Altseason Alert: Známky Crypto Surge přichází

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin nedávno dosáhl rekordní hodnoty 73 750 dolarů, ale poté klesl na 61 000 dolarů. Mezi fanoušky kryptoměn a odborníky se tak začalo hovořit o možném začátku „Altseason“.

Bitcoin obvykle zahajuje tržní cykly prudkým růstem. Nejzajímavější aktivita však bývá, když se cena Bitcoinu stabilizuje. Tehdy často začínají růst hodnoty i další kryptoměny, tzv. altcoiny. Tento vzorec je patrný díky několika faktorům. Patří mezi ně širší používání a zhodnocování altcoinů díky decentralizovanému financování (DeFi), lepší technologii blockchainu a většímu využívání chytrých kontraktů.

Základní tržní ukazatele, které je třeba sledovat

Odborníci na trh sledují několik klíčových znaků, které by mohly naznačovat nadcházející altcoinovou rally.

Jedním z důležitých znaků je 20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA), který se zaměřuje na nedávné změny cen a pomáhá předpovídat rallye. Pokud EMA vykazuje býčí trend a podobné známky vykazuje také celková tržní kapitalizace kryptoměn, mohlo by to znamenat, že se rally blíží.

Dalším znamením je Stochastický RSI, nástroj, který měří výkonnost indikátoru relativní síly (RSI) v čase. Pozitivní znamení v této oblasti naznačuje, že by altcoiny mohly brzy zaznamenat výrazný nárůst cen.

Podíl bitcoinu na trhu, známý také jako dominance bitcoinu, se nachází na úrovni 52,92 %. Pokles tohoto čísla by mohl ukázat, že investoři přesouvají svůj zájem k altcoinům, což by mohlo odstartovat altseason.

Celková hodnota altcoinů, nepočítaje v to 10 nejlepších, klesla podle TradingView za posledních 30 dní o 17,55 % na 266,47 miliardy dolarů. Přesto je stále nad úrovní podpory 250 miliard dolarů. Obchodník Rekt Capital se domnívá, že to naznačuje, že by se trh mohl připravovat na růstový trend.

Pohled odborníků na náladu na trhu

Názory na pravděpodobnost altseason se různí. Někteří analytici se domnívají, že by mohla vést k dosažení tržní kapitalizace ve výši 4 bilionů USD. Jiní, jako například Benjamin Cowen, varují, že trh zatím nevykazuje zcela silné známky Altseason, což naznačuje, že Bitcoin by si mohl udržet náskok déle.

Graf sezóny altcoinů

Altcoin Season Index společnosti Blockchain Center, který uvádí, že Altseason nastane, pokud 75 % z 50 nejlepších mincí překoná Bitcoin za 90 dní, v současné době ukazuje, že tak učinilo pouze 41 %. To znamená, že se oficiálně ještě nenacházíme v Altseason.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky