Argentina zavádí povinný kryptografický registr

Argentinský regulační orgán pro trhy, známý jako Comisión Nacional de Valores (CNV), zahájil zavádění povinného registru určeného speciálně pro poskytovatele kryptoměnových služeb.

Tato inovativní iniciativa CNV zavádí registr poskytovatelů služeb virtuálních aktiv (PSAV), který nutí organizace v rámci kryptografického sektoru, včetně obchodních platforem, předkládat podrobné informace předepsané regulátorem na jeho oficiálních internetových stránkách, aby si zajistily povolení k provozování své provozní činnosti v rámci země.

Roberto E. Silva, který předsedá CNV, prozradil, že strategické načasování odhalení tohoto nového registru bylo záměrně sladěno s plánovanou návštěvou Finančního akčního výboru (FATF). FATF je významným mezinárodním subjektem, který formuluje standardy pro boj proti praní špinavých peněz a vypracovává strategie k zamezení financování terorismu.

“Pracovali jsme proti proudu času, abychom pokročili v dodržování zákona č. 25 246, který reformuje národní regulační systém pro předcházení praní špinavých peněz a financování terorismu, a dnes předkládáme vytvoření registru PSAV před ukončením návštěvy FATF v zemi a s ohledem na její doporučení k tomuto tématu.”

Tento krok podtrhuje závazek Argentiny dodržovat globální finanční regulační standardy a zvyšovat integritu svého rozvíjejícího se trhu s kryptoměnami.

Tváří v tvář stupňující se inflaci a následnému znehodnocení národní měny došlo k pozoruhodnému nárůstu přijetí Bitcoinu (BTC) mezi argentinskou populací jako bezpečného finančního útočiště. Tento trend je odrazem rostoucích obav ohledně ekonomické stability země a touhy Argentinců ochránit své bohatství.

Významné zprávy agentury Bloomberg upozorňují na značný nárůst akvizic Bitcoinů prostřednictvím argentinské kryptoměnové burzy Lemon, a to uprostřed situace, kdy se země potýká s jednou z nejvyšších měr inflace na světě.

Tento jev není izolován pouze na burze Lemon; srovnatelný příklon k investicím do kryptoměn zaznamenaly i další významné argentinské burzy, například Ripio a Belo. Tento kolektivní pohyb směrem k digitálním měnám naznačuje širší posun ve finančním chování Argentinců, který je veden potřebou zachovat finanční aktiva v nestabilním ekonomickém prostředí.