Expert společnosti Fidelity: Bitcoin je exponenciální zlato

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Jurrien Timmer, vedoucí oddělení Global Macro ve společnosti Fidelity, nedávno označil bitcoin za “exponenciální zlato”. Zdůraznil, že bitcoin se stal “úložištěm hodnoty”. Pan Timmer se o své myšlenky podělil v sérii příspěvků, v nichž se zabývá rostoucím významem bitcoinu ve finančním prostředí.

Pan Timmer zdůraznil jedinečné postavení bitcoinu na trhu. Přirovnal jeho růst k rychlému rozšíření internetu a mobilních telefonů. Podle Timmera omezená nabídka bitcoinu a jeho rostoucí akceptace jako digitálního aktiva z něj činí potenciální dlouhodobé úložiště hodnoty, podobně jako je tomu u zlata.

Pozice na trhu podobná bitcoinu

Timmer ve svých příspěvcích zdůrazňuje, že klíčem k hodnotě bitcoinu je míra jeho přijetí a růst sítě. Poznamenal, že ačkoli je bitcoin ve srovnání s tradičními aktivy stále v plenkách, jeho přijetí se rychle zrychluje. Tento rychlý růst podporuje myšlenku, že by se bitcoin mohl v budoucnu stát důležitým uchovatelem hodnoty.

“Následující graf ukazuje růst bitcoinové sítě podle jednoduché výkonové křivky. Počet nenulových adres konverguje k této výkonové křivce, přičemž cena bitcoinu se kolem ní pohybuje jako kyvadlo,” řekl. “Taková je jedinečná série cyklů vzestupu a pádu bitcoinu.

Křivka přijetí bitcoinu

Podpora pana Timmera je součástí širšího trendu institucionálních investorů, kteří uznávají potenciál bitcoinu. Jeho názor posiluje rostoucí legitimitu bitcoinu v rámci finančního odvětví a naznačuje, že by mohl hrát klíčovou roli v budoucích investičních strategiích.

“Růst bitcoinové sítě se v posledních měsících zpomalil, zatímco její cena nadále rostla,” uzavírá. “Podle mého názoru by tento rozpor mezi cenou a přijetím mohl vysvětlovat, proč bitcoin trochu zpomalil ve svém závodě na cestě k potenciálním novým historickým maximům. Kyvadlo se může houpat jen do určité míry. Aby se nová maxima udržela, bude možná muset síť opět zrychlit.”

Postřehy Jurriena Timmera zkrátka přesvědčivě dokládají potenciál bitcoinu. Přirovnáním ke zlatu a zdůrazněním jeho rychlého přijetí Timmer vyzdvihuje jedinečné místo bitcoinu ve finančním světě. Role bitcoinu v globální ekonomice by mohla být ještě důležitější, protože o něj projevuje zájem stále více institucionálních investorů.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky