Biden najímá mistra memů pro kampaň v roce 2024

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Prezidentská kampaň Joea Bidena hledá experta na memy, aby přilákala voliče z generace Z.

Kampaň Biden for President (BFP) vypsala výběrové řízení na „manažera partnerů“. Tento člověk se bude starat o „každodenní operace při zapojování nejlepších internetových stránek s obsahem a memy“.

Bidenův tým bude memo manažerovi se sídlem ve Wilmingtonu ve státě Delaware platit 65 000 až 85 000 dolarů ročně. Tento plat je mírně nad průměrnou mzdou digitálních marketérů v USA, podle portálu Indeed.

Hlavní náplní práce Bidenových memů je správa vztahů s digitálními mediálními společnostmi, podcastery a „meme stránkami“ na různých platformách sociálních médií.

Bidenův tým používal memy již dříve. Na začátku roku 2022 přijali mem „Dark Brandon“ s laserovýma očima, aby 81letý Biden vypadal jako internetově zdatný.

Meme s laserovýma očima Dark Brandona.

V únoru Biden hovořil o memu „Dark Brandon“ v pořadu Setha Meyerse Late Night. Žertem řekl: „Mám to sakra v nelibosti,“ a pak si nasadil tmavé letecké sluneční brýle.

Na dubnové večeři korespondentů v Bílém domě si Biden sluneční brýle nasadil znovu a zmínil se o memu za jásotu publika.

Tento krok je součástí Bidenovy snahy navázat kontakt s mladšími voliči.

Mnoho demokratů také změnilo své názory na kryptoměny. Tento posun zřejmě následuje po podpoře Donalda Trumpa, který se snaží získat voliče.

Trumpovi jsou memy také dobře známé. Jeho fotka ze srpna 2023 se stala virální poté, co byl ve věznici Fulton County Jail zpracován pro své čtvrté obvinění.

Donald Trump podporuje meme mince.

Jeho kampaň začala rychle prodávat trička, hrnky a další předměty s touto fotkou. V prosinci také vydali sbírku „MugShot“, která není hmatatelná (NFT).

Na začátku května si po jeho prokryptografických komentářích získal popularitu memecoin s Trumpovou tematikou MAGA.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky