Už jen 3 týdny: Začíná odpočítávání poloviny bitcoinu v roce 2024

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Netrpělivě očekávaná událost půlení bitcoinu v roce 2024, která je významným milníkem v oblasti kryptoměn, je na obzoru a je naplánována na 19. dubna. Tento odhad je podložen výpočtem průměrné doby bloku za posledních 20 160 bloků, což tuto událost umisťuje přesně za tři týdny, resp. 21 dní. Očekává se, že k nadcházejícímu půlení dojde v bloku 840 000, což pro Bitcoin znamená klíčový okamžik. Stojí však za zmínku, že podle některých analytiků trhu existuje možnost, že se skutečné datum půlení může mírně posunout a potenciálně k němu dojde kolem 20. dubna, a to vzhledem k přirozené variabilitě výpočtů doby blokování.

Proces půlení bitcoinů je základním mechanismem bitcoinové sítě, jehož cílem je snížit odměnu za těžbu nových bloků na polovinu přibližně každé čtyři roky nebo po každých 210 000 vytěžených blocích. Při tomto nadcházejícím halvingu se odměna pro těžaře sníží z 6,25 BTC na 3,125 BTC, čímž bude pokračovat přístup protokolu ke snižování nabídky nových bitcoinů a tím k prosazování jejich digitální vzácnosti.

V očekávání této události se těžaři bitcoinů po celém světě aktivně připravují na změny, které tato událost přinese. Výrazným trendem mezi těžaři byla v posledních měsících likvidace jejich držby bitcoinů, což jim umožnilo reinvestovat získané prostředky do modernizace těžební infrastruktury, aby zůstali konkurenceschopní i po ukončení těžby.

Historicky byly události spojené s půlením Bitcoinu pro investory do BTC přínosem, především proto, že snížení nabídky má tendenci v průběhu času zvyšovat cenu. Tento optimistický výhled sdílí mnoho lidí v komunitě, přičemž někteří analytici předpovídají pro Bitcoin ambiciózní cenové cíle, například dosažení 200 000 USD do konce roku 2025.

2024 Snížení hodnoty bitcoinu na polovinu by mohlo katapultovat hybnou sílu ETF

Renomovaná makléřská společnost Canaccord Genuity nedávno zveřejnila zprávu, která vrhá světlo na působivý 60% nárůst ceny Bitcoinu v prvním čtvrtletí. Firma tento prudký nárůst přičítá několika faktorům, včetně spuštění spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF), očekávání spojeného s událostí půlení a obnovené chuti investorů na finančních trzích riskovat.

Analytici společnosti Canaccord pod vedením Michaela Grahama naznačují, že navzdory nejistému makroekonomickému klimatu by nadcházející půlení mohlo výrazně podpořit dynamiku bitcoinových ETF. Zpráva rovněž zaznamenává oživení aktivity v rámci kryptoměnového ekosystému, který se odráží od minim zažitých v roce 2023.
Společnost Canaccord vyjádřila optimismus poté, co Komise pro cenné papíry (SEC) v tomto čtvrtletí schválila 11 amerických spotových Bitcoin ETF, a považuje to za pozitivní vývoj pro retailové investory, kteří se snaží zahrnout kryptoměny do svých investičních portfolií prostřednictvím daňově zvýhodněných účtů, jako jsou IRA.

Zpráva se dále zabývá nedostatečnou výkonností veřejně obchodovaných těžařů bitcoinu ve srovnání se samotným BTC v prvním čtvrtletí, což poukazuje na oddělení od dynamiky ceny kryptoměny. Toto zjištění vedlo ke spekulacím ohledně budoucí ziskovosti těchto těžařů v návaznosti na půlení.

Spotové bitcoinové ETF, jak zdůraznila společnost Canaccord, nabízejí akciovým investorům novou možnost, jak získat expozici vůči bitcoinu. Firma předpokládá, že pokud se potvrdí vzorce pozorované po předchozích událostech půlení, mohl by trh s kryptoměnami po nadcházejícím půlení vstoupit do obzvláště býčí fáze, což by podpořilo příznivější prostředí pro růst a širší přijetí Bitcoinu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky