Binance čelí hrozícímu kolapsu, varuje bývalý úředník SEC!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Je jen otázkou času, kdy se celá dohoda o přiznání viny Binance zhroutí.

Bývalý úředník americké Komise pro cenné papíry (SEC) John Reed Stark nedávno sdělil svůj náhled na budoucnost krypto burzy Binance v rozsáhlém příspěvku, který minulou sobotu sdílel na sociální síti X.

Stark ve své analýze vyrovnání společnosti Binance s americkým ministerstvem spravedlnosti (DOJ) zdůraznil dvě zásadní události. Nejprve poukázal na vznik řady nedávno odhalených podání ministerstva spravedlnosti týkajících se společnosti Binance, která vrhají světlo na rozsáhlou regulační kontrolu, kterou ministerstvo spravedlnosti nad burzou nyní vykonává.

Podání Binance ministerstvu spravedlnosti - odhalení regulačních problémů
Binance DOJ Filings: Regulatorní výzvy odhaleny

Stark vyjádřil přesvědčení, že tato zveřejněná podání ministerstva spravedlnosti by mohla potenciálně znamenat konec společnosti Binance, a uvedl:

“Vyčerpávající seznam nových závazků společnosti Binance týkajících se dodržování předpisů se podobá seznamu přání poradenské firmy – a jeho implementace a provedení bude stát desítky, ne-li stovky milionů dolarů.”.

Při popisu budoucího monitoringu a dohledu v Binance Stark použil paralelu s vybavením každého člena globálního drogového kartelu tělesnými kamerami, přičemž kartel nese náklady na zdatný tým bývalých a současných vládních agentů, kteří nepřetržitě monitorují záběry. Stark tvrdil:

John Reed Stark je bývalý úředník americké Komise pro cenné papíry a burzy.
John Reed Stark: Stanovisko Komise pro cenné papíry a burzy USA

“Můj názor je, že stejně jako drogový kartel se tajnůstkářská a neprůhledná finanční firma, jako je Binance, nemůže náhle změnit v tradiční, zákony dodržující, otevřenou, transparentní, poslušnou, poddajnou a vládě přátelskou finanční firmu. Přežít audit SEC by bylo pro sužovanou infrastrukturu Binance dost těžké, ale čelit auditu DOJ/FinCEN – to se zdá být téměř nemožné,”.

pokračoval Stark a upřesnil:

“Podle mě je jen otázkou času, kdy se celá dohoda s Binance zhroutí, což povede k dalším obviněním pro Binance, dalším obviněním pro CZ a novým obviněním proti všem ostatním (partnerům, zákazníkům, spoluvlastníkům, spolupracovníkům atd.), kteří jsou se zločinným podnikem Binance nekalým způsobem provázáni.

Druhou významnou událostí, na kterou Stark upozornil, bylo podání “doplňujícího podání proti Binance” ze strany SEC, které podle něj podstatně posílilo žalobu regulátora proti této kryptografické firmě.

Bývalý šéf Komise pro prosazování práva na internetu to upřesnil a uvedl, že do probíhajícího řízení Komise pro prosazování práva proti Binance a Changpeng Zhao (CZ) začala Komise pro cenné papíry a burzy zahrnovat skutečnosti z dohody o přiznání viny uzavřené s ministerstvem spravedlnosti. Stark zdůraznil, že tyto dohody významně posilují případ SEC proti Binance a CZ.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky