Nákup bitcoinů za 400 milionů jüanů společností Metaplanet: Asijská společnost MicroStrategy znovu udeřila

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Japonská veřejná společnost Metaplanet, která původně začínala jako provozovatel hotelů, nedávno oznámila, že nakoupila dalších 400 milionů jüanů (2,5 milionu dolarů) v bitcoinech. Tato akvizice je pokračováním strategie společnosti přijmout Bitcoin jako rezervní pokladní aktivum.

Navzdory klesajícímu trhu s Bitcoiny společnost Metaplanet zveřejnila, že 8. července získala dalších 42 466 Bitcoinů. Tímto nejnovějším nákupem se její celková držba zvýšila na přibližně 203 BTC. Společnost do těchto mincí investovala celkem 2,05 miliardy jüanů (12,7 milionu USD), přičemž průměrná nákupní cena jedné mince činila 10 milionů jüanů (62 000 USD).

Společnost Metaplanet napodobuje americkou softwarovou firmu MicroStrategy, která je uznávaná pro svou značnou akumulaci bitcoinů. Od roku 2020 společnost MicroStrategy nashromáždila více než 200 000 Bitcoinů, které mají v současnosti hodnotu 15 miliard USD, což z ní činí největšího firemního držitele Bitcoinů.

Cena akcií společnosti Metaplanet často odráží kolísání ceny Bitcoinu, protože investoři ji považují za zástupný ukazatel expozice vůči Bitcoinu. Tato korelace poukazuje na silnou vazbu mezi výkonností společnosti a trhem s kryptoměnami.

Japonská firma se domnívá, že pořízení Bitcoinu pomáhá zmírnit riziko spojené s oslabením jenu, zejména v podmínkách dlouhodobě nízkých úrokových sazeb v Japonsku. Kromě toho tento přístup poskytuje domácím investorům příležitost získat expozici vůči Bitcoinu prostřednictvím veřejně obchodované společnosti, s níž je spojeno výhodnější daňové zacházení.

V roce 2022 zaznamenal jen dramatický pokles a dosáhl vůči dolaru a euru minim, která nebyla zaznamenána po celá desetiletí. Japonská centrální banka udržuje uvolněnou měnovou politiku, na rozdíl od zpřísňování měnové politiky, které přijaly ostatní velké ekonomiky.

Ačkoli nákupy bitcoinů společností Metaplanet jsou v této fázi relativně malé, probíhající investice společnosti svědčí o silném odhodlání tuto strategii dodržovat, a to i na volatilním trhu.

Společnost Metaplanet, známá jako “asijská MicroStrategy”, se připravuje na to, aby využila budoucí vlny přijetí Bitcoinu. Tato strategická pozice může společnosti umožnit získat významné výhody, protože přijetí a hodnota Bitcoinu se v příštích letech potenciálně zvýší.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky