Australský ETF na bitcoiny schválený burzou ASX

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Největší australská burza cenných papírů Australian Securities Exchange (ASX) schválila 20. června kótování prvního burzovně obchodovaného fondu (ETF) Bitcoin. Tento ETF, který bude vydávat společnost VanEck, ponese název VanEck Bitcoin ETF (VBTC).

Toto rozhodnutí přišlo po úspěchu bitcoinových ETF ve Spojených státech, kde bylo od ledna kótováno 11 takových fondů. Po USA spustil bitcoinové ETF také Hongkong.

Arian Neiron, generální ředitel a výkonný ředitel společnosti VanEck Asia Pacific, se k tomuto vývoji vyjádřil. Řekl: “Poptávka po přístupu k Bitcoinu prostřednictvím kótovaného nástroje obchodovaného na burze ASX roste. Mnoho našich klientů nás informovalo, že jejich klienti jsou připraveni investovat.”

V Austrálii již byly k dispozici spotové fondy ETF na bitcoin. Prvním z nich, který v Austrálii debutoval, byl Global X 21 Shares Bitcoin ETF (EBTC), který byl spuštěn v dubnu 2022. Nedávno byl schválen fond Monochrome Bitcoin ETF (IBTC), který se začal obchodovat 4. června na druhé největší australské burze, burze Cboe Australia.

Příchod bitcoinového ETF na hlavní australskou burzu je pozoruhodným milníkem. Jako největší burza v zemi přináší ASX větší viditelnost, důvěryhodnost a dostupnost Bitcoinu pro institucionální i retailové investory.
Očekává se, že tento krok zvýší legitimitu a dosah investičních produktů Bitcoin na trhu.

Tato schválení odrážejí rostoucí přijetí a zájem o investiční produkty Bitcoin na australském trhu i ve světě. Předpokládá se, že většina zemí bude tento trend pravděpodobně následovat a v blízké budoucnosti zavede podobné finanční produkty. Tento vývoj znamená širší posun směrem k mainstreamovému přijetí investic do kryptoměn na celém světě.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky