Předpověď zasvěcených osob: XRP je připravena na nárůst o 5 dolarů s rozruchem kolem spotového ETF

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bývalý ředitel společnosti Ripple Sean McBride nedávno vyjádřil optimismus ohledně trajektorie ekosystému XRP a signalizoval potenciální vývoj, který by mohl výrazně ovlivnit jeho budoucnost. McBrideovy poznámky přicházejí v době, kdy v kryptoměnové komunitě stále probíhají diskuse kolem nedávného zeleného světla SEC pro spotový burzovně obchodovaný fond (ETF) na bitcoiny.

Ripple “netrpělivě očekává” spotový ETF XRP

V tomto světle McBride naznačil, že XRPArmy může očekávat uvedení spotového ETF XRP na americký trh buď ještě letos, nebo potenciálně v roce 2025, což přidává do ekosystému další vrstvu očekávání.

McBrideovy postřehy se navíc shodují s komentáři generálního ředitele společnosti Ripple Brada Garlinghouse během nedávného rozhovoru pro agenturu Bloomberg. Garlinghouse vyjádřil otevřenost myšlence, že XRP bude mít vlastní sérii ETF schválenou Komisí pro cenné papíry a burzy, čímž zdůraznil rostoucí akceptaci a diverzifikaci v rámci kryptoinvestičního prostředí.

Garlinghouse načrtl paralely mezi současným vznikem spotových ETF na BTC a počátky tradičních akciových trhů a zdůraznil logický vývoj směrem k rozšíření nabídky ETF o různá kryptoaktivní aktiva, čímž by se vyhovělo preferencím investorů v oblasti diverzifikovaných portfolií.

Ačkoli se Garlinghouse zdržel prozrazení konkrétních detailů týkajících se spolupráce Ripple s poskytovateli ETF, zdůraznil zastřešující podporu společnosti iniciativám ve prospěch širší komunity XRP. Tento názor je v souladu se strategickou vizí společnosti Ripple, která usiluje o alternativní jurisdikce pyšnící se jasnějšími regulačními rámci, zejména v očekávání své budoucí primární veřejné nabídky (IPO).

Potenciální IPO společnosti Ripple v zahraničí

Od roku 2020 je společnost Ripple zapletena do právní bitvy s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), což ji přimělo k tomu, aby uprostřed regulatorní nejistoty prozkoumala alternativní cesty pro své IPO.

“Ve Spojených státech se snažit vstoupit na burzu s velmi nepřátelským regulátorem, který vám schválil S-1, to mi nezní jako velká legrace. Společnost Coinbase si samozřejmě nechala schválit S-1. A teď je SEC žaluje za to, že dělají věci, které byly popsány v jejich S-1,”

Garlinghouse řekl na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu na začátku tohoto roku.

Garlinghouse již dříve naznačil, že společnost Ripple hodlá po vyřešení právního sporu usilovat o vstup na burzu, čímž zdůraznil závazek společnosti k transparentnosti a dodržování regulačních požadavků.

Ve světle tohoto vývoje přispívá souběh příznivého právního výsledku, potenciálního zavedení amerického spotového ETF pro XRP a vyhlídek na IPO společnosti Ripple společně k býčímu výhledu trajektorie ceny XRP. Analytici jsou stále optimističtější, pokud jde o pravděpodobnost výrazné rally, přičemž projekce naznačují potenciální nárůst směrem k psychologicky významné hranici 5 USD, což podtrhuje rostoucí dynamiku a důvěru investorů v rámci ekosystému XRP.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky