Den D pro kryptoměny: Přehlasuje Kongres ve středu Bidenovo veto?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Sněmovna reprezentantů USA bude ve středu 10. července hlasovat o významných zákonech týkajících se kryptoměn. Toto hlasování by mohlo potenciálně přehlasovat veto prezidenta Joea Bidena, který vetoval usnesení Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o zrušení Staff Accounting Bulletin 121 (SAB 121).

Prezident Biden tento návrh zákona v červnu vetoval a od té doby si získal značnou pozornost kvůli svému potenciálnímu dopadu na způsob, jakým finanční instituce spravují bitcoin a další kryptografická aktiva.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zavedla SAB 121 v roce 2022 a požadovala, aby banky, které drží kryptoměny, vykazovaly tato aktiva ve svých rozvahách jako závazky. Mnozí v odvětví kryptoměn toto pravidlo kritizovali s tím, že představuje další regulační zátěž. Podle nich to odrazuje banky a další institucionální hráče od angažovanosti v oblasti digitálních aktiv.

Kongres versus Bidenovo veto

Sněmovna reprezentantů původně schválila rezoluci proti SAB 121 na začátku května poměrem hlasů 228-182. Toto hlasování podpořilo 21 demokratů spolu s jednomyslnou podporou republikánů. Přesto prezident Biden využil svého práva veta. V důsledku toho bylo naplánováno hlasování o přehlasování veta. K přehlasování je zapotřebí dvoutřetinové většiny ve Sněmovně reprezentantů i v Senátu.

Ron Hammond z Blockchain Association upozornil na jedinečnou politickou dynamiku, která je ve hře, a poznamenal, že “krypto se nyní stalo tématem volební kampaně”. Zdůraznil bipartitní podporu, která byla zaznamenána při předchozích hlasováních, a poukázal na významnou výzvu, která je před námi. Hammond poznamenal: “Toto úsilí je těžkým výstupem, protože ke všem republikánům se připojilo pouze 21 demokratů, což je výrazně pod potřebnou dvoutřetinovou hranicí.”

Perianne Boringová z Digitální komory dodala diskusi na naléhavosti a zdůraznila potřebu větší podpory demokratů. Uvedla: “Návrh zákona o zrušení SAB 121 se po prezidentově vetu z 31. května vrací tento týden k hlasování ve Sněmovně. Toto ústavou předepsané hlasování vyžaduje dvoutřetinovou většinu pro přehlasování veta. Potřebujeme, aby náš návrh zákona o zrušení SAB 121 podpořilo ještě přibližně 60 demokratů.”

Alternativní cesty

Vzhledem k problémům spojeným s přehlasováním veta zkoumali zákonodárci také alternativní legislativní strategie. Eleanor Terrettová z Fox Business prostřednictvím X sdělila: “Demokratický pracovník obeznámený s myšlením vedení Sněmovny neočekává, že by mnoho demokratů ve středu změnilo své hlasování.

Lepší cestu k překonání SAB 121 vidí v zákoně HR 5741 – Uniform Treatment for Custodial Assets Act (Zákon o jednotném zacházení s opatrovnickým majetkem).” Tento dvoustranický návrh zákona, který předložil americký poslanec Mike Flood a jehož spolusignory jsou poslanci French Hill, Wiley Nickel a Ritchie Torres, řeší příznivější účetní zacházení s digitálními aktivy.

Výbor pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů navíc navrhl do svého návrhu rozpočtu doplněk, který by Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) znemožnil používat finanční prostředky na prosazování SAB 121. To ilustruje další přístup k úpravě regulačního prostředí obklopujícího úschovu kryptoaktiv. Zařazením tohoto politického dodatku se zákonodárci snaží omezit možnost SEC uplatňovat SAB 121, a tím zmírnit regulační tlak na finanční instituce, které se zabývají kryptoměnami.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky