R. Kiyosaki varuje, že pád indexu S&P by mohl zničit miliony penzijních fondů a IRA.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

R. Kiyosaki varuje, že krach indexu S&P by mohl zničit miliony penzijních fondů a fondů IRA.
Uprostřed zlověstných předpovědí signalizujících blížící se a výrazný krach na různých trzích se Robert Kiyosaki, známý investor a autor bestselleru “Bohatý táta, chudý táta”, nedávno zaměřil na akciový trh, přičemž se konkrétně zaměřil na index S&P 500.

Kiyosaki, jehož čisté jmění činí 100 milionů dolarů, vyjádřil přesvědčení, že tento blížící se krach by mohl potenciálně zničit penzijní plány milionů lidí.

V nedávném příspěvku zveřejněném 11. prosince, v němž zopakoval svá předchozí varování, autor knihy “Bohatý táta” své příznivce upozornil, že další varování se týká konkrétně indexu S&P, a předpověděl, že “bude mít dopad na miliony 401ks a IRA”. Tato zmínka směřuje k široce využívaným nástrojům penzijního spoření ve Spojených státech, jak bylo objasněno v příspěvku X.

Robert Kiyosaki na Twitteru varuje před krachem indexu S&P - 11. prosince 2023.
Kiyosakiho tweet: Varování před krachem S&P – 11. prosinec 2023

S&P a penzijní účty

V souvislosti s penzijními účty Kiyosaki zdůraznil jak penzijní účet založený zaměstnavatelem, běžně známý jako 401(k), tak individuální penzijní účet (IRA). V prvním případě zaměstnavatelé strhávají zaměstnancům část výplaty na investice do podílových fondů, akcií a dluhopisů podle výběru zaměstnance, zatímco druhý fond umožňuje jednotlivcům investovat samostatně.

Propojení těchto penzijních účtů s akciovým trhem, zejména s indexem S&P, vede Kiyosakiho k předvídání rozsáhlých důsledků, pokud se blížící se pád indexu S&P 500 uskuteční a ovlivní jak penzijní plány závislé na zaměstnavateli, tak nezávislé penzijní plány milionů lidí.

Robert Kiyosaki diskutuje o dopadu krachu S&P na 401ks a IRA.
401ks a IRA v ohrožení: Kiyosakiho varování.

Globální bankovní krize

Současně Kiyosaki bije na poplach kvůli možné “globální bankovní krizi” a kritizuje integritu amerického bankovního systému. Vyzývá své stoupence, aby přijali proaktivní opatření, a obhajuje investice do aktiv, jako je Bitcoin (BTC), zlato a stříbro, “dokud je ještě čas”, čímž podtrhuje svou historii přesných předpovědí krachu.
Mezi tyto předpovědi patří zejména krach Lehman Brothers v roce 2008 a krach Credit Suisse v roce 2023.

V současné době Kiyosaki spekuluje, že dalším bankovním gigantem, který se setká s problémy, může být UBS, United Bank of Switzerland, zejména po březnové akvizici Credit Suisse, která podle něj tehdy sehrála klíčovou roli při odvrácení bankrotu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky