Velryby vedené Bitcoin Surge prolomí $44K bariéru, další zisky před sebou?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin (BTC) ve středu působivě rostl, překonal hranici 44 000 dolarů a dosáhl nového čtyřtýdenního vrcholu, k čemuž přispěla souhra několika faktorů, včetně zvýšené akumulace ze strany hlavních držitelů a prudkého růstu amerických akciových indexů.

Vlajková kryptoměna, proslulá svou dominancí v tržní kapitalizaci, se vyšplhala z dřívější úrovně 42 700 dolarů na vrchol 44 300 dolarů, což představuje její nejvyšší cenový bod od 12. ledna, krátce po zavedení spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) ve Spojených státech.

Tento nárůst o více než 2,5 % během 24 hodin rovněž signalizoval obnovení býčí nálady v kryptografickém prostoru. Mezitím se k vzestupné trajektorii přidal i ether (ETH) a další kryptoměny, přičemž ether zaznamenal pozoruhodný zisk 2,3 %, ačkoli Cardano (ADA) mírně zaostalo a zaznamenalo mírný pokles o 0,4 %.

Postřehy analytiků společnosti Bitfinex ze začátku týdne naznačovaly, že k nedávnému tlaku na pokles cen BTC mohl přispět zvýšený prodejní tlak ze strany těžařů. Zdálo se však, že se příliv a odliv dramaticky obrátil a potenciálně převážil nad prodejci, protože BTC se vydal na cestu vzhůru.

Zejména renomovaný kryptoanalytik Ali Martinez ve středu zdůraznil výrazný nárůst akumulace ze strany bitcoinových velryb, což naznačuje obnovenou důvěru velkých investorů. Martinez citoval údaje společnosti Glassnode, které odhalily, že počet bitcoinových peněženek držících více než 1 000 BTC (což odpovídá zhruba 44 milionům USD) se vyšplhal na několikaměsíční maximum 73, což dále dokládá býčí dynamiku.

Převládající optimismus na amerických akciových trzích posloužil jako další vítr do plachet rizikovým aktivům, jako jsou kryptoměny, přičemž index S&P 500 se vyšplhal na rekordní úroveň, dráždivě blízko k milníku 5 000 bodů. V souladu s tímto sentimentem se index Dow Jones Industrial Average přiblížil ke svému historickému maximu, zatímco technologický Nasdaq Composite pokračoval ve vzestupné trajektorii směrem k vlastnímu historickému zenitu.
Navíc se zdálo, že se rozptýlily obavy týkající se finančního zdraví společnosti New York Community Bancorp (NYCB), neboť tento věřitel vydal uklidňující prohlášení, v němž řešil obavy o likviditu a stabilitu vkladů v návaznosti na snížení úvěrového ratingu agenturou Moody's.

Ethereum v čele rally altcoinů uprostřed optimismu ETF

Současně ethereum (ETH) předvedlo svou odolnost, když poprvé po dvou týdnech překonalo hranici 2 400 USD, podpořeno obnoveným optimismem kolem spotových ETF. Pozoruhodný vývoj se objevil dříve během dne, kdy správci aktiv Ark Invest a 21Shares představili změny své společné žádosti, čímž ji více sladili s nedávno schválenými spotovými bitcoinovými ETF a potenciálně předešli regulačním překážkám.

Aktualizované podání navíc naznačilo vyhlídku na sázení některých tokenů fondu za účelem získání odměn, což dále podnítilo nadšení investorů. Kromě toho tokeny v rámci ekosystému Ethereum, jako jsou MATIC společnosti Polygon, OPT společnosti Optimism a ARB společnosti Arbitrum, zaznamenaly zisky v rozmezí od 2 % do 4 %, zatímco likvidní sázkový protokol LDO společnosti Lido vzrostl o působivých 5 %, což podtrhuje širší býčí náladu, která prostupuje trhem kryptoměn.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky