Šéf BlackRock naznačuje ETF na ethereum, pravidla SEC nejsou překážkou

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

V obsáhlém rozhovoru pro Fox Business vyjádřil Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock, přední světové firmy v oblasti správy aktiv, jejíž spravovaná aktiva přesahují 9,1 bilionu dolarů, svůj pohled na možnost spuštění burzovně obchodovaného fondu (ETF) založeného na Ethereu, a to i v situaci, kdy je Ethereum (Ether) spekulativně klasifikováno jako cenný papír.

Finkovo tvrzení podtrhuje proveditelnost inaugurace takového ETF navzdory možné regulační klasifikaci a naznačuje, že důsledky toho, že Ethereum je považováno za cenný papír, nemusí být nutně škodlivé.

Analytik ETF Nate Geraci, který přidal do konverzace hloubku, zdůraznil význam Finkových poznámek týkajících se Etherea. Geraci tyto komentáře interpretuje jako náznak zintenzivnění snah Komise pro cenné papíry (SEC) o kategorizaci druhé největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace jako cenného papíru.

“To vlastně dává určitý smysl & by mohlo umožnit SEC navléknout jehlu, vzhledem k tomu, že již schválila ETF na ethery,” napsal Geraci na sociální síti X.

Tato snaha SEC se zdá být podstatným počinem, a to i přes převládající skepsi ohledně připravenosti agentury schválit v blízké budoucnosti spotový ETF založený na etherech. Nicméně Geraci předpokládá, že schválení takového finančního produktu by mohlo být možné po jeho klasifikaci jako cenného papíru.

Situaci v oblasti regulace komplikují zprávy, podle nichž SEC zahájila energickou iniciativu s cílem označit přední alternativní kryptoměnu za cenný papír, což se zdá být v rozporu s tím, že Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) označila Ether za komoditu. Kromě toho údajně čelí vyšetřování nezisková organizace Ethereum Foundation, která se zabývá podporou ekosystému Ethereum.

Velmi optimistický pohled na budoucnost Bitcoinu

Ve stejném rozhovoru Fink odhalil svůj dlouhodobý optimismus ohledně Bitcoinu a vyjádřil překvapení nad masivní maloobchodní poptávkou po této kryptoměně. Tato poptávka poháněla fond IBIT společnosti BlackRock k překonání mnoha růstových rekordů a stanovila jej jako nejrychleji rostoucí ETF v historii.

Nicméně i přes ohromnou popularitu Bitcoinu mezi klientelou společnosti BlackRock zaznamenal Robert Mitchnick, vedoucí oddělení digitálních aktiv ve firmě, výrazně nižší zájem o Ethereum a zanedbatelnou poptávku po dalších alternativních kryptoměnách. Mitchnick znovu potvrdil prvořadé postavení Bitcoinu v rámci strategie společnosti v oblasti digitálních aktiv a zdůraznil jeho status jako hlavní priority tohoto finančního giganta.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky