Bitcoin stoupá o 5 %: Schválení ETF má 99,9% šanci?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Nejnovější podání společnosti BlackRock pro její navrhovaný ETF Bitcoin se shoduje s tím, že BTC si udržuje podporu těsně nad 40 000 USD.

Dne 19. prosince Bitcoin prudce překonal 43 000 USD, což bylo způsobeno zprávami kolem potenciálního spuštění prvního amerického spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) BTC.

Prudký nárůst ceny bitcoinu
Graf ceny bitcoinu – nedávný nárůst na 43 000 USD

Očekávání ohledně Bitcoin ETF zůstávají vysoká.

Údaje společnosti TradingView ukázaly, že BTC zažil odraz a po denní uzávěrce dosáhl maxima 43 456 USD. Navzdory nejistému začátku týdne BTC/USD rychle nabral na síle a závěrečná cena z 18. prosince znamenala 5% nárůst oproti nejnižšímu bodu dne.

Následně bylo oznámeno, že společnost BlackRock, jeden z uchazečů o první americký spotový ETF na bitcoin, revidovala svou politiku odkupu produktů tak, aby zahrnovala BTC jako opci.

Věcný odkup některých nebo všech akcií akcionáře výměnou za podkladové bitcoiny, které odkupované akcie představují, nebude pro akcionáře obecně zdanitelnou událostí,” uvádí se v poslední iteraci podání S1 společnosti BlackRock pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC).

Podání rovněž zavádí předpisy týkající se výměny košů akcií za hotovost namísto BTC, přičemž druhý z nich čeká na souhlas regulačních orgánů.

SEC je připravena dokončit rozhodnutí o spotovém ETF v lednu 2024, takže nadcházející měsíc je pro nadšence Bitcoinu klíčovým obdobím.

Schválení ETF by mohlo významně ovlivnit budoucí trajektorii BTC, což je názor, který po neustálých odkladech a zamítnutích nabývá na síle.

Úroveň angažovanosti SEC a zpětné výměny/změny v otázce bitcoinového ETF nám říkají, že je to na 99,9 % hotová věc,” reagoval na nejnovější vývoj obchodník a investor Bob Loukas na serveru X

Tento týden SEC odložila svůj verdikt o několika ETF na ether na květen.

Obchodník s bitcoiny: Do konce roku 2023 je možné získat 50 000 dolarů.

Předtím čeká Bitcoin jak roční uzávěrka svíček, tak i zveřejnění různých makroekonomických údajů, což by mohlo přispět k volatilitě prázdninové sezóny. Trh zůstává v otázce bezprostřední trajektorie BTC rozdělen, přičemž pokles pod 40 000 USD je stále reálný.

V aktualizaci z 18. prosince Crypto Ed ze společnosti CryptoTA předpověděl potenciální propad následovaný prudkým růstem a spekuloval, že by se BTC/USD mohl do konce roku 2023 dotknout 50 000 USD.

Uvidíme později v průběhu týdne, jak se to vyvine,” uzavřel a uvedl nízký cíl 38 000 USD.

Renomovaný obchodník Matthew Hyland tento pozitivní sentiment opakuje a na denních grafech zaznamenává býčí divergenci mezi RSI a cenou Bitcoinu.

Podle nejnovějších údajů činil denní RSI 60,45 a stabilizoval se tak ze svého maxima, kdy se Bitcoin dotkl hodnoty přes 44 000 USD, což je jeho nejvyšší hodnota za posledních 19 měsíců.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky