Generální ředitel Ripple předpovídá do roku 2025 kryptoměnovou tsunami v hodnotě 5 bilionů dolarů

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

V nedávném rozhovoru pro CNBC nabídl generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse odvážnou předpověď budoucnosti kryptoměn, podle níž by se celková tržní kapitalizace digitálních měn mohla do roku 2025 vyšplhat na úctyhodných 5 bilionů dolarů. Garlinghouse vyjádřil silný optimismus ohledně probíhajícího vývoje v sektoru kryptoměn.

Vyzdvihl vznik bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) jako významnou hnací sílu, která pohání hodnotu kryptoměn vzhůru. Podle Garlinghouse je toto odvětví poprvé svědkem přílivu významných institucionálních investic, což znamená zásadní posun v jeho trajektorii.

Garlinghouse dále zdůraznil transformační dopad regulačních schválení a poukázal na zásadní roli schválení několika bitcoinových ETF Komisí pro cenné papíry (SEC). Tento vývoj podle něj nejenže dodává kryptoměnám další důvěryhodnost jako legitimní třídě aktiv, ale slouží také jako zásadní impuls pro jejich přijetí institucionálními investory.

Spuštění bitcoinových ETF na začátku ledna se setkalo s pozoruhodným úspěchem a překonalo několik rekordů. Zejména v samotném březnu dosáhly tyto ETF ohromujícího objemu obchodů ve výši 111 miliard USD.

Garlinghouse navíc spekuloval o možných důsledcích nadcházející události, kdy se Bitcoin rozpůlí, a naznačil, že by mohla působit jako další významný katalyzátor růstu kryptografického sektoru. Zmínil, že analytici předpovídají nabídkový šok ve spojení s eskalující poptávkou, což by mohlo přední kryptoměnu posunout do nových, neprobádaných sfér hodnoty.

Garlinghouse rovněž označil příznivé mikrofinanční podmínky za klíčový prvek, který by mohl v blízké budoucnosti ovlivnit směřování kryptotrhu. Mezitím kryptoměna úzce spojená s Ripplem, XRP, stojí na sedmém místě z hlediska tržní kapitalizace.

V kritickém postoji vůči kryptoměnovým médiím Garlinghouse nedávno kritizoval Coindesk za to, že naznačil, že by Ripple mohl po zavedení svého nového stablecoinu opustit XRP. Taková tvrzení odmítl a zdůraznil, že společnost Ripple je i přes rozšiřování nabídky digitálních měn nadále oddána XRP.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky