Prodloužení lhůty pro věřitele společnosti FTX

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

FTX, kryptoměnová burza, která zkrachovala, prodloužila věřitelům lhůtu pro přihlášení pohledávek. Tato změna dává věřitelům více času na přihlášení pohledávek během probíhajícího finančního řízení, které má řešit krach FTX.

Oznámení nové lhůty

Původně společnost FTX stanovila pro věřitele konkrétní datum pro přihlášení svých pohledávek, to však bylo nyní posunuto na konec července nebo začátek srpna. Toto prodloužení je v souladu s lhůtou pro hlasování věřitelů o schválení reorganizačního plánu podle kapitoly 11 v USA.

V podstatě se tak zúčastněným stranám poskytuje další týdny na přípravu a předložení jejich pohledávek v rámci bahamského likvidačního procesu, který probíhá nezávisle na řízení v USA.

Aktualizace byla sdělena zákazníkům a věřitelům s vysvětlením, že nový časový plán jim dává dalších 10 až 12 týdnů na přihlášení pohledávek.

Zákazníci společnosti FTX, známé také jako FTX International, si mohou vybrat, zda se zapojí do bahamského nebo amerického procesu, ale nemohou se účastnit obou. Podrobnosti o volbě mezi oběma procesy budou poskytnuty v červnu, takže zákazníci budou mít na rozhodnutí šest až osm týdnů.

Smíšené reakce a nadcházející plány

Rozhodnutí o prodloužení lhůty pro předložení pohledávek se setkalo se smíšenými reakcemi kryptografické komunity. Někteří jej vnímají jako pozitivní krok pro ty, kteří byli postiženi krachem společnosti. Mnozí věřitelé jsou však nespokojeni kvůli nejistotě ohledně procesu distribuce a možného zpoždění při přijímání plateb.

Sunil, známý věřitel, vyjádřil velké obavy ohledně plánů navržených Sullivan and Cromwell (S&C), právním týmem zastupujícím dlužníky. Obvinění naznačují, že kroky společnosti S&C potenciálně způsobily věřitelům FTX škody přesahující 10 miliard USD.

Kromě toho je Sam Bankman-Fried, zakladatel FTX, v současné době ve vězení za vážných podmínek. Neobvykle pro scénáře úpadku plánuje FTX použít své hotovostní rezervy k vyplacení úroků svým přibližně 2 milionům zákazníků.

Po likvidaci veškerých aktiv FTX očekává, že bude mít k rozdělení přibližně 16,3 miliardy USD v hotovostních rezervách. Celkové nesplacené dluhy vůči zákazníkům a dalším nevládním věřitelům se odhadují na přibližně 11 miliard dolarů.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky