standardy. Tyto standardy podléhají důkladnému procesu schvalování nebo zamítání v rámci EIP.
Nejlepší mince DeFi ke koupi v roce 2022
K čemu jsou normy? Proč je potřebujeme?
Cílem norem pro navrhování je snížit složitost postupů navrhování. Normy používáme ke sjednocení dat. Ve společnosti Ethereum využíváme srovnatelné technologie, které vycházejí ze zavedených norem. Standardní token ERC20 například obsahuje úplný seznam EIP .
Je snadné šifrování důvěryhodné?
Proč bychom se měli zabývat normami?
Vytváříme nové finanční primitivy, které denně využívají miliony lidí. Musíme stanovit základní pravidla, abychom zjistili, jak budou transakce fungovat, jednotně pojmenovávat věci a přesouvat tokeny. Jinak by se každý projekt vyvíjel jinak a komunikace mezi nimi by byla malá.
Co je to EIP a proč je to standard Etherea?
Zkratka EIP je název pro Ethereum Improvement Proposal, což je návrh na změnu nebo vylepšení protokolu, který běží na platformě Ethereum. EIP jsou určeny jako primární způsoby navrhování nových funkcí pro Ethereum; přijímání hlášení o technických problémech od komunity; a dokumentování nápravných opatření návrhu v Ethereu.
Co je to spotový trh a jak obchodovat na spotovém trhu?
EIP byly vytvořeny jako nástroj pro sledování úprav návrhu Etherea. V současné době se používají k definování aspektů architektury Etherea.
Typy EIP jsou rozděleny do sedmi kategorií: Základní, rozhraní, síťové, meta, informační a ERC.
Co je ERC?
Ethereum Request for Comments (ERC) je dokument předložený komunitou, který vývojáře blockchainu vede k tomu, jak vytvářet nové funkce. ERC jsou EIP týkající se aplikační vrstvy řetězce.
Hlavní rozdíl mezi EIP a ERC spočívá v tom, že EIP většinou definují možnosti jádra Etherea, zatímco ERC definují především funkce a design decentralizované aplikační vrstvy. Nejčastěji používaným typem EIP, a proto jsou tak oblíbené a často diskutované, je kategorie ERC.
Jak začít s vytvářením vlastní kryptoměny
Kdo rozhoduje o tom, co je považováno za normu?
Ethereum je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje komukoli vytvářet rozšíření, vyvíjet aplikace a přidávat nové funkce. Vývojáři navrhují nové standardy, o kterých hlasuje výbor složený z vývojářů všech jader, Ethereum Cat Herders a editorů. Proces EIP/ERC vyžaduje širší vstup komunity na eip znamená ethereum, který probíhá v úložišti ethereum/eips GitHub a na fóru Ethereum Magicians. Tento postup je popsán v dokumentu EIP-1.
Nejběžnější typ Etherea je známý jako “Ethereum Standard”.
Nejpopulárnějším standardem ERC, který vytvořili Vitalik Buterin a Fabian Vogelsteller, je token ERC20. Tento protokol odstartoval ICO mánii v roce 2017 a stále se využívá ke generování tokenů Ethereum. Více než 70 % všech kryptoměn na platformě Ethereum je založeno na smlouvě o tokenu ERC20. Úplný seznam všech ERC najdete zde.
Výhody a nevýhody používání kryptoměn
EIP jsou důležité z řady důvodů.
EIP (stejně jako ERC) jsou základní jednotkou, která řídí Ethereum, a jsou zdokumentovány na webu Etherea. Umožňují komukoli navrhovat, diskutovat a přijímat změny v decentralizovaném prostředí. Pomáhají uživatelům pochopit, jak určité tokeny a aspekty Etherea souvisejí s konkrétním chytrým kontraktem, protože jsou začleněny jako standard nebo součást standardu.
Každá aktualizace sítě Ethereum obsahuje také sadu EIP, které musí každý uzel implementovat, aby udržel konsensus s ostatními uzly.
Jak ERC umožňují jednotlivcům, firmám a organizacím vytvořit něco výjimečného?
Zde jsou uvedeny některé příklady standardů ERC a jejich využití:
Standard ERC-20 byl vyvinut Fabianem Vogelstellerem a W. Buterinem v listopadu 2015 a jedná se o nejrozšířenější rozhraní pro výměnné tokeny, které využívají chytré smlouvy k poskytování API (aplikačního programovacího rozhraní). Níže uvádíme několik příkladů toho, co token ERC-20 uživatelům umožňuje:
- Tokeny můžete mezi účty převádět pomocí procesu obnovení účtu, protože není nijak omezen.
- Budeme moci zobrazit aktuální zůstatek tokenu na účtu.
- Prozkoumejte aktuální celosvětovou nabídku žetonů.
- Potvrzení výdajů třetích stran.
- Více informací o původní Buterinově nabídce a souvisejících diskusích na Redditu nebo o technických aspektech tokenů ERC-20 najdete v našem výkladu o tokenu ERC-20.
- ERC-721 je nový standard, který má nahradit ERC-20. William Entriken, Dieter Shirley, Jacob Evans a Nastasia Sachsová zveřejnili v lednu 2018 první verzi ERC-721, která se inspirovala standardem ERC-20 token. assets), což znamená, že nepodporuje unikátní
ERC-721 byl vytvořen jako standardní rozhraní pro NFT, jako jsou obrázky a písně, v reakci na nespokojenost uživatelů, kteří nemohli s těmito předměty obchodovat. Protože každý token ERC-721 je jedinečný, je v blockchainu zaznamenán pomocí čísla. Toto číslo mohou používat jiné osoby nebo programy k prokázání vlastnictví.
- Toto je jen několik známých sbírek NFT, které využívají standard tokenů ERC-721:n
- Cryptokitties: Původně byl CryptoKitties kompatibilní s předchozím standardem ERC-721. Jedná se o hru “play to earn”, která začala tím, že hráčům umožňovala chovat a sbírat digitální kočky na blockchainu Ethereum.
- Ethereum Name Service (ENS) je decentralizovaná a bezpečná jmenná služba, která převádí adresy peněženek Etherea na čitelná jména, adresy URL a emotikony, jako je Buterinem registrovaný vitalik.eth.
- The Bored Ape Yacht Club (BAYC): sbírka 10 000 unikátních NFT vydaná společností Yuga Labs v dubnu 2021. Každý NFT je zároveň druhem členství v exkluzivním klubu, který kromě toho, že je vzácným digitálním uměním, poskytuje komunitě práva a výhody.
Celkově se s rozšiřováním sítě zjednodušují metody integrace nebo úprav Etherea, mimo jiné díky iniciativám, jako jsou Ethereum Cat Herders a Fellowship of Ethereum Magicians.
Komunita ethereum cat herding podporuje sdílení série PEEPanEIP, která poskytuje přehled EIP zvažovaných pro upgrade sítě, ERC standardy a další klíčové koncepty blockchainu Ethereum. Na blogu Hudsona Jamesona lze nalézt další čtení a informace o historii EIP a vývoji správy Etherea (včetně ERC).
Formát návrhů EIP pro Ethereum nebo formát návrhů pro jiné kryptoměny
Protože jsou EIP technickými dokumenty, musí samozřejmě dodržovat určitý formát prezentace, který jasně prezentuje všechny informace potřebné k pochopení navrhovaných změn. V důsledku toho formát EIP obsahuje následující řádky:
- EIP obsahuje preambuli. Zde najdete preambuli, která je formálním úvodem do dokumentu. Jsou psány v souladu se standardy formátování RFC 822. Tento prolog obsahuje všechny potřebné informace o EIP, včetně jeho čísla, autora, názvu a krátkého popisu.
- Vyhledání technického problému. V této fázi hledáme stručný popis (ne více než 200 slov) technického problému.
- Motivací je lepší pochopení problému, který řeší, a jeho možného řešení. Tato položka je nepovinná a měla by být použita, pokud si přejete aktualizovat protokol Ethereum. V tuto chvíli by měl autor EIP objasnit, proč současná specifikace protokolu neřeší řešený problém. Příspěvky
- Ve fázi implementace by měl autor EIP po vytvoření a projednání specifikace dokončit a popsat syntaxi a vylepšení, která navrhuje. Musí být jasná a stručná, ověřitelná a reprodukovatelná. Pokud specifikace tyto standardy nesplňuje, bude rychle odmítnuta.
- Odůvodnění popisuje, proč byl návrh vytvořen a proč byla přijata konkrétní rozhodnutí. Mělo by popisovat konkurenční návrhy, které byly zvažovány, a případné další práce. Odůvodnění může také ukázat shodu komunity, stejně jako se zabývat klíčovými námitkami nebo obavami vyjádřenými v průběhu diskuse.
- Zpětná kompatibilita. U všech EIP, které způsobují problémy s kompatibilitou, by měly být uvedeny tyto problémy a stupeň jejich závažnosti. V EIP by mělo být vysvětleno, jakým způsobem autor tyto nekompatibility odstraní. Zpětná kompatibilita může vést k okamžitému zamítnutí návrhu, pokud na něm není dostatečná shoda.
- EIP, které mají dopad na změny konsensu, musí mít testovací případy. Testování ostatních EIP není povinné, ale pokud se provádí, mělo by být v souladu se stávajícími osvědčenými postupy.
- Proces proklikávání mnoha fázemi k dokončení nasazení může být časově náročný. EIP je zveřejněno jako návrh a poté musí projít několika dalšími důležitými fázemi, než získá status “finální”. Zatímco praxe dosažení dohody o specifikaci a zdůvodnění před napsáním kódu je pozoruhodná, myšlenka “všeobecného konsensu a spuštění
- Pro úspěšný návrh je zapotřebí odborných podkladů. Všechny EIP by měly obsahovat oddíl, který se zabývá potenciálními riziky/dopady plánované změny. Zahrňte materiál o bezpečnostních otázkách, rizicích a zdrojích, které mohou být užitečné v dalších fázích vývoje plánu.
Zahrnují volby návrhu v oblastech, jako je bezpečnost, obavy, klíčové diskuse, konkrétní doporučení a obtíže při provádění, shrnutí hrozeb a rizik a způsob jejich řešení atd. Pokud v části EIP “Bezpečnostní otázky” bude podání chybět, bude zamítnuto. Bez vyřešení těchto bezpečnostních otázek nemůže EIP postoupit do fáze “Finální”.
Spojené státy mají nejagresivnější zákony o autorských právech na světě a obsahují ustanovení, které umožňuje vyjmout některá autorská práva, pokud byla zveřejněna “co nejdříve” po 1. lednu 1978. Všechny normy musí být ve veřejném vlastnictví.