Spoluzakladatel Tetheru označuje tokenizaci za největší skok od dob Fiatu

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Jeden z vedoucích pracovníků společnosti Tether nedávno prohlásil, že přeměna fiat měn, jako je americký dolar, na digitální tokeny je velkou inovací. Tato změna by podle něj mohla v budoucnu výrazně ovlivnit globální finance.

William Quigley, který se podílel na založení kryptoměnové společnosti Tether a decentralizované burzy WAX, si myslí, že světové ekonomiky by mohly začít používat digitální, tokenizované peníze během příštího desetiletí. O této technologii se pochvalně vyjádřil během diskuse na FT Crypto and Digital Assets Summitu 9. května.

Quigley vysvětlil, že tokenizace fiat měn by je mohla vylepšit, což by umožnilo možnosti, jako je získávání úroků z těchto digitálních forem peněz. Zdůraznil, že tato inovace nemá žádné nevýhody, pouze výhody.

Spoluzakladatel společnosti Tether prohlásil: ,,V současné době je na trhu již více než deset let:

„Přemýšlel jsem, proč mi můj běžný účet nikdy nevyplácí úroky. A oni mi řekli: No, máš přece úžasné výhody elektronického bankovnictví. Takže v určitém okamžiku se to může stát. Ale právě teď jsou lidé tak spokojeni s tokenizací svých dolarů, že myšlenka vzdát se úroků z nich nebyla opravdu přesvědčivou otázkou.“

William Quigley diskutuje o tokenizaci na FT Crypto and Digital Assets Summit.

Poukázal také na to, že na bankovních účtech v USA leží biliony dolarů, aniž by byly úročeny. Lidé tyto účty používají pro své bankovní potřeby, jako je přístup k bankomatům a elektronické platby, přestože na svých penězích nic nevydělávají.

Během téže přednášky se Quigley podělil o to, jak se dostal ke kryptoměnám a pomohl založit společnost Tether. Dnes je Tether podle velikosti trhu největším stablecoinem a nejčastěji obchodovanou kryptoměnou.

Za mnohé ze svých nápadů Quigley vděčí svému ranému zájmu o hry. Koncem 90. let se stalo populárním obchodování s herními předměty. On a jeho partner viděli potřebu digitální platební služby, protože v té době neexistoval žádný jednoduchý způsob, jak používat fiat měnu online. To vedlo k jejich nápadu vytvořit digitální úschovnou službu pro nákup herních předmětů za hotovost. Quigley také zmínil, že byl jedním z prvních významných investorů do společnosti PayPal.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky