Podle Bernsteina se Bitcoin brzy dostane na 200 tisíc dolarů.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Analytici společnosti Bernstein upravili svou prognózu ceny Bitcoinu (BTC) směrem nahoru na 200 000 USD z předchozího cíle 150 000 USD.

Tito odborníci z Wall Street tvrdí, že akcie Bitcoinu a s ním spojených kryptoměn jsou stále podhodnocené a jsou na prahu významných institucionálních investic, protože dřívější obavy z regulace mizí.

Analytici zdůrazňují svou důvěru v “tezi o novém cyklu Bitcoinu”. Zaznamenávají nárůst přijetí ze strany institucionálních investorů a globálních správců aktiv. Tento trend je podle nich teprve na začátku, přičemž další vlna poptávky se očekává od těch, kteří se v současné době kryptoměnami nezabývají.

Bitcoinové ETF a zájem institucí pohánějí masivní zisky

.

Ve své zprávě zdůrazňují, že bitcoinové ETF jsou stále v počáteční fázi. Od 15. června 2023, kdy společnost BlackRock podala žádost o založení Bitcoin ETF, vzrostla cena Bitcoinu o 150 %.

Zpočátku byli hlavními tahouny alokací Bitcoin ETF retailoví investoři, institucionální investoři tvořili pouze 22 %.

Společnost Bernstein očekává v blízké budoucnosti výrazný růst a předpovídá, že Bitcoin ETF získají do 3./4. čtvrtletí souhlas velkých bankovních domů a velkých privátních bankovních platforem. Navzdory určité skepsi, že toky ETF nejsou skutečné, Bernstein považuje počáteční institucionální zájem, poháněný strategií “cash & carry trade”, za předstupeň širšího přijetí.

Jakmile se tito investoři lépe sžijí s lepší likviditou ETF, budou pravděpodobně zvažovat “čisté dlouhé” pozice. Analytici předpokládají zrychlený příliv bitcoinových ETF ve třetím a čtvrtém čtvrtletí, což poskytne nové vstupní body před další vlnou institucionální poptávky.

Investice do BTC se chystají k dalšímu růstu

Analýza společnosti Bernstein ukazuje, že alokace do portfolia bitcoinů mají velký potenciál k růstu. Podle hlášení 13-F spravují institucionální investoři 22 % spravovaných aktiv (AUM), z toho asi 36 % připadá na hedgeové fondy.

Dalším logickým krokem těchto investorů je podle Bernsteina zvážit “dlouhé” pozice, což znamená držet Bitcoin po delší dobu a těžit z jeho potenciálního růstu hodnoty.

Finanční poradci, zejména ti, kteří spravují malá až středně velká portfolia s 0,1-0,3 % alokovanými do Bitcoin ETF, začínají být motorem skutečné poptávky. Poznámka naznačuje, že klíčovými faktory budoucího růstu budou větší poradci, kteří schvalují ETF a značný alokační prostor v rámci stávajících portfolií.

Analytici srovnávají současnou úroveň cen kryptoměn s předchozími tržními cykly. Naznačují, že dnešní cena Bitcoinu na úrovni 60 000 USD je podobná ceně Bitcoinu pod 10 000 USD v červnu 2020. Navzdory nedávné rally považují BTC stále za raný cyklus a za atraktivní na současných úrovních. Docházejí k závěru, že správci aktiv mají pádné důvody zlepšit své marketingové a distribuční úsilí, aby rozšířili své kryptoobchody.

Souhrnně lze říci, že revidovaná prognóza a analýza společnosti Bernstein představují přesvědčivý argument pro růstový potenciál bitcoinu. Zdůrazňují rostoucí zájem institucionálních investorů, rané stádium Bitcoin ETF a významný růstový potenciál v alokacích portfolií. S tím, jak ustupují obavy z regulace a roste přijetí bitcoinu institucemi, se zdá, že je připraven na výrazný budoucí růst.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky