Společnost BlackRock odhaluje: Obři se dívají na bitcoinové ETF

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Nenechte se zmást nedávným zastavením investic do spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) po 71 dnech přílivu v řadě. Robert Mitchnick, který vede digitální aktiva ve společnosti BlackRock, věří, že tato pauza brzy skončí. Předpovídá, že na trh brzy vstoupí nová skupina investorů. BlackRock je největší společností pro správu aktiv na světě.

Mitchnick očekává, že v následujících měsících začnou do těchto ETF investovat velké finanční skupiny. Mezi tyto skupiny patří státní investiční fondy, penzijní fondy a nadační fondy. Podělil se o to během rozhovoru. Mitchnick poznamenal, že se obnovil zájem o bitcoin. Uvedl, že diskuse se nyní zaměřují na to, jak bitcoin zahrnout do investičních portfolií.

„Mnoho organizací aktivně zkoumá bitcoin,“ vysvětlil Mitchnick. „Patří mezi ně penzijní fondy, nadační fondy a fondy majetku. Společnost BlackRock jim pomáhá tím, že poskytuje vzdělávání.“ Dodal, že pro společnost BlackRock to není nic nového. Společnost s těmito institucemi o bitcoinu diskutuje již řadu let.

Od jejich schválení v lednu tyto ETF přilákaly více než 76 miliard dolarů. V současné době někteří investiční poradci nabízejí ETF IBIT společnosti BlackRock. Nabízejí jej však pouze tehdy, pokud o něj klienti výslovně požádají. Dalším krokem je nabízet tyto bitcoinové ETF volněji prostřednictvím velkých poradenských firem, jako je Morgan Stanley.

Konkurence v oblasti AUM

Na sociálních sítích se hodně mluví o konkurenci mezi ETF, zejména mezi IBIT a GBTC společnosti Grayscale. V tuto chvíli má IBIT aktiva ve výši 17,2 miliardy dolarů a GBTC přibližně 24,3 miliardy dolarů. Velká část financování IBIT se přesunula od společnosti Grayscale. Mezi další zdroje patří peníze přesouvané z drahých ETF v Kanadě nebo Evropě. Část prostředků pochází také z ETF na bitcoinové futures, které se mění na spotové ETF.

Mitchnick také zmínil, že někteří lidé raději drží své bitcoiny na brokerských účtech. Vyhnou se tak problémům s přímým držením bitcoinů, jako jsou problémy s úschovou nebo složité daňové výkaznictví. Zdůraznil, že BlackRock má větší zájem na vzdělávání klientů než jen na tom, aby byl největším poskytovatelem ETF.

Podpora Etherea

V listopadu loňského roku společnost BlackRock požádala o založení ETF na ether (ETH). Stalo se tak krátce poté, co generální ředitel Larry Fink hovořil o potenciálních výhodách tokenizace. Tento proces zahrnuje reprezentaci tradičních aktiv na blockchainech.

Spuštění etherového ETF však přináší výzvy, především v tom, jak klienty vzdělávat o složitém blockchainu Ethereum. Vyvstává také otázka, proč by investoři měli chtít další krypto ETF. Zejména proto, že bitcoinový ETF by již mohl zlepšit jejich investiční výnosy v poměru k riziku, jak ukazuje Sharpeho poměr.

„Když přemýšlíme o tomto prostoru, vidíme potenciál digitálních aktiv, který může být přínosem pro naše klienty a kapitálové trhy, se zaměřením na tři oblasti: kryptoaktivy, stablecoiny a tokenizaci,“ řekl Mitchnick. „A tyto pilíře jsou vzájemně propojené. To je pro lidi opravdu důležité pochopit. A práce, kterou děláme v každém z nich, informuje naši strategii a naše poznatky pro ostatní.“

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky