Prudký nárůst bitcoinu vyvolává meme mincovní mánii: DOGE, PEPE a SHIB vedou!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Zatímco Bitcoin dosáhl dalšího pozoruhodného milníku, když dosáhl 73,6 tisíce dolarů, zažila i sféra meme kryptoměn něco, co by se dalo označit za “významný den”.

Při pozorování výkonnosti 100 nejlepších meme kryptoměn došlo v uplynulém týdnu k výraznému nárůstu zisků, což naznačuje trend, kdy se zisky rychle přesouvají ke spekulativním aktivům, která se vyznačují poněkud omezenou likviditou.

Šílenství kolem memových mincí pohání velkolepý vzestup bitcoinu

Vedoucí pozici mezi meme kryptoměnami zaujímá Dogecoin (DOGE), původní meme coin, který ve stejném časovém rámci zaznamenal impozantní nárůst o více než 23 %, což jeho hodnotu vyhnalo na 0,188 USD. Pozoruhodné je, že během posledních 24 hodin zaznamenal token přibližně 10% nárůst své hodnoty.

V období všeobecného tržního nadšení učinil Elon Musk, vizionářský generální ředitel společnosti Tesla, prohlášení na veřejné akci konané ve výrobním závodě Tesla v Berlíně. Naznačil možnost, že Dogecoin bude “někdy v budoucnu” akceptován jako forma platby za nákup vozidel Tesla. Muskovy poznámky dále zvýšily vnímanou hodnotu Dogecoinu.

V těsném závěsu za ním následoval Shiba Inu (SHIB), jehož cena zaznamenala nárůst na 0,0000338 USD, a to po téměř 8% nárůstu jeho týdenních zisků. Přestože na začátku měsíce zažil SHIB mírný propad, objem obchodování zaznamenal výrazný nárůst, což je jasným znamením rostoucího zájmu investorů.

Tento nárůst obchodní aktivity rovněž přispěl ke zmenšení rozdílu v tržní kapitalizaci mezi SHIB a jejím konkurentem DOGE.

PEPE, který je z hlediska tržní kapitalizace na třetím místě mezi meme mincemi uvedenými v seznamu CoinMarketCap, zaznamenal za poslední týden výrazný nárůst o 51,17 %. Tento nedávný cenový pohyb přispěl k tomu, že jeho měsíční zisky dosáhly ohromujících 825 %, a to i uprostřed aktivit velkých investorů, kteří na začátku týdne vybírali zisky.

V sektoru meme coinů se v letošním roce výrazně prosadil token dogwifhat (WIF) založený na Solaně. Jeho cena se vyšplhala na 3,25 USD, a to především díky společnému úsilí jeho komunity, které se podařilo vybrat více než 700 000 USD na reklamu s emblémem tokenu na Sphere, známém zábavním podniku v Las Vegas v Nevadě.

FLOKI, umístěný jako pátý největší meme coin, zaznamenal za poslední týden téměř 130% nárůst. Tento pozoruhodný nárůst ceny lze přičíst strategickému rozhodnutí Floki DAO spálit více než 190 miliard tokenů, čímž se výrazně snížila nabídka FLOKI v oběhu. Toto opatření je připraveno potenciálně zvýšit jeho hodnotu díky zvýšenému nedostatku, za předpokladu, že poptávka zůstane konstantní nebo poroste.

Bonk (BONK), inaugurační meme coin Solana, se ocitl na šestém místě ve své kategorii a zaznamenal 24% nárůst týdenních zisků. Nedávno byla oceněna titulem Meme mince roku podle CoinMarketCap a za poslední rok zaznamenala ohromující 706% nárůst.

Underdog Meme Coins dosahují překvapivých zisků

Mezi 20 nejlepšími meme mincemi vynikla Milady Meme Coin (LADYS), která jen za poslední týden zaznamenala pozoruhodný 450% zisk.

V kontextu širšího býčího trendu na trhu zaznamenaly výrazné zisky i méně známé meme mince, jako je MongCoin (MONG), Bad Idea AI (BAD) a Wen (WEN), které ve stejném časovém období vzrostly o 94,02 %, 72,06 %, resp. 13,53 %.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky