Bitcoin ETF nákupní šílenství: 654 milionů dolarů za 3 dny!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Investoři do bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) kótovaných na americkém trhu vložili za poslední tři obchodní dny více než 650 milionů dolarů. Tento významný příliv kapitálu poukazuje na rostoucí zájem investorů o bitcoinové ETF.

Bitcoin-ETF-flow-table-(USDm)

Dne 9. července zaznamenaly bitcoinové ETF další den silného čistého přílivu. Fond iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti BlackRock přilákal 121 milionů USD, zatímco fond Fidelity Wise Origin Bitcoin (FBTC) si zajistil 91 milionů USD. Tyto značné přítoky podtrhují důvěru investorů v tyto finanční nástroje.

Podle údajů společnosti Farside Investors dosáhl celkový čistý příliv napříč všemi bitcoinovými ETF 9. července 216,4 milionu USD, což odpovídá 3 760 bitcoinům. Toto působivé číslo odráží silnou poptávku po bitcoinových ETF.

V posledních třech obchodních dnech zahrnovaly přítoky 294,8 milionu dolarů 8. července a 143,1 milionu dolarů 5. července, čímž se kumulativní suma zvýšila na 654 milionů dolarů. Tento prudký nárůst investic svědčí o velkém zájmu o bitcoinové ETF navzdory nedávné volatilitě trhu.

Od 4. července se Bitcoin snažil překonat hranici 60 000 USD. V současné době se obchoduje za 59 165 USD, což představuje téměř 15% pokles za poslední měsíc, jak uvádí TradingView. Tento klesající trend vyvolal u některých investorů obavy.

Někteří analytici však zůstávají optimističtí a věří, že ETF na bitcoin by mohly pomoci zvýšit cenu kryptoměny. Je to podobné jako před březnem, kdy Bitcoin dosáhl nového historického maxima. Analytici se domnívají, že zvýšené investice do ETF by mohly Bitcoinu dodat impuls k růstu.

Sina G, spoluzakladatel a provozní ředitel poradenské společnosti 21st Capital, která se zabývá úschovou bitcoinů, poskytl své postřehy v analýze na serveru X. Uvedl: “Růst z 16 tisíc dolarů na 73 tisíc dolarů byl z velké části poháněn ETF, které následovaly trend “buy-the-rumor, buy-the-news”. Až do poloviny března byly toky ETF velmi silné a tlačily trh výše. Od té doby ETF zpomalily a odliv bankrotářů vedl ke slabé cenové akci až na 56 tisíc dolarů.”

Nedaří se kompenzovat německý dumping BTC

Navzdory nedávným přílivům do bitcoinových ETF nestačily k tomu, aby vyvážily výrazný výprodej bitcoinů ze strany německého Bundeskriminalamtu (BKA), federální kriminální policie. BKA v polovině ledna zabavila téměř 50 000 Bitcoinů během vyšetřování pirátských webových stránek s filmy.

Od 5. července peněženka BKA snížila své zásoby Bitcoinů o více než 850 milionů dolarů. Podle společnosti Arkham Intelligence bylo velké množství Bitcoinů převedeno do peněženek vlastněných centralizovanými burzami a tvůrci trhu. Tento výrazný výprodej vyvolal další tlak na ceny Bitcoinu.

BKA-peněžní-bag-snížila-účast-na-Bitcoinech

K dnešnímu dni je v peněžence BKA 23 960 Bitcoinů v hodnotě přibližně 1,4 miliardy dolarů. To je méně než polovina celkové částky Bitcoinů původně zabavených v lednu na pirátské stránce Movie2k. Údaje z řetězce Arkham ukazují, že BKA začala prodávat Bitcoiny 19. června a na začátku července své úsilí zintenzivnila.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky