Nejlepší VPN pro torrenty v roce 2023

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Je torrentování s VPN bezpečné?

Ano, torrenty s VPN jsou mnohem bezpečnější. Vaše identita je skrytá a nevystopovatelná, takže je mnohem méně pravděpodobné, že dostanete pokutu nebo že se někdo pokusí nabourat do vašeho zařízení.

Můžete být přistiženi při torrentování pomocí VPN?

Ne, pokud používáte renomovanou VPN pro torrenty, jako je například NordVPN, a máte povolený přepínač kill switch, nelze torrenty pomocí VPN detekovat.

Můžete jít za torrenty do vězení?

Záleží na vaší zemi a dalších podrobnostech. Pokud si stáhnete písničku, do vězení se nedostanete. Pokud však dohlížíte na jeden z největších veřejných torrentových trackerů, je to trestné (jak se v roce 2009 dozvěděl Peter Sunde a další zakladatelé The Pirate Bay).

Jaká je nejlepší VPN pro torrenty v roce 2023?

NordVPN je nejlepší VPN pro torrenty. Tato VPN nabízí rychlé a stabilní stahování díky speciálně vytvořeným serverům pro torrenty.

Skryje VPN mou aktivitu při torrentování?

Spolehlivá síť VPN zašifruje a skryje vaše připojení P2P před vaším poskytovatelem internetových služeb. Nebudete tak pociťovat žádné omezování rychlosti nebo, pokud je torrentování ve vaší zemi nelegální, právní postihy. Celkově lze říci, že ano, dobrá VPN skryje vaše aktivity spojené s torrentováním legálních souborů bez autorských práv.

Je torrentování pomocí VPN legální?

Ano, torrenty s VPN jsou ve většině zemí zcela legální – nelegální jsou pouze tam, kde je torrentování zakázáno. Problémem není samotná technologie torrentování, ale obsah, který stahujete. Pokud sdílíte nebo stahujete video chráněné autorskými právy, je to s největší pravděpodobností v rozporu se zákonem.

Má VPN vliv na rychlost torrentů?

Ano, VPN může ovlivnit rychlost internetu a torrentů. Může mírně zpomalit stahování souborů, ale u nejrychlejších VPN by to nemělo být patrné. Ve vzácných případech může VPN zvýšit rychlost torrentů, pokud váš poskytovatel internetu rychlost omezuje.

V posledních letech se zvyšují rizika a regulace spojené s torrenty. Při stahování torrentů lze snadno sledovat vaši IP adresu a její aktivitu P2P, což umožňuje online zločincům a dalším zainteresovaným stranám zaměřit se na vás a vaše data.

Pokud váš poskytovatel internetu zjistí, že stahujete z P2P, může vám dokonce zpomalit připojení nebo vám sdílení P2P zcela zakázat. Proto je nyní používání VPN pro stahování torrentů nezbytné. A nalezení nejlepší sítě VPN zajistí soukromí vašich dat a bezpečnost vašich online aktivit – při zachování vysoké a spolehlivé rychlosti stahování.

Neschvalujeme pirátství online, ale podporujeme soukromí a bezpečnost online. Abychom vám s tím pomohli, představíme vám některé z nejlepších VPN pro torrenty. Všechny jsou rychlé, bezpečné a snadno použitelné, jsou to perfektní společníci pro vaše stahování P2P.

Jaké funkce dělají z VPN skvělou síť pro torrenty?

Nejlepší torrentové VPN – náš užší výběr:

 • NordVPN – nejlepší univerzální VPN pro torrenty
 • Surfshark – rychlá a levná VPN pro torrenty
 • Atlas VPN – levná VPN pro P2P stahování
 • ExpressVPN – VPN pro bezpečné sdílení torrentů
 • CyberGhost – VPN s bohatými funkcemi pro torrenty

Co byste měli hledat u nejlepší VPN pro torrenty?

Pokud hledáte VPN pro torrenty, musíte tomu přizpůsobit kritéria vyhledávání. Zde je několik věcí, kterým byste měli při výběru věnovat zvýšenou pozornost:

Je používání VPN pro torrenty legální?
Torrentování:Specializované servery (optimalizované pro P2P)
Bezpečnostní prvky:Kill switch, Ochrana před hrozbami
Funkce ochrany osobních údajů:Zásady zákazu záznamů, nezávislý audit
Šifrování:AES-256
Rychlé tunelovací protokoly:WireGuard
Servery:Obfuskovaný, pouze RAM
 • Podpora P2P. Připojení P2P může být méně bezpečné pro vaše osobní údaje, ale je to nejrychlejší způsob sdílení souborů nebo torrentů. Hledejte proto VPN se specializovanými servery P2P, které vám poskytnou vysokou rychlost a solidní zabezpečení vašich dat.
 • Zabezpečení. Pro torrenty byste si vždy měli vybrat bezpečnou VPN, která nabízí vypínač. Ten pomáhá zabránit úniku dat v případě, že vaše VPN vypadne. Přínosná jsou i taková další bezpečnostní opatření, jako je ochrana proti hrozbám.
 • Ochrana osobních údajů. Vybraná VPN by měla obsahovat zásady ochrany osobních údajů, které jasně uvádějí, že neuchovává žádné záznamy. Ještě lepší je, pokud jsou tyto zásady nezávisle auditovány.
Kterou VPN bych měl používat pro torrentování?
 • Rychlost. Při stahování torrentů očekáváme rychlé stahování souborů. To je jeho smysl. Z tohoto důvodu byste měli hledat rychlou VPN, která nebude zpomalovat vaše připojení.
 • Přesměrování portů. Pokud upřednostňujete spolehlivý a rychlý zážitek z torrentů před bezpečností online, možná si budete chtít pořídit VPN s přesměrováním portů. Tato funkce vám může pomoci zlepšit zážitek z torrentů.
 • Hodnota za vaše peníze. Je důležité zvážit, co VPN nabízí a za jakou cenu. Vybírejte si jen takové VPN, které nejsou předražené.
Je VPN dobrá pro torrentování?

Nejlepší VPN pro torrenty – náš podrobný seznam

Všechny VPN tvrdí, že skrývají vaši identitu, ale ne všechny fungují se sítěmi P2P. Proto je hledání dobré VPN pro torrenty oříšek. Abychom vám však tento úkol usnadnili, sestavili jsme pro vás krátký seznam 6 nejlepších možností. Pokud vás tedy zajímá, která VPN je pro torrenty nejlepší, podívejte se na naše nejlepší výběry níže.

1. NordVPN – nejlepší VPN pro torrenty

Je NordVPN vhodná pro Torrenty?
Sídlí v:Panama
Proxy server SOCKS5:Ano
Rozdělené tunelování:Ano (Windows, Android)
Aktuální nabídka:🔥Získejte NordVPN s 63% slevou + 3 měsíce ZDARMA!🔥

Navštivte NordVPN

NordVPN je jednou z nejlepších VPN pro torrenty. Na svých specializovaných serverech podporuje P2P a nabízí jedny z nejlepších rychlostí připojení ze všech poskytovatelů na tomto seznamu.

Bezpečnostní opatření: Tento poskytovatel VPN uplatňuje přísnou politiku nezaznamenávání, takže můžete torrentovat anonymně a bez jakýchkoli rizik. Servery NordVPN nemají mechanické pevné disky a běží pouze na paměti RAM. Jejich zásady ochrany osobních údajů navíc dvakrát kontrolovala společnost PwC (jedna z největších účetních agentur).

Funguje VPN pro torrentování?

Specializované servery: S více než 5500 servery v 60 zemích máte na výběr z mnoha zemí. NordVPN navíc na svých specializovaných serverech podporuje P2P.

Rychlost: NordVPN pracuje s novou generací tunelovacího protokolu NordLynx. V našich testech se ukázalo, že jde o nejlepší VPN pro rychlost stahování torrentů – rychlost stahování dosahuje až 29 MB/s, což je pro stahování torrentů ideální. K dispozici je také proxy server SOCKS5 pro ty, kterým nezáleží na šifrování a upřednostňují vyšší rychlosti.

Další funkce: Tento poskytovatel má vypínač, který vypne vaše internetové připojení, aby se zabránilo nežádoucímu úniku IP. Funkce rozděleného tunelování vám navíc umožní přidat klienta pro torrenty do seznamu tunelů a šifrován bude pouze váš provoz P2P, což z tohoto poskytovatele dělá přesvědčivou VPN pro torrenty.

To vše činí NordVPN vynikající volbou pro torrenty. Můžete si ji pořídit za 3,29 USD/měsíc, pokrývá až 6 současných připojení a navíc je tu 30denní záruka vrácení peněz. Můžete si tak užívat silné šifrování dat a bleskovou rychlost i při sledování torrentů.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naši recenzi NordVPN.

Jsou bezplatné sítě VPN vhodné pro torrentování?

Klady

 • Proxy server SOCKS5
 • Specializované servery P2P
 • Žádné úniky DNS
 • Rozdělené tunelování pro aplikace/webové stránky
 • Auditovaná zásada zákazu záznamů

Nevýhody

 • Slevy se vztahují pouze na delší předplatné

2. Surfshark – jedna z nejlevnějších VPN, která umožňuje torrenty

Je Surfshark dobrá VPN pro torrenty?
Sídlí v:Nizozemsko
Proxy server SOCKS5:Ne
Rozdělené tunelování:Ano (Windows, Android)
Aktuální nabídka:🔥Získejte 82% z ceny Surfshark + 2 měsíce ZDARMA🔥

Navštivte Surfshark

Surfshark je jednou z cenově nejdostupnějších možností na tomto seznamu. Kromě toho je to také jedna z nejlepších VPN pro torrenty.

Bezpečnostní opatření: Surfshark umožňuje přepínat mezi šiframi AES-256-GCM a Chacha20Poly1305, které jsou neprolomitelné i na nejvýkonnějším moderním hardwaru. Všechny jejich servery běží pouze na paměti RAM, což znamená, že nelze ukládat žádné protokoly, které by bylo možné později obnovit. Navrch je přidána také pokročilá ochrana proti úniku informací z DNS.

Která VPN je lepší pro torrenty?

Dedikované servery: Můžete si vybrat z jejich flotily více než 3200 serverů ve 100 zemích. To poskytuje dostatečnou rozmanitost pro různé případy použití. Surfshark umožňuje torrentování na kterémkoli ze svých serverů, porty nebudou uzavřeny. Mají také vyhrazené servery P2P, které jsou optimalizovány speciálně pro použití s torrentovým klientem.

Rychlost: Tato služba VPN je jednou z nejrychlejších, které jsme testovali, takže rychlost by neměla být problémem. Mají jeden z nejrychlejších tunelovacích protokolů WireGuard, se kterým bude rychlost torrentů i nadále poměrně solidní.

Další funkce: Surfshark má vypínač, který vypne připojení, jakmile dojde k přerušení spojení mezi vaším zařízením a servery VPN. Pokud potřebujete VPN pouze pro torrenty, je k dispozici funkce Whitelister. Díky ní můžete připojení VPN používat pouze pro webové stránky a aplikace pro torrenty. Tímto způsobem zůstane zbytek vašeho provozu nedotčen.

Službu Surfshark si můžete pořídit již za 2,30 USD/měsíc a získáte neomezené množství souběžných připojení. Navíc je zde 30denní záruka vrácení peněz.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Surfshark, kde najdete další skvělé funkce.

Lze VPN použít pro torrenty?

Klady

 • Nízká cena
 • Vyhrazené servery P2P
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Dělené tunelování
 • Přizpůsobitelné metody šifrování

Nevýhody

 • Žádný proxy server SOCKS5

3. Atlas VPN – levná VPN pro torrenty

Umožňuje Atlas VPN torrenty?
Sídlí v:Spojené státy americké
Proxy server SOCKS5:Ne
Rozdělené tunelování:Ne
Aktuální nabídka:🔥Získejte Atlas VPN, nyní 85% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA!🔥

Navštivte Atlas VPN

Přestože Atlas VPN nemá specializované servery P2P, neznamená to, že není vhodná pro torrenty. Právě naopak.

Bezpečnostní opatření: Atlas VPN používá šifru AES-256, navíc má šifru ChaCha20 s autentizátorem Poly1305 pro ještě lepší zabezpečení dat, což je důležité zejména při torrentech. A přísná politika nezaznamenávání údajů zajišťuje, že vaše informace nebudou shromažďovány.

Dedikované servery: Atlas VPN nabízí 1000 serverů ve 42 zemích, což je o něco méně, než byste mohli očekávat od běžné služby VPN. A přestože Atlas VPN nemá žádné vyhrazené servery pro P2P, na mnoha svých serverech umožňuje torrenty.

Kterou VPN bych měl používat pro torrenty?

Rychlost: Tento poskytovatel využívá protokol WireGuard, který nabízí skvělé rychlosti. V případě torrentů však bude vždy o něco pomalejší. A během našich testů byla rychlost stahování docela dobrá, ale ne extrémně vysoká – 4-6 MB/s.

Další funkce: VPN má také mnoho funkcí, jako je blokátor malwaru, kontrola narušení dat a kill switch. Ve svých aplikacích pro Android a Windows dokonce nabízí střídání IP adres. Je to skutečnost, že její bezplatnou verzi můžete používat pro připojení P2P, což je ve světě VPN docela vzácné.

Nejlepší věcí na Atlas VPN je její cena. Se vší neomezenou šířkou pásma a zajímavými funkcemi můžete platit pouhých 1,82 dolaru měsíčně – ale pouze v případě, že investujete do jejího nejdelšího předplatného. K dispozici je také 30denní záruka vrácení peněz, pokud se vám tato VPN nebude líbit.

Další informace najdete v naší recenzi Atlas VPN.

Mohu důvěřovat síti Atlas VPN?

Klady

 • Bezplatná verze podporuje torrenty
 • Příznivá cena
 • Blokování škodlivých stránek
 • Neomezené souběžné připojení

Nevýhody

 • Založeno v zemi s pěti očima
 • Není mnoho serverů

4. ExpressVPN – rychlá VPN pro torrenty

Mohu používat ExpressVPN pro torrenty?
Sídlí v:Britské Panenské ostrovy
Proxy server SOCKS5:Ne
Rozdělené tunelování:Ano
Aktuální nabídka:🔥Získejte ExpressVPN, nyní se slevou 49 % na 1 rok!🔥

Navštivte ExpressVPN

Pokud hledáte slušnou VPN pro torrenty, je ExpressVPN vhodnou volbou. Umožňuje sdílení souborů P2P na všech serverech po celém světě. A i když ji můžete používat pouze na 5 zařízeních současně, můžete si ExpressVPN nastavit na svém routeru.

Bezpečnostní opatření: Kromě standardního šifrování AES-256 nabízí poskytovatel spolehlivý kill switch, ochranu proti úniku IP a DNS a šifrování ChaCha20. Kromě toho má ExpressVPN nezávisle kontrolovanou politiku zákazu záznamů. A pokud by vám to nestačilo, můžete se pomocí nástroje Threat Manager vypořádat s dotěrnými sledovacími programy a malwarem.

Vozový park serverů: Při poslední kontrole měla ExpressVPN více než 3000 kusů hardwaru rozmístěných v 94 zemích. Ať jste tedy kdekoli, server bude pravděpodobně poblíž. Navíc existují některé specializované servery, které se lépe hodí pro streamování.

Funguje ExpressVPN pro torrenty na Redditu?

Rychlost: ExpressVPN je poměrně rychlá díky vlastnímu tunelovacímu protokolu Lightway. Když jsme ji testovali, průměrný pokles rychlosti stahování byl 34 %. To samé se však nedá říci o rychlosti nahrávání. ExpressVPN si v průměru zachovala přibližně 49 % rychlosti odesílání, což je trochu zklamání.

Další funkce: Kromě výše uvedených věcí nabízí ExpressVPN také rozdělené tunelování. To je užitečné, když chcete, aby aplikace pro torrenty procházela pouze přes VPN. Navíc, i když zde není obezlička serverů, ExpressVPN je stále schopna obejít firewally a ochránit vás před DPI.

Pokud jde o ceny, je to trochu složitější. Nejlevnější předplatné ExpressVPN stojí 6,67 USD/měsíc, což je ve srovnání s jinými službami poměrně drahé. Nicméně pokud si ji chcete vyzkoušet, můžete tak učinit díky 7denní bezplatné zkušební verzi a 30denní záruce vrácení peněz.

Více informací najdete v naší recenzi ExpressVPN.

Je ExpressVPN lepší než NordVPN pro torrenty?

Klady

 • Vynikající celosvětové pokrytí
 • Tunelovací protokol Lightway
 • Proxy servery HTTP a SOCKS5
 • Důvěryhodné bezpečnostní funkce
 • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Pouze 5 současných připojení
 • Nekonzistentní rychlost odesílání
 • Žádná bezplatná verze

5. CyberGhost – torrentová VPN s mnoha funkcemi

Funguje CyberGhost s uTorrentem?
Sídlí v:Rumunsko
Proxy server SOCKS5:Ano
Rozdělené tunelování:Ano (Windows a Android)
Aktuální nabídka:🔥Získejte CyberGhost VPN, nyní 83% SLEVA + 2 měsíce ZDARMA🔥

Navštivte CyberGhost VPN

CyberGhost je skvělá VPN pro běžné používání torrentů. Nabízí specializované P2P servery, díky kterým bude váš zážitek mnohem hladší. Navíc nezruinuje banku a zajistí vám bezpečí.

Bezpečnostní opatření: Poskytovatel používá šifrování AES-256, které zajišťuje, že nikdo nemůže snadno získat vaše data. Navíc ochrana proti úniku IP a DNS a přepínač kill switch zabrání velkým katastrofám, pokud se něco pokazí. A blokátor reklam zabrání tomu, aby vás obtěžovaly otravné reklamy.

Která VPN je lepší pro torrentování?

Vozový park serverů: CyberGhost nabízí více než 9700 serverů v 91 zemích. Jak již bylo zmíněno, poskytovatel má specializované servery pro torrenty, hry a streamování. Navíc je k dispozici možnost vyhrazené IP adresy, kterou můžete používat pouze vy.

Rychlost: Díky tunelovacímu protokolu WireGuard byste měli dosáhnout relativně vysoké a stabilní rychlosti. Přesto CyberGhost zdaleka není nejrychlejší VPN na seznamu. Když jsme ji testovali, průměrná rychlost stahování byla 9,3 Mb/s při připojení k serveru ve Velké Británii a 6,5 Mb/s při připojení do USA.

Další funkce: Pokud hledáte něco navíc, CyberGhost vám poslouží. Získáte servery NoSpy, které jsou rychlejší, soukromější a bezpečnější. Také funkce Smart Rules vám pomůže CyberGhost automatizovat, což je pro uživatele VPN velmi pohodlné. A nakonec získáte 7 současných připojení, případně si službu můžete nastavit na svém routeru.

Pokud tedy máte pocit, že CyberGhost je pro vás tou nejlepší volbou, můžete si ho předplatit již za 2,19 USD měsíčně. Případně si jej můžete vyzkoušet díky 45denní záruce vrácení peněz a bezplatné zkušební verzi.

Zde je naše úplná recenze CyberGhost pro více informací.

Mohu používat VPN pro torrentování?

Klady

 • Nezávisle auditovaná politika nulových záznamů
 • Specializované servery P2P
 • Hromady serverů po celém světě
 • Možnost vyhrazené IP
 • 45denní záruka vrácení peněz

Nevýhody

 • Vlastní společnost Kape Technologies
 • Problémy s připojením WireGuard v počítači Mac
 • Obtížné použití v systému Linux

6. PureVPN – slušná VPN pro torrenty

Je PureVPN vhodná pro torrenty?
Sídlí v:Britské Panenské ostrovy
Proxy server SOCKS5:Ne
Rozdělené tunelování:Ano (pouze pro uživatele systému Android)
Aktuální nabídka:🔥Získejte PureVPN, nyní 81% SLEVA + 3 měsíce ZDARMA!🔥

Navštivte PureVPN

PureVPN je dobrou volbou pro běžné torrenty. I když ne všechny servery podporují P2P, stále můžete najít dostatek specializovaných serverů pro stahování vámi preferovaného obsahu.

Bezpečnostní nástroje. Pokud jde o zabezpečení, poskytovatel si na nic nehraje. Používá vojenské šifrování AES-256, nepřetržitý audit a spolehlivé tunelovací protokoly jako WireGuard a OpenVPN. Kromě toho funkce, jako je kill switch, zaručují bezpečný zážitek z torrentů.

Je PureVPN dobrá pro torrentování redditu?

Velká flotila serverů. PureVPN nabízí poměrně výjimečnou flotilu 6500 serverů v 78 zemích, což je skvělé pro torrenty. A P2P je nedostupné pouze ve vybraných serverových lokalitách (přesněji v těch, které torrentování zakázaly).

Rychlost. I když jsou rychlosti stabilní, nejsou nejrychlejší, jaké můžete získat. Při použití tunelu WireGuard byla průměrná rychlost stahování 11-12 MB/s, což jasně identifikuje prostor pro zlepšení.

Další funkce. PureVPN má funkci rozděleného tunelování, která umožňuje vybrat provoz, který bude procházet přes VPN (mějte na paměti, že rozdělené tunelování nefunguje s WireGuard). A můžete také povolit funkci obfuskace s další vrstvou multiportu (pouze pro tunelovací protokol OpenVPN), abyste zůstali při používání VPN nepozorováni a mohli měnit servery bez odpojení.

A konečně, cena PureVPN je docela zajímavá, protože za dvouleté předplatné zaplatíte pouhých 2,08 USD měsíčně a s 31denní zárukou vrácení peněz. A s ohledem na všechny funkce je cena ještě příjemnější!

Lze VPN používat pro torrenty?

Více se dozvíte z naší recenze PureVPN.

Klady

 • Vyhrazené servery P2P
 • Tunel WireGuard
 • Podporuje přesměrování portů
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Žádné úniky DNS

Nevýhody

 • Některé funkce nefungují se službou WireGuard.
 • Žádná bezplatná verze

Porovnání nejlepších VPN pro torrenty

Která VPN je nejrychlejší pro torrentování?
NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostPureVPN
Značka
Podpora P2PAnoAnoAnoAnoAnoAno
ProtokolováníŽádné protokoly, dvakrát nezávisle auditováno společností PwCŽádné protokoly, nezávisle auditované společností DeloitteŽádné protokoly, neověřenoŽádné protokoly, nezávisle auditované společností Cure53Žádné protokoly, nezávisle auditované společností DeloitteŽádné protokoly, nepřetržitý audit od společnosti KPMG
ServeryVíce než 5500 serverů v 60 zemíchVíce než 3200 serverů ve 100 zemíchVíce než 1000 serverů ve 42 zemíchVíce než 3000 serverů v 94 zemíchVíce než 9700 serverů v 91 zemíchVíce než 6500 serverů v 78 zemích
Souběžná připojení6NeomezenéNeomezené5710
Zkušební verze zdarmaAno, 7denníAno, 7denníAno, neomezeněAno, 7denníAno, 1 den na počítači, 3 dny na Androidu a 7 dní na iOS.Ano, 7denní
Cena (nejnižší cena za měsíc)3,29 USD/měsíc2,30 USD/měsíc1,82 USD/měsíc6,67 USD/měsíc2,19 USD/měsíc2,08 USD/měsíc
RecenzePřehled NordVPNSurfshark VPN recenzeAtlas VPN recenzeExpressVPN recenzeCyberGhost recenzePřehled PureVPN

Vítěz

Která VPN je rychlá pro uTorrent?

Jak jsme vybrali a otestovali tyto sítě VPN pro torrenty

Při výběru nejlepší VPN pro stahování torrentů jsme upřednostnili konkrétní funkce, které jsou pro stahování P2P nejdůležitější. Pokud se tedy služba VPN umístila výše, je to proto, že v těchto klíčových oblastech vyniká:

 • Vhodné pro torrenty. Testovali jsme všechny poskytovatele na našem seznamu, abychom se ujistili, že umožňují torrentování. NordVPN a Surfshark byly dvě nejlepší možnosti. NordVPN umožňuje stahování torrentů na specializovaných serverech, což vám zajistí opravdu působivé rychlosti stahování. Na druhou stranu Surfshark nezklame rychlostí na žádném ze svých serverů podporujících P2P.
 • Zabezpečení. Všichni poskytovatelé na našem seznamu vám zajistí skvělé zabezpečení dat, ať už jde o šifrování dat, práci na serverech pouze s pamětí RAM nebo auditovanou politiku nezaznamenávání, která zajistí, že žádná z vašich dat nebudou zaznamenána a někde uložena pro budoucí použití.
 • Výkonnost. Abychom vám při stahování torrentů zajistili co nejvyšší rychlost, vybrali jsme pouze ty poskytovatele VPN, kteří mají nejlepší rychlost připojení. NordVPN a Surfshark jsou obzvláště rychlí poskytovatelé, takže tito dva poskytnou nejlepší zážitek ze sdílení souborů P2P.
Která VPN je rychlá pro uTorrent?
 • Hodnota. Nejdražší VPN neznamená, že je nejlepší, proto jsme vybrali pouze ty poskytovatele, kteří nabízejí nejlepší poměr ceny a výkonu. Ať už si tedy pro torrentování vyberete jakoukoli VPN, budete vědět, že získáváte špičkovou službu se skvělými doplňkovými funkcemi. Například antivir Surfshark nebo funkci ochrany před hrozbami od NordVPN.

Další VPN, které jsme testovali pro torrenty

Ačkoli se do seznamu dostalo pouze 5 VPN, testovali jsme a zkoumali i desítky dalších služeb. Zjistili jsme například, že IPVanish spolupracuje s poměrně velkým počtem klientů pro torrenty a poskytuje dobrou rychlost. Nemá však specializované servery pro torrenting.

Všechny servery (více než 5700) Ivacy VPN umožňují připojení P2P. Zároveň si nevede dobře, pokud jde o rychlost. Neexistuje protokol WireGuard a rychlost torrentů se pohybovala kolem 4,5-5 MB/s (36-40 Mb/s) při základním připojení 300 Mb/s.

Je torrentování s NordVPN bezpečné?

Podobná situace byla i u Hotspot Shield VPN – umožňuje torrenty, ale neměli byste očekávat velké rychlosti. Během našich testů se dostala na rychlost kolem 2,3 MB/s (18 MB/s).

Jak mohu při torrentování používat VPN?

Zajímá vás, zda můžete při sdílení souborů P2P používat VPN? Používání VPN při stahování torrentů je jednoduché – stačí ji nastavit před zahájením stahování torrentů. Je však nutné, aby poskytovala slušnou rychlost, měla silné bezpečnostní funkce a servery optimalizované pro torrenty. Zde je stručný návod, který ukazuje, jak používat VPN pro stahování torrentů:

 1. Stáhněte si a nainstalujte síť VPN pro torrenty, například NordVPN.
 2. Připojení ke specializovanému serveru P2P
 3. Přejděte na některou z torrentových stránek a stáhněte si vybraného torrentového klienta.
 4. Začněte stahovat torrenty!
Budu přistižen při torrentování bez VPN?

Pokud máte problémy nebo potřebujete další pomoc s nastavením VPN, přečtěte si našeho kompletního průvodce bezpečným používáním torrentů v roce 2023.

VPN nefunguje při přehrávání torrentů – co dělat?

Pokud se vám zdá, že vaše VPN při torrentech nefunguje, ještě to všechno nevzdávejte. Existuje několik věcí, kterými můžete tento problém vyřešit. Zde je návod, co můžete udělat:

 • Zjistěte, zda vaše VPN podporuje torrenty.
 • Přepněte na jiný server.
 • Změňte protokol tunelování.
 • Zkontrolujte, zda jste si stáhli nejnovější verzi sítě VPN.
 • Zkontrolujte, zda vaše internetové připojení funguje správně.
 • Vyberte si lepší VPN pro torrenty, například NordVPN – nyní se slevou 63 %!
Záleží na umístění VPN při torrentování?

Nejlepší VPN pro torrenty

NordVPN je nejlepší VPN pro bezpečné a rychlé sdílení torrentů. Nabízí spoustu specializovaných P2P serverů, vynikající výkon a pokročilá bezpečnostní opatření.

 • Vynikající VPN pro torrenty
 • Velká flotila serverů
 • 7denní bezplatná zkušební verze a 30denní záruka vrácení peněz

Navštivte NordVPN

Nejlepší země VPN pro provoz torrentů a P2P

Některé země mají volnější zákony týkající se stahování z internetu než jiné. Zde jsou některé z nejlepších zemí pro stahování torrentů a jejich postoj k tomuto tématu:

Která VPN je lepší pro torrentování?
ZeměJe torrentování legální?
ŠvýcarskoStahování materiálů chráněných autorskými právy pro osobní použití je legální.
ŠpanělskoStahování materiálů chráněných autorskými právy pro osobní použití je legální.
PolskoBez svolení nemůžete používat díla chráněná autorským právem. Existují však určité výjimky, například případy soukromého použití.
MexikoOd roku 2019 nemá Mexiko žádné platné zákony ani předpisy, které by sdílení souborů výslovně zakazovaly.

VPN, které nedoporučujeme pro torrenty

Mnoho služeb, které jsme do tohoto seznamu nezařadili, lze stále používat pro torrenty. To však neplatí pro ty VPN, které mají závažné mezery. Mohou být jak bezplatné, tak placené, takže byste měli být obezřetní.

Která VPN je nejrychlejší pro torrentování?

Například Hola VPN je jednou z nejhorších možností, které si můžete vybrat. K navázání spojení používá sítě P2P. Šifrování je přidáno pouze pro prémiové uživatele a neexistují žádná protiopatření proti úniku IP. Aby toho nebylo málo, jejich zásady ochrany osobních údajů uvádějí, že shromažďují záznamy o uživatelích.

Betternet VPN je také špatnou volbou pro torrenty. Tato VPN má poměrně vysokou cenu, ale postrádá základní bezpečnostní funkce. Nedostanete kill switch, což znamená, že vaše anonymita bude záviset na tom, zda flotila serverů Betternetu bude vždy fungovat bez problémů. I v takovém případě je síť jejich serverů příliš malá na to, abyste tuto možnost považovali za trvale skvělou rychlost stahování.

Dalším tipem je SuperVPN – naše redakce zjistila, že uživatelům tohoto poskytovatele unikly přihlašovací údaje a byly prodány na temném webu. Na Google Play má však služba více než sto milionů instalací. Zdá se, že poskytovatel služby zaznamenával údaje navzdory tomu, že jeho zásady ochrany osobních údajů uvádějí opak.

Pomáhá VPN skutečně s torrentováním?

Z toho vyplývá, že ne všechny VPN jsou si rovny a že byste si vždy měli udělat průzkum, než se zavážete k dlouhodobé službě.

Jaká je nejlepší bezplatná VPN pro torrenty?

Většina bezplatných VPN, které by byly dostatečně bezpečné pro běžné používání, neumožňuje používat torrenty. Jak jsme již řekli, připojení P2P mohou spotřebovávat velkou šířku pásma, což zhoršuje ostatní uživatelský zážitek. Z tohoto důvodu je obvykle považováno za prémiovou funkci a je vyhrazeno pro placené uživatele.

Není však neobvyklé najít bezplatnou VPN, která funguje s připojením k torrentům. V takových případech byste měli postupovat opatrně. Torrentování je náročné na zdroje, zejména v případech, kdy je nabízeno zdarma. Je tedy možné, že vaše data jsou zaznamenávána a prodávána. Pokud nějaká nabídka zní příliš dobře na to, aby byla pravdivá, obvykle tomu tak je.

Jak jsme vybrali a otestovali tyto sítě VPN pro torrenty

Právě proto nedoporučujeme bezplatné VPN pro torrenty. Místo toho si můžete vybrat poskytovatele, kteří jsou placeni zdarma. Prozkoumali jsme a otestovali různé bezplatné sítě VPN, které podporují připojení P2P, a jejich spolehlivost při práci s torrenty. Zde jsou naše nejlepší bezplatné VPN pro sdílení souborů P2P:

 1. Atlas VPN – nejlepší bezplatná VPN pro rychlý torrenting
 2. Proton VPN – bezplatná VPN podporující připojení P2P
 3. Windscribe VPN – bezplatná torrentová VPN bez datových limitů

Bezplatné VPN sice nabízejí omezenější bezplatné verze svého prémiového předplatného, ale alespoň víte, že je jejich používání bezpečné. Navíc tito poskytovatelé nebudou muset prodávat vaše data, protože finanční prostředky získávají z prémiového předplatného.

Přehled videí: nejlepší VPN pro torrenty

Jak mohu při torrentování používat VPN?

Podtrženo, sečteno

Ať už se chystáte stahovat cokoli prostřednictvím torrentů, nezapomeňte na opatrnost. I když se to může zdát neškodné, pokud si nedáte pozor, můžete se dostat do větších problémů, než jste si kdy dokázali představit. A to od právní pozornosti až po samotné soubory, které jsou často zdrojem malwaru. Nemluvě o tom, že je odhalena vaše skutečná IP adresa, takže ze sebe děláte snadnější cíl.

Nejlepší země VPN pro provoz torrentů a P2P

VPN může minimalizovat počet potenciálních rizik pro vaše online aktivity, ale měla by to být služba, které můžete důvěřovat. V opačném případě jen přejdete z pánve do ohně. Proto si udělejte průzkum a vyberte si službu, která vás ochrání i v síti P2P.

Naší nejlepší volbou pro bezpečné anonymní torrentování je NordVPN. Tato VPN má vyhrazené P2P servery a silné bezpečnostní funkce, jako je mimo jiné automatický kill switch. Kromě toho si budete moci užívat bleskové rychlosti připojení a díky funkci ochrany před hrozbami NordVPN bude vaše zařízení zabezpečeno před hrozbami malwaru.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky