Obří hedgeový fond vsadil 2 miliardy dolarů na bitcoinové ETF

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Mezinárodní hedgeový fond Millennium Management prozradil, že v prvním čtvrtletí letošního roku držel téměř 2 miliardy dolarů ve spotových fondech obchodovaných na burze (ETF) s bitcoinem.
K 31. březnu držel Millennium v pěti hlavních spotových ETF na bitcoin 1,94 miliardy dolarů. Tyto informace pocházejí z jejího hlášení 13F Komisi pro cenné papíry Spojených států.

Tento hedgeový fond diverzifikoval své spotové bitcoinové ETF držené v pěti produktech: ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), Bitwise Bitcoin ETF (BITB), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), iShares Bitcoin Trust (IBIT) a Fidelity Wise Origin Bitcoin ETF (FBTC).
Bitcoinový fond společnosti BlackRock byl největším držitelem fondu Millennium s investovanými více než 844 miliony USD. Těsně druhý byl fond Fidelity s akciemi FBTC v hodnotě něco přes 806 milionů dolarů.

Největší držitelé EFT

Analytik Bloomberg ETF Eric Balchunas označil Millennium za „krále“ držitelů Bitcoin ETF. Poznamenal, že firma měla 200krát vyšší expozici než průměrný nový držitel ETF v první pětistovce.

Podle Balchunase asi 60 % nových kupců spotových ETF na bitcoin tvořily investiční poradenské firmy a asi 25 % hedgeové fondy.

Nedávná hlášení 13F ukázala, kdo nakupuje spotové ETF na bitcoin. Hlavní investiční ředitel společnosti Bitwise Matt Hougan uvedl, že díky tomu je ohledně budoucnosti Bitcoinu optimističtější.

Ve zprávě z 13. května Hougan napsal, že čtvrtletní podání 13F odhalují důležité podrobnosti o tom, kdo tyto fondy kupuje. Dodal, že velký rozsah institucionálního zájmu je pro Bitcoin pozitivním znamením.

Hougan zdůraznil přítomnost firem, jako jsou Hightower Advisors, Bracebridge Capital a Cambridge Investment Research, jako držitelů Bitcoin ETF. Spekuloval, že do 15. května, kdy končí lhůta pro podání přihlášek, by mohlo existovat více než 700 profesionálních firem s celkovým AUM blížícím se 5 miliardám dolarů.

Dne 14. května stát Wisconsin zveřejnil celkovou investici ve výši 164 milionů USD ve dvou fondech nabízených společnostmi Grayscale a BlackRock.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky