Komise SEC dala zelenou ETF Ethereum

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) schválila ve čtvrtek 23. května osm žádostí o burzovně obchodované fondy (ETF) na Ethereum. Toto rozhodnutí znamená zásadní změnu v regulačním postoji k Ethereu, druhému největšímu digitálnímu aktivu.

Toto schválení umožňuje běžným investorům získat expozici vůči Ethereu, aniž by tuto kryptoměnu přímo vlastnili.

Předložené dokumenty 19B-4 popisují změny pravidel a dodržování regulačních předpisů, které jsou nutné pro kótování a obchodování s novými ETF. Komise SEC uvedla, že návrhy jsou v souladu s čl. 6 písm. b) bodem 5 zákona o burze.

„Po pečlivém přezkoumání Komise konstatuje, že návrhy jsou v souladu se zákonem o burze a pravidly a předpisy podle něj platnými pro národní burzu cenných papírů.“

Komise pro cenné papíry a burzy schválila podání 19B-4 pro následující firmy:

  BlackRock Inc.
  Fidelity
  Grayscale Investments Inc.
  Bitwise Asset Management Inc.
  VanEck Associates Corp.
  Ark Investment Management LLC
  Invesco Capital Management LLC
  Franklin Templeton 

Navzdory tomuto schválení potřebují tyto firmy ještě souhlas Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) k podání S-1. Registrační prohlášení S-1 poskytuje podrobné informace o finančních údajích a obchodních operacích poskytovatelů ETF a pomáhá investorům činit informovaná rozhodnutí.

Časový plán pro uvedení těchto ETF na burzu je nejistý. Analytik ETF Nate Geraci zmínil, že SEC by mohla schválení S-1 odložit z důvodu nedostatečného zapojení. Nicméně James Seyffart na Twitteru agentury Bloomberg’uvedl, že pokud se bude pracovat usilovně, mohl by tento proces trvat několik týdnů, ačkoli v některých případech trval více než tři měsíce.

Ačkoli je schválení SEC významným milníkem, spuštění těchto spotových ETF Ethereum závisí na probíhajících schváleních S-1. Navzdory nejistotě vyvolalo schválení regulačními orgány v kryptografické komunitě optimismus. Mnozí v něm vidí zásadní krok k širšímu přijetí a adopci Etherea v tradičních financích.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky