Jak najít a použít bankomat na nákup bitcoinů za hotovost

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin můžete koupit několika způsoby. Nejběžnější a nejpohodlnější způsob nákupu Bitcoinu je prostřednictvím online burzy nebo makléřské společnosti, například si můžete koupit Bitcoin hned pomocí kreditní karty přes Bitcoin.com a získat Bitcoin okamžitě bez větších potíží.

Někdy však lidé chtějí platit v hotovosti. Nakupovat bitcoiny za hotovost není tak těžké, jak se zdá. Jedním ze způsobů, jak můžete koupit Bitcoin za hotovost, je peer-to-peer, což znamená, že můžete najít někoho v místě, od koho můžete nakupovat osobně. To vyžaduje trochu více práce, než by se většině lidí líbilo. Druhým pohodlnějším a méně invazivním způsobem je nákup Bitcoinu za hotovost v bitcoinovém bankomatu.

Jak mohu použít bankomat k nákupu bitcoinů za hotovost?

V tomto průvodci se dozvíte, jak postupovat při nákupu bitcoinů z bankomatu a jak ho najít a použít.

Krok 1: Vyhledání bankomatu Bitcoin ve vašem okolí

Poté, co se rozhodnete, že chcete nakupovat bitcoiny v hotovosti pomocí bankomatu (označovaného také jako BATM), musíte si najít nějaký, který je vám nejblíže. Máme pro vás tipy, protože jsme s pomocí služby Coin ATM Radar zmapovali více než 1200 bitcoinových bankomatů po celém světě. Díky této mapě byste měli být schopni najít některé BATM v blízkosti místa, kde se nacházíte.

Lze použít bankomat k nákupu bitcoinů za hotovost?

Krok 2: Zahájení procesu

Může se to zdát jako obtížný úkol, ale když je vše řečeno a hotovo, uvidíte, že nákup bitcoinů z bankomatu je rychlý a snadný. Než se vydáte k bankomatu s bitcoiny, je dobré mít předem po ruce peněženku s bitcoiny, kterou už máte staženou v mobilním zařízení a připravenou k použití (a zálohovanou). Tímto způsobem si můžete při nákupu vygenerovat adresu pro příjem bitcoinové peněženky, aniž byste se o ni museli starat v bankomatu. Pokud si stáhnete peněženku Bitcoin.com, můžete se podívat, jak ji používat, zde.

Vyžadují bitcoinové bankomaty průkaz totožnosti?

Až budete připraveni, přejděte k místnímu bankomatu Bitcoin. Po příchodu by měl vypadat jako obrázek na obrázku (na všech místech se samozřejmě liší). Dalším krokem bude zahájení používání BATM.

Krok 3: Použití bankomatu Bitcoin

Začněte klepnutím na obrazovku, na které chcete koupit mince. V závislosti na BATM se může postup u každého z nich mírně lišit, ale obecně platí, že většina strojů postupuje při nákupu podobně.

V tomto okamžiku se vás BATM zeptá, kolik bitcoinů chcete koupit, a požádá vás o ověření zadáním čísla mobilního telefonu, abyste mohli obdržet potvrzující textovou zprávu (sms). Poté by se vás BATM měla zeptat, kam chcete, aby byly vaše Bitcoiny odeslány – zde budete potřebovat adresu pro příjem Bitcoin peněženky.

Mohu si koupit bitcoiny za hotovost ve Walmartu?

Chcete-li si vygenerovat přijímací adresu peněženky, pomocí peněženky Bitcoin.com jednoduše klepněte vlevo nahoře na “Receive”. Tím se vám automaticky vygeneruje nová adresa zadaná na klávesnici a také ve formě QR kódu, který lze naskenovat. Zde budete chtít podržet QR kód, který se zobrazuje v peněžence, před BATM, aby jej mohl naskenovat (aby věděl, kam vám má Bitcoin poslat).

Budete se chtít řídit pokyny na obrazovce, které mohou znít nějak jako obrázek na obrázku v řádku, abyste drželi QR kód ve vzdálenosti 4-6 palců od skeneru. Jakmile přístroj naskenuje QR kód vaší peněženky, požádá vás o potvrzení adresy v peněžence – před pokračováním si dvakrát zkontrolujte, zda je správná. Dalším krokem bude vložení hotovosti, za kterou chcete koupit bitcoiny, do automatu.

Najděte bankomat na bitcoiny ve svém okolí

Měli byste mít možnost vložit libovolnou částku v hotovosti, pokud splňuje minimální a maximální částky povolené BATM. Na obrazovce byste také měli vidět částku Bitcoinu, kterou kupujete, denominovanou v místní měně a také v částce mince (například může být uvedeno 20,00 USD a 0,1387446 BCH).

Až budete připraveni, dokončete transakci. Poté automat vyzve k vytištění účtenky, na které budou uvedeny údaje o transakci BATM a potvrzeny údaje o transakci. Jakmile se tak stane, během několika minut obdržíte Bitcoiny do své peněženky. A to je vše, právě jste si koupili Bitcoin od BATM. Nejste si jisti, co se svou novou digitální měnou uděláte? Začněte zde a najděte několik míst, kde ji můžete začít používat!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky