Nejnovější investice MicroStrategy do bitcoinu: 850 BTC za 37 milionů dolarů!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

MicroStrategy, přední společnost v oblasti business intelligence a softwaru, potvrdila svou neochvějnou oddanost Bitcoinu tím, že získala dalších 850 BTC v celkové hodnotě 37,2 milionu dolarů, jak dnes oznámil zakladatel a předseda představenstva Michael Saylor.

Andrew Kang, finanční ředitel společnosti MicroStrategy, prozradil: “Od konce třetího čtvrtletí jsme získali dalších 31 755 bitcoinů, což představuje největší čtvrtletní nárůst držby bitcoinů za poslední tři roky a třinácté čtvrtletí po sobě, kdy do naší rozvahy přibyly další bitcoiny. Ve čtvrtém čtvrtletí jsme využili výrazného nárůstu cen bitcoinů a pokračovali ve využívání našich strategických aktivit na kapitálových trzích a dostupné hotovosti k akumulaci dalších bitcoinů, čímž jsme zvýšili přírůstkovou hodnotu pro naše akcionáře. Právě naše jedinečná bitcoinová strategie a osvědčené výsledky nám umožnily nashromáždit 190 000 bitcoinů za průměrnou nákupní cenu 31 464 USD.”

Společnost vstoupila na trh s bitcoiny v srpnu 2020 s počáteční investicí 250 milionů dolarů v BTC. Od té doby společnost MicroStrategy soustavně navyšuje své rezervy v bitcoinech a vytvořila strategii pokladových rezerv, díky níž nashromáždila více než 190 000 bitcoinů, které mají podle současné tržní hodnoty hodnotu více než 8,2 miliardy dolarů.

“Rok 2023 se pro společnost MicroStrategy ukázal jako výjimečný, protože jsme strategicky získali kapitál, abychom podstatně zvýšili naše bitcoinové rezervy a zároveň pokračovali v inovacích, včetně vývoje a uvedení MicroStrategy AI, našeho průkopnického nástroje BI založeného na umělé inteligenci,” poznamenal Phong Le, prezident a výkonný ředitel společnosti MicroStrategy. “Ve čtvrtém čtvrtletí i za celý rok jsme dosáhli dvouciferného růstu příjmů z předplacených služeb, což podtrhuje náš trvalý závazek převést naše podnikání do cloudu. Jsme přesvědčeni, že náš provozní rámec, bitcoinová strategie a důraz na technologické inovace představují pro naše akcionáře výraznou příležitost pro tvorbu hodnoty.”

S ohledem na čtvrté půlení bitcoinu na obzoru společnost MicroStrategy zachovává svou agresivní investiční strategii v oblasti bitcoinu a nevykazuje žádné známky zpomalení svého proaktivního přístupu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky