Fáze obchodování s kryptoměnami

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Kolik fází má obchodování s kryptoměnami?

Globální ekonomický řád je velkou výzvou, ale kryptoměny jako bitcoin se o to pokoušejí. Paul Vigna a Michael Casey popisují pět fází přijetí kryptoměn a co to může znamenat pro budoucí finance.

⚡️ Co je to bitcoinový cyklus?

Co jsou to čtyřleté bitcoinové cykly a proč jsou důležité? Každých 210 000 bloků se odměna za bitcoin zvedá. To trvá přibližně čtyři roky. Další půlení je naplánováno na začátek roku 2024.

⚡️ Jaké jsou fáze kryptografické bubliny?

Kryptotrh prošel za posledních deset let několika cykly boomu a propadu. Pokaždé se trh řídil podobným vzorcem: rychlý růst následovaný prudkou korekcí. Tento cyklus se často označuje jako krypto bublina.

⚡️ Jak probíhá obchodování s kryptoměnami?

Obchodování s kryptoměnami je proces nákupu a prodeje kryptoaktiv ve snaze dosáhnout zisku. Kryptoměny jsou volatilní, takže obchodníci musí být opatrní při vstupu do obchodů a výstupu z nich.

Jak začít obchodovat s kryptoměnami

Trh s kryptoměnami může být pro začínající i zkušené obchodníky skličující kvůli množství technických termínů a procesů. Rozložili jsme je do šesti jednoduchých kroků, které vám pomohou lépe pochopit trh s kryptoměnami a obchodování na něm:

Jak začít obchodovat s kryptoměnami
Jak funguje proces obchodování s kryptoměnami?
 • Rozhodněte se, jak chcete s kryptoměnami obchodovat.
 • Zjistěte, jak funguje obchod s kryptoměnami.
 • Vytvoření účtu.
 • Vytvořte si obchodní strategii.
 • Proveďte výběr platformy pro obchodování s kryptoměnami.
 • Vaše první pozice bude otevřená, sledovaná a uzavřená.
 • Před zahájením obchodování s kryptoměnami si určete, jakým způsobem chcete obchodovat.
Jaká je nejlepší obchodní strategie pro kryptoměny?
Je obchodování s kryptoměnami ziskové?

Existují dva způsoby obchodování s kryptoměnami: můžete spekulovat na jejich hodnotu pomocí CFD nebo je získat v domnění, že jejich hodnota poroste.

Obchodování s kryptoměnami pomocí CFD je vysoce riziková a spekulativní strategie.

Kontrakt na rozdíl je typ kontraktu, ve kterém souhlasíte s obchodováním rozdílu v hodnotě kryptoměny od okamžiku prvního otevření pozice do okamžiku jejího uzavření. Kryptoměny nenakupujete, místo toho spekulujete na tržní ceny. pokud hodnota kryptoměny vzroste, vyděláte, ale pokud hodnota klesne, proděláte – u krátké pozice je tomu naopak.

Jak začít obchodovat s kryptoměnami
Co je to supercyklus v kryptoměnách?

Nákup kryptoměn prostřednictvím burzy

Případně se můžete rozhodnout pro pořízení kryptoměny, což znamená, že budete okamžitě vlastnit část digitální měny s cílem uchovávat ji ve virtuální peněžence a vydělávat peníze, pokud její hodnota vzroste.

Než začnete, musíte si vytvořit peněženku s kryptoměnami a založit účet na kryptoměnové burze. Tento proces může mít několik fází a může se stát, že budete muset vstoupit do čekací listiny na účet.

Co je to čtyřletý kryptocyklus?
Do které kryptoměny bych měl v roce 2022 investovat?

Zjistěte, jak funguje trh s kryptoměnami a co byste měli vědět.

Než začnete obchodovat, je důležité pochopit, jak kryptoměny fungují a jaké termíny se pro ně používají.

Kryptoměny jsou digitální mince, které používají decentralizovanou účetní knihu k zaznamenávání všech transakcí. Bitcoin, první a nejznámější kryptoměna, byl vytvořen v roce 2009. S kryptoměnami se často obchoduje na předních kryptoburzách a lze je koupit za jiné měny nebo tokeny.

Jaké jsou fáze tržního cyklu?
Strategie obchodování s kryptoměnami

Jak vydělat peníze na obchodování s kryptoměnami?

Pokud máte to štěstí, že jste na obchodování s kryptoměnami vydělali, možná budete chtít vědět, jak své výdělky vyplatit.

Pokud držíte kryptoměny v peněžence, můžete je prodat na burze za fiat měnu (například dolary nebo eura) nebo jiné kryptoměny.

Kryptoměny na fiat můžete také převést prostřednictvím brokera, který nabízí služby převodu kryptoměn na fiat, například Coinbase nebo Bitstamp.

Má kryptoměna obchodní hodiny?
Jak začít obchodovat s kryptoměnami

Jakmile prodáte své krypto a převedete je na fiat, můžete si peníze vybrat na svůj bankovní účet.

Na co si dát pozor při obchodování s kryptoměnami?

Než začnete obchodovat s kryptoměnami, měli byste si uvědomit několik věcí:

Je možné obchodovat kryptoměnové CFD?
Jak obchodovat s CFD na bitcoin?

Trh s kryptoměnami je stejně jako většina ostatních typů trhů decentralizovanou sítí kupujících a prodávajících, která funguje prostřednictvím systému ověřování peer-to-peer, nikoli centrálního serveru. Při nákupu a prodeji kryptoměn se transakce zaznamenávají do řetězce bloků – sdílené digitální účetní knihy, která uchovává přehled – prostřednictvím procesu “těžby”.

Kryptoměny jsou také známé svou volatilitou, takže je důležité pochopit, co může trh ovlivnit – od prvotních nabídek mincí a rozdělení blockchainu až po nejaktuálnější zprávy a vládní legislativu.

Používá Coinbase CFD?
Jak obchodovat s kryptoměnami CFD

Vytvoření účtu.

Pokud s kryptoměnami obchodujete, a ne je nakupujete, můžete být připraveni otevřít pozici dříve. Digitální peněženka ani účet na burze nejsou nutné. Ve skutečnosti vám k obchodování s CFD stačí účet poskytovatele služeb obchodování s pákovým efektem.

Na rozdíl od jiných kryptoměnových burz vám IG umožňuje zaregistrovat si účet jen s několikaminutovým čekáním. Dokud nechcete provést obchod, nemusíte na účet vkládat hotovost.

Je možné koupit kryptoměnu na burze?
Jak funguje nákup kryptoměny na burze?

Vytvořte si obchodní strategii

Pro úspěch každého obchodníka je důležité mít obchodní strategii, ale zejména pro obchodníky s kryptoměnami, protože trh může být extrémně volatilní. Je to dvousečná zbraň: volatilita činí trh atraktivním, ale zároveň obtížně obchodovatelným. Z tohoto důvodu musí váš obchodní plán obsahovat techniky řízení rizik a také popis vašich cílů, kryptoměny, se kterou chcete obchodovat, a způsob vstupu do obchodů a výstupu z nich, známý jako obchodní strategie.

Je nutné nakupovat kryptoměnu prostřednictvím burzy?
Na které burze koupit kryptoměnu?

Analýza trhu kryptoměn: chcete použít technickou nebo fundamentální analýzu? Technická analýza se zabývá změnami cen kryptoměn a historickými vzorci, zatímco fundamentální analýza se zabývá vnějšími proměnnými a makroekonomickými údaji. ať už si vyberete jakýkoli styl, sledujte všechny zprávy týkající se trhu, protože kryptoměny jsou obzvláště citlivé na tržní náladu.

Vyberte si obchodní platformu pro kryptoměny.

S našimi obchodními platformami můžete získat chytřejší a rychlejší způsob obchodování s kryptoměnami CFD – s personalizovanými upozorněními, dynamickými grafy a vestavěnými nástroji pro řízení rizik. Na platformě IG můžete obchodovat pomocí:

Jak mohu prozkoumat trh s kryptoměnami?
Co potřebuji vědět o kryptoměnách?
 • Váš webový prohlížeč
 • Jedna z našich mobilních aplikací
 • Pokročilé platformy třetích stran, jako je MT4
 • Otevření, sledování a uzavření první pozice
 • Jakmile si otevřete účet IG a vyberete si platformu, můžete začít obchodovat s kryptoměnami.

Stačí si vytvořit obchodní lístek pro vybraný trh a uvidíte nákupní a prodejní ceny bitcoinu, etheru, litecoinu nebo jakékoli kryptoměny, kterou si vyberete k obchodování. Než se vydáte na dlouhou nebo krátkou pozici, budete si moci vybrat, jak velká bude vaše pozice. Nezapomeňte, že můžete přidat zarážky nebo limity, abyste obchod uzavřeli, jakmile dosáhne určité úrovně, a ochránili se tak před zbytečnými riziky.

Jaké kryptoměny by měli znát nováčci?
Co víte o kryptoměnách Jak fungují?

V části obchodní platformy “Otevřené pozice” můžete sledovat zisk/ztrátu své pozice. A až přijde čas pozici uzavřít, stačí jen zadat identický obchod v opačném směru.

Dobrým příkladem je obchodování s kryptoměnami.

Připravili jsme pro vás dva příklady obchodů s kryptoměnami a jejich potenciální výsledky, které vám pomohou pochopit, jak provádět obchody s kryptoměnami.

Podívejme se na příklad někoho, kdo prodává ether v rámci obchodování s CFD:

Jak vydělat peníze na kryptoměnách
Jak vydělat peníze z kryptoměny ” Guide 2022

Rozhodnete se otevřít krátkou pozici prodejem etherea vůči americkému dolaru ( ethereum/USD ), protože se domníváte, že cena etherea, tokenu sítě, bude klesat.

Prodáte 5 kontraktů (každý má hodnotu 1 ETH) a vytvoříte pozici za aktuální tržní cenu 200.

Pokud se vaše předpověď vyplní

Pokud byste měli pravdu a hodnota etheru vůči americkému dolaru by klesla, váš obchod by byl úspěšný. Svou pozici byste mohli uzavřít a dosáhnout zisku nákupem 5 pinů a uzavřít ji za nákupní cenu 155, která je díky spreadu vyšší než tržní cena.

Jaké jsou nejčastější chyby při obchodování s kryptoměnami?
Nejlepší kryptografické burzy

Vzhledem k tomu, že se trh změnil o 45 pipů ve váš prospěch, váš zisk z obchodu se vypočítá takto: 5 x 45 = $225.

Pokud jste mimo, vaše předpověď bude špatná.

Pokud by však cena etheru vůči americkému dolaru vzrostla, vaše pozice by byla uzavřena se ztrátou, protože jste ji koupili za nižší cenu. Předpokládejme, že obchod ukončíte poté, co trh vzroste o 15 pipů na 215, takže odkoupíte zpět 5 kontraktů za 217 USD každý. To znamená, že vaše pozice utrpí ztrátu 30 USD.

Nezapomeňte, že můžete použít příkazy stop-loss a limitní příkazy k automatickému uzavření obchodu na určité cenové úrovni, pokud se trh pohybuje proti vám, což vám může pomoci řídit riziko.

Jaké je nejvýhodnější obchodování s kryptoměnami?
Jak provést 100denní obchod s kryptoměnami?

Nyní, když jsme se podívali na příklad obchodování s kryptoměnami pomocí CFD, prozkoumejme, jak to udělat prostřednictvím burzy.

Na co se zaměřit

Obchodování s kryptoměnami s sebou nese stejná obecná rizika a jedinečné obtíže jako jiné finanční trhy.

Volatilita. Kryptoměny jsou volatilní. To je jedna z věcí, která k nim obchodníky přitahuje, ale zároveň to představuje značné riziko. Dvouciferné mezidenní výkyvy cen nejsou neobvyklé a k malým změnám může dojít během několika minut.

Jak poznám, že kryptoměna poroste?
Můžete se živit denním obchodováním s kryptoměnami?

Neregulované, manipulované trhy. Kryptoměnové burzy jsou méně regulované než tradičnější trhy. Není žádným tajemstvím, že podvody a manipulace s trhem jsou na trhu kryptoměn velmi rozšířené. Jsou také podstatně méně likvidní než mnohé jiné trhy, což může přispívat k volatilitě cen a umožňovat cenovou manipulaci, nucenou likvidaci a podobně pro “velryby” s velkými kryptografickými portfolii.

Nedostatečná ochrana investorů. Na rozdíl od jiných trhů, kde existují zákony a předpisy na ochranu investorů, špičkové kryptografické burzy stejnou ochranu nemají. Takže pokud je burza napadena hackery nebo zkrachuje, nemusí se vám podařit získat své peníze zpět.

Nepřesné vzory. Trhy se často řídí vzorci, ale ne vždy tomu tak je. Je to nebezpečí při obchodování čehokoli, ale zvláštnosti trhu s kryptoměnami z něj činí zvláštní nebezpečí.

Jak dosáhnout denního zisku v kryptoměnách?
Jak vytvořit strategii obchodování s kryptoměnami?

Nadměrné vystavování se. Neriskujte více, než si můžete dovolit ztratit. Chcete-li omezit svou expozici, zvažte zavedení příkazů k dosažení zisku a stop lossů v případě výrazných výkyvů.

Používání nadměrného pákového efektu. Mnoho kryptoměnových burz poskytuje až 100násobnou páku, což značně zvyšuje sázky. Extrémní volatilita kryptoměn a obchodování s vysokou pákou může vést k rychlé likvidaci pozic.

Nevědět, kdy se složit, může být velmi nákladné. Ať už jste na vzestupu, nebo na poklesu, je důležité vědět, kdy pozici uzavřít a buď uzamknout zisky, nebo snížit ztráty.

Prozkoumejte různé platformy pro obchodování s kryptoměnami.

Jaká je nejlepší strategie pro denní obchodování s kryptoměnami?
Můžete obchodováním s kryptoměnami vydělat?

Při výběru platformy pro obchodování s kryptoměnami zvažte faktory, jako jsou deriváty nebo pákový efekt, typy příkazů, které přijímá, a to, jak jednoduše ji lze propojit s obchodními roboty pro kryptoměny.

Jakmile se rozhodnete pro platformu, otevřete si demo účet, abyste si zvykli na její fungování a funkce, které nabízí.

Až budete připraveni, založte si účet v kryptoměně nebo fiat měně a začněte obchodovat.

Doufáme, že vám tento článek pomohl lépe pochopit obchodování s kryptoměnami a jeho fungování.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky