5 výhod kryptoměn: Proč byste měli investovat do digitálních peněz?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Která kryptoměna exploduje?

✔️ Ethereum
Na trhu má podle CoinMarketCap dominantní postavení kolem 18,49 %. Ethereum je s největší pravděpodobností nejvolatilnější kryptoměnou na tomto seznamu. Pokud Ethereum v roce 2022 opět exploduje, bude to bezpochyby obrovský výbuch.

⚡️ Jaké jsou 4 typy digitálních kryptoměn?

Kryptoměny lze rozdělit do dvou kategorií: mince a tokeny.
✔️Ethereum je decentralizovaná platforma, na které běží chytré kontrakty a kterou lze používat k vytváření decentralizovaných aplikací. Chytré kontrakty jsou aplikace v síti Ethereum, které žijí na vlastním blockchainu, podobně jako bitcoin nebo jiné kryptoměny. Etheroll používá jak klasické ethereum a mince, tak altcoiny. Mince je jakákoli kryptoměna, která běží na vlastním nezávislém blockchainu.
Tokeny: V případě, že se jedná o kryptoměnu, je možné, že se bude jednat o tzv.
✔️Bitcoin (BTC)
✔️Ether (ETH)
✔️Binance Coin (BNB)
✔️Tether (USDT)
✔️Sunny (sun)
✔️XRP (XRP)

⚡️Co je to těžba?

Těžba je proces generování kryptoměny pomocí počítačového hardwaru. Centrální banky vytvářejí konvenční peníze.

⚡️Co je to kryptografie?

Kryptografie je nauka o metodách bezpečné komunikace, které umožňují přečíst obsah zprávy pouze odesílateli a zamýšlenému příjemci. Termín pochází z řeckého slova kryptos, které označuje něco, co je skryté.

Nevýhody investování do kryptoměn

Následující poznámky nejsou investičním doporučením ani žádným jiným poradenstvím v oblasti finančních služeb, investic, aktiv, nástrojů nebo produktů. Jsou nabízeny pouze pro informační účely. Následující vyjádření nepředstavují výzvu k uzavření smlouvy o nákupu nebo prodeji finančních nástrojů nebo finančních produktů, ani nabídku k uzavření takové smlouvy a nákupu nebo prodeji jakýchkoli produktů nebo služeb.

Kryptoměny jsou velmi volatilní. V každém okamžiku lze předpokládat pokles hodnoty nebo její úplnou ztrátu. Data a hesla mohou být kdykoli smazána.

Může z vás kryptografie udělat boháče?
Je krypto lepší než akcie?

digitální kryptoměny jsou velmi slibné, ale také velmi spekulativní. Mohou způsobit revoluci ve finančním odvětví, jak ho známe, a vyvolat otázky o dlouhodobé životaschopnosti běžných bankovních systémů. Jaké jsou však výhody a nevýhody kryptoměn? Jak si vybrat, do které z nich investovat, a zda se to vyplatí?

Nebojte se, pokud si nejste jisti cenou digitálních mincí. Přišli jsme vám rozebrat výhody a nevýhody kryptoměn, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět. Pokud jste stále zmatení, podívejte se na našeho průvodce kryptoměnami pro začátečníky.

Vyplatí se kryptografie riskovat?
Které kryptoměny explodují?

Jaké jsou výhody kryptoměn?

Bitcoin díky svým neomezeným možnostem již způsobil revoluci v celosvětovém obchodě. Přestože jsou však kryptoměny relativně nedávným výtvorem (například bitcoin byl vyvinut v roce 2009), budou nepochybně pokračovat ve zlepšování světa. Svět kryptoměn nabízí mnoho výhod, od vyhlídky na obrovské výdělky až po nepřetržité obchodování v bezpečné a transparentní infrastruktuře, pokud víte, jak ji používat.

Jaký je význam pojmu čím vyšší riziko, tím vyšší výnos?
Proč je kryptografie vysoce riziková?

1. Nebezpečí je vysoké a potenciál velkých zisků je zde.

V současné době je k dispozici více než 10 000 kryptoměn a každá z nich má své vlastní vlastnosti. Všechny kryptoměny však mají některé společné charakteristiky, například sklon k výrazným cenovým výkyvům (a poklesům). O jejich ceně rozhoduje především množství mincí, které těžaři vyprodukují, a poptávka po mincích na trhu.

Tyto tržní síly mohou přinést obrovské zisky. Například cena Etherea se od července 2021 do prosince 2021 zhruba zdvojnásobila, což investorům, kteří nakoupili včas, přineslo skutečné bohatství.

Co je to blockchain v jednoduchých slovech?
K čemu je blockchain dobrý?

2. Technologie blockchain, která je základem bitcoinu, je ze své podstaty bezpečná.

Blockchain je například decentralizované úložiště dat, které sleduje každou transakci provedenou v síti. Blokový řetězec je decentralizované úložiště dat, které zaznamenává každou transakci, která na něm proběhne. Jakmile jednou provedete záznam v blockchainu, nelze jej již změnit. Protože je řetězec udržován na mnoha počítačích v celé síti, žádný hacker s ním nemůže manipulovat.

3. finanční systém

Jaký je rozdíl mezi DeFi a digitální kryptoměnou?
Co je to DeFi v kryptografii?

Náš finanční systém se celkově točí kolem zprostředkovatelů, kteří provádějí transakce. To znamená, že pokud provádíte transakci, musíte jednomu nebo více těmto zprostředkovatelům důvěřovat. Blockchain a kryptoměny nabízejí únik. Může si je prohlédnout kdokoli a kdekoli, takže se můžete účastnit finančních trhů a provádět transakce, aniž byste se museli spoléhat na třetí strany.

4. Obchody s kryptoměnami jsou otevřeny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Lze s digitální kryptoměnou obchodovat 24 hodin denně?
Je krypto obchod 7 dní v týdnu?

Další výhodou kryptoměn oproti bankám je, že trhy s kryptoměnami jsou vždy otevřené. Protože kryptoměny vznikají a transakce jsou zaznamenávány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nebudete muset čekat, až se na newyorské burze NYSE, NASDAQ nebo jiné burze bude během dne obchodovat, pokud chcete kryptoměnu koupit, prodat nebo směnit.

To mělo takový dopad, že se tradiční burzy nyní zabývají možností obchodovat s akciemi mimo běžnou pracovní dobu, i když to může trvat ještě dlouho. Pro investory, kteří pracují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, tak mohou být kryptoměny nejlepším způsobem, jak profitovat mimo běžnou pracovní dobu.

5. Inflaci lze porazit pomocí kryptoměn.

Cena digitální mince
Jak kryptoměny řeší inflaci?

Kryptoměny nejsou vázány na konkrétní měnu nebo ekonomiku, takže jejich cenu určuje spíše globální než národní poptávka. Jak je to ale s inflací samotných kryptoměn? Jako investor můžete mít z větší části klidné spaní. Protože existuje omezený počet mincí, nemůže se dostupné množství vymknout kontrole, což zabraňuje jakékoli inflaci.

Některé kryptoměny, jako například Bitcoin, mají obecný limit, jiné, jako například Etherium, mají roční limit. Bez ohledu na to je udržování inflace pod kontrolou prostřednictvím této metody účinné.

5 nevýhod kryptoměn

Jaké jsou výhody a nevýhody digitální kryptoměny?
Proč byste neměli kupovat kryptoměny?

Na tomto obrázku je tedy spousta lesku, ale jsou vyhlídky digitální kryptoměny opravdu tak jasné? Podívejme se na některé nevýhody. Některé lze snadno odstranit, jiné se vyskytují méně často, ale všechny stojí za zvážení.

1. Porozumět kryptoměnám vyžaduje čas a úsilí.

digitální kryptoměny může být obtížné pochopit. Pokud nejste rodilý digitální uživatel, může se vám myšlenka kryptoměny (o blockchainu nemluvě) zdát podivná. A vkládat důvěru v něco, čemu nerozumíte, je samo o sobě hazard.

Je těžké kryptoměnám porozumět? výhod kryptoměn
Rozumí vůbec někdo kryptoměnám?

Existuje spousta internetových stránek, které vám mohou pomoci (včetně série blogů o kryptoměnách na N26), ale budete muset věnovat nějaký čas tomu, abyste se seznámili s výhodami a nevýhodami kryptoměn.

2. Kryptoměny mohou být vysoce spekulativní investicí.

Cena digitální kryptoměny může divoce kolísat (což investorům umožňuje profitovat!) a zároveň se může rychle propadnout do děsivých hlubin. Pokud tedy chcete konzistentní výdělky, nemusí to pro vás být ideální volba.

Proč je investování do kryptoměn tak spekulativní?
Je kryptoměna spekulací?

Trh s kryptoměnami na rozdíl od jiných finančních trhů žije především ze spekulací. Vzhledem ke své nepatrné velikosti je trh digitálních kryptoměn náchylnější k cenovým výkyvům. V důsledku toho může být hodnota mincí poškozena.

3. Kryptoměny mají dlouhodobou investici

Je třeba si uvědomit, že navzdory rychlému růstu popularity kryptoměny existují teprve něco málo přes deset let. V roce 2008 byla vydána bílá kniha o bitcoinu a od té doby se stal známým po celém světě. Koncept bitcoinu je relativně nový; objevil se až po zveřejnění bílé knihy o bitcoinu v roce 2008.

Která digitální kryptoměna je nejlepší pro dlouhodobé investování?
Jsou kryptoměny dobrou dlouhodobou investicí?

Zlato je uchovatelem hodnoty již tisíce let. Kryptoměny jsou naproti tomu zcela novým konceptem, u kterého si nikdo není jistý, co s ním v budoucnu bude.

4. Kryptoměny mají značné problémy se škálovatelností.

Na první pohled by se mohlo zdát, že transakce s digitálními měnami probíhají závratnou rychlostí – a do jisté míry tomu tak skutečně je. S rozvojem a vyzráváním této technologie však naráží na značné problémy, které ztěžují její rozsáhlou implementaci.

Jsou kryptoměny škálovatelné?
Proč není kryptografie škálovatelná?

Kvůli přetíženosti sítě Ethereum má mnoho uživatelů problémy s jejím používáním k nákupu položek. Navzdory tomu si poskytovatelé digitální kryptoměny stojí za kapacitními omezeními blockchainu, která prý zpomalují rychlost zpracování transakcí. To může být pro účastníky transakcí frustrující, nemluvě o možných finančních ztrátách, které jim to může přinést.

5. Nováčci v oblasti šifrování jsou náchylní k bezpečnostním problémům.

I když u kryptoměn nehrozí nebezpečí spojené s prací s centrálními zprostředkovateli, stále mohou mít problémy s bezpečností. Jako majitel kryptoměny riskujete, že v případě krádeže ztratíte soukromý klíč, který vám umožňuje přístup k vašim penězům a veškerému majetku.

Jak bezpečná je digitální kryptoměna?
Jaká jsou 2 rizika kryptoměn?

Pak je tu hacking, phishing a všechny další pokusy o získání kontroly nezákonnými prostředky. To je něco, co si zkušení investoři hlídají, ale noví investoři se pravděpodobně chytí do jejich pastí.

Do jaké kryptoměny je nejvýhodnější investovat?

Neexistuje žádná kryptoměna, která by byla výrazně lepší než ostatní. Vše záleží na osobním vkusu, ale je třeba mít na paměti několik věcí. Zvažte svou toleranci k riziku; mohli byste přijít o podstatnou část své investice, kdyby hodnota mince, kterou jste si vybrali, klesla?

Do které kryptoměny je nejvýhodnější investovat?
Můžete zbohatnout investováním do kryptoměn?

Vyděláváte peníze pouze bitcoinem, nebo jím hodláte i platit? Jde vám jen o peníze, nebo chcete investovat do kryptoměny, která má širší sociální nebo environmentální dopad? Volba lídra trhu, Bitcoinu, je snadný přístup. Je to první decentralizovaná měna a také nejobsáhlejší soubor údajů, které mají investoři k dispozici k posouzení.

Výhody a nevýhody Bitcoinu

Výhody a nevýhody bitcoinu
Je bitcoin bezpečná investice?

Bitcoin, známý také jako BTC, má řadu výhod. Má horní hranici 21 milionů mincí a je nepravděpodobné, že by u něj došlo k inflaci, což zajišťuje, že investoři dostanou za své peníze hodnotu. A bitcoin je nejoblíbenější kryptoměna pro transakce. Má ovšem i své nevýhody.

Když blockchain bitcoinu dosáhne kapacity sedmi transakcí za sekundu, začne se zpomalovat (což je vážný problém, když uvážíte, že Visa zpracovává téměř 1700 transakcí za sekundu!). Protože se jedná o nejznámější kryptoměnu ze všech, zaměřují se na ni hackeři a podvodníci ze všech oblastí jako na hlavní cíl. Podívejte se na náš příspěvek na blogu Co je Bitcoin

Co bych měl ještě vědět před obchodováním s kryptoměnami?

Jak se obchoduje s kryptoměnou? výhod kryptoměn
Je obchodování s kryptoměnami ziskové?

Kryptoměny mohou být pro nováčky minovým polem. Je to téma, na které je třeba si zvyknout, a obsahuje pojmy, které jsou pro mnohé cizí. Obchodování s kryptoměnami má své výhody i nevýhody, stejně jako všechno ostatní. Pokud chcete bitcoiny platit za každodenní nákupy nebo přidat další měnu do svého investičního portfolia, ukážeme vám výhody a nevýhody kryptoměn.

Kde si můžete koupit a vyměnit kryptoměnu?

Jaká je nejlepší decentralizovaná burza?
Jak výhod kryptoměn

Existuje několik online obchodních platforem, které umožňují nákup nebo obchodování s bitcoiny a dalšími populárními kryptoměnami, ale je jich jen několik. Robinhood a Sofi Active Investing jsou dvě významné platformy pro obchodování s kryptoměnami. Další možností je Coinbase, což je známá burza, kde mohou uživatelé nakupovat, prodávat, převádět a ukládat digitální měnové společnosti.

Která burza je pro kryptoměny nejlepší?
Jaká je nejbezpečnější kryptografická burza?

Kryptoměny můžete nakupovat a obchodovat podle těchto pěti jednoduchých kroků.

Je dobrý nápad investovat do kryptoměn?

Měli byste výhod kryptoměn
Je kryptoměna dobrou investicí?

Před investicí do kryptoměny by si potenciální kupující měli být vědomi jejích konkrétních nebezpečí. Určení, zda je kryptoměna rozumnou investicí, závisí na investičních cílech investora a jeho toleranci k riziku. Kryptoměna má potenciál vysokých zisků, ale je s ní spojeno i nebezpečí značných ztrát nebo úplné ztráty peněz.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky