Analytik předpovídá býčí trh jako Bitcoin Futures Soar!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Rozdíl mezi futures na bitcoin a jeho aktuální tržní cenou, známý jako báze futures na bitcoin, se výrazně zvětšil a dosáhl výšek, které nebyly pozorovány od rekordního vzestupu kryptoměny na více než 68 000 dolarů v druhé polovině roku 2021.

Luuk Strijers, obchodní ředitel společnosti Deribit, prozradil, že “v současné době báze osciluje mezi 18 % a 25 % na roční bázi, což je rozmezí, které bylo dříve pozorováno pouze v roce 2021”.

Strijers dále upřesnil, jak zvýšená anualizovaná báze nabízí obchodníkům s deriváty příležitost zajistit si značné zisky. Toho lze dosáhnout současným nákupem bitcoinu na spotovém trhu a prodejem futures kontraktů s prémií. Tato strategie vede k zaručenému dolarovému zisku po vypršení kontraktu, nezávisle na kolísání ceny bitcoinu.

Strijers zdůraznil, že výrazný rozdíl mezi spotovou cenou bitcoinu a cenou futures svědčí o silné dynamice trhu, kterou podpořilo nedávné schválení ETF a očekávání týkající se nadcházející události, kdy se bitcoin rozpůlí.

“Skutečnost, že tento výnos je tak neuvěřitelně vysoký, je velmi býčím ukazatelem a je poháněna každodenním přílivem nových peněz do systému kvůli schválení spotového bitcoinového ETF a očekávanému dopadu půlení bitcoinu,”

uvedl.

Poměr prodejních a prodejních opcí na bitcoin

V oblasti bitcoinových opcí Strijers poukázal na výrazný příklon k nákupním opcím oproti prodejním s blížící se březnovou expirací, což signalizuje býčí výhled mezi obchodníky.

“Celkově je nyní poměr put-call opcí na bitcoin 0,59, tedy šest put opcí na každých deset call opcí, přičemž při posunu dále do budoucna, pro červen, tento poměr klesá na 0,32. Na každých deset callů tedy připadají pouze tři puty,”

vysvětlil Strijers.

Tento příklon k nákupním opcím oproti prodejním naznačuje, že mezi obchodníky s deriváty převládá optimismus ohledně budoucího vývoje ceny bitcoinu.

Poměr prodejních a kupních opcí nižší než jedna se obecně interpretuje jako známka toho, že aktivita kupních opcí převyšuje aktivitu prodejních opcí, což naznačuje býčí náladu na trhu. Obchodníci nakupující kupní opce jsou obvykle optimističtí ohledně směřování trhu, zatímco obchodníci nakupující prodejní opce jsou považováni za medvědí. Podle údajů společnosti The Block v současné době dominuje trhu s bitcoinovými opcemi společnost Deribit, která hostí přibližně 90 % veškerého otevřeného zájmu, přičemž dnešní poměr prodejních a nákupních opcí byl zaznamenán na úrovni 0,58.

Bitcoin nedávno ustoupil z nového historického maxima překračujícího 73 000 USD, kterého dosáhl na začátku čtvrtečního obchodování.

Tato korekce ceny za posledních 24 hodin vedla k významnému počtu likvidací dlouhých pozic na centralizovaných burzách, což je příkladem volatility trhu. Podle společnosti CoinGlass měl tento pohyb za následek likvidaci bitcoinových pozic v hodnotě více než 278 milionů dolarů, přičemž většinu (225 milionů dolarů) tvořily dlouhé pozice.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky