Kiyosaki předpovídá, že Bitcoin vyletí na 2 miliony dolarů!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Uprostřed hrozivých předpovědí komplexního finančního poklesu, známého jako “krach všeho”, a uprostřed pokynů, které doporučují investice do aktiv považovaných za bezpečné útočiště, vyjádřil uznávaný investor a známý autor nejprodávanější finanční knihy “Bohatý táta, chudý táta” Robert Kiyosaki svůj souhlas s mimořádně optimistickou předpovědí týkající se Bitcoinu (BTC).

Přesněji řečeno, Kiyosaki veřejně podpořil předpověď Cathie Woodové, uznávané zakladatelky a generální ředitelky společnosti ARK Invest, která dohlíží na několik burzovně obchodovaných fondů (ETF). Woodová již dříve předpověděla, že hodnota bitcoinu by mohla překvapivě vzrůst na 2,3 milionu dolarů za minci. Kiyosaki vyjádřil svůj souhlas s touto odvážnou předpovědí prostřednictvím příspěvku na sociální síti X z 11. dubna.

Získávání moudrosti prostřednictvím chyb

Kiyosaki navíc Woodovou pochválil za její “odvahu dělat chyby a poučit se z nich”. Tvrdil, že schopnost dělat chyby a vyvodit z nich poučení je znakem úspěchu a životní spokojenosti, a přímo kritizoval tradiční vzdělávací systém za jeho neschopnost připravit jedince na výzvy reálného světa.

Dále kritizoval vzdělávací instituce za to, že podporují kulturu, v níž se inteligence ztotožňuje s nedostatkem selhání, a nabádal své následovníky, aby přijímali rizika investováním do Bitcoinu. Tvrdil, že bez ohledu na to, zda se Woodova předpověď ukáže jako přesná, nebo ne, akt investování je obohatí o znalosti a učiní je vzdělanějšími, inteligentnějšími a moudřejšími.

Předpověď ceny bitcoinu

Stojí za zmínku, že Woodův cenový cíl ve výši 2,3 milionu dolarů pro Bitcoin byl stanoven koncem února tohoto roku, krátce předtím, než kryptoměna dosáhla nového historického maxima (ATH). Tato projekce naznačovala potenciální nárůst o více než 3 600 % oproti její tehdejší hodnotě.

Tato Woodova předpověď je podstatně ambicióznější než kterákoli z předchozích Kiyosakiho prognóz, které zahrnovaly potenciální růst na 300 000 USD a v případě hospodářského poklesu dokonce na spekulativní 1 milion USD.

V okamžiku zveřejnění zprávy činila hodnota bitcoinu 70 650 USD, což podle posledních dostupných údajů k 11. dubnu znamenalo 2,63% nárůst v průběhu dne a 6,48% nárůst v průběhu předchozího týdne, a to i přes drobný 1,36% pokles v průběhu měsíce.

S přihlédnutím ke všemu ukáže přesnost Woodových a Kiyosakiho předpovědí pro Bitcoin pouze čas. Je však nezbytné zdůraznit, že zakládat investiční rozhodnutí na takto konkrétních předpovědích s sebou nese značná rizika. Proto je nesmírně důležité provést důkladný průzkum a tato rizika před investicí pečlivě zvážit.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky