Americká pracovní místa Miss Mark jako Bitcoin Skyrockets Past $60K!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Úrokové sazby i americký dolar v roce 2024 prudce vzrostly. Tento růst pokračuje navzdory prognózám, že hospodářský růst a inflace zpomalí. Přesto páteční zpráva naznačuje možnou změnu tohoto trendu.

V pátek americká vláda zveřejnila zprávu Nonfarm Payrolls za duben. Ukázala, že ekonomika vytvořila 175 000 pracovních míst, což je méně než očekávaných 243 000 a méně než březnových revidovaných 315 000 pracovních míst. Míra nezaměstnanosti byla v dubnu mírně vyšší a činila 3,9 % oproti předpokládaným 3,8 % a březnové míře 3,8 %.

Po tomto oznámení cena bitcoinu (BTC) vzrostla a dosáhla 61 100 USD.

Americký Federální rezervní systém sníží úrokové sazby až šestkrát v roce 2024.

Až donedávna trhy předpokládaly až šest snížení úrokových sazeb ze strany amerického Federálního rezervního systému v roce 2024, jak naznačoval nástroj CME FedWatch. Od té doby se však očekávání upravila na pouhé jedno nebo dvě snížení. Navzdory tomu předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell na tiskové konferenci naznačil, že pokud bude pokračovat silný růst zaměstnanosti a přetrvávající inflace, je možné uvažovat o zvýšení sazeb.

Tato možnost sehrála roli při 20% poklesu bitcoinu z jeho vrcholu v polovině března. Dnešní zpráva o zaměstnanosti však naznačuje, že trendy se mohou měnit, což způsobuje růst cen bitcoinu.

Pozitivně reagovaly také futures na americké akciové indexy, které vzrostly o více než 1 %. Mezitím výnos desetiletých státních dluhopisů klesl o 11 bazických bodů na 4,47 %. Dolarový index klesl o 0,8 % a ceny zlata vzrostly o 0,8 % na 2 329 USD za unci.

Další údaje ze zprávy ukázaly určité ekonomické změkčení. Dubnový průměrný hodinový výdělek vzrostl pouze o 0,2 %, což je méně než očekávaných 0,3 % a méně než březnových 0,3 %. V meziročním srovnání se mzdy zvýšily o 3,9 %, což zaostalo za prognózou 4 % a pokleslo oproti 4,1% nárůstu v předchozím měsíci.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky