Bomba KuCoin za 9 miliard dolarů: Odhalení praní špinavých peněz

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Ministerstvo spravedlnosti (DOJ) oficiálně obvinilo kryptoměnovou burzu KuCoin a její spoluzakladatele z porušování předpisů proti praní špinavých peněz. Toto právní opatření, které bylo oznámeno v úterý, je zaměřeno na společnost KuCoin a její zakladatele Chun Gana a Ke Tanga s obviněním z provozování podniku pro převod peněz bez potřebného povolení a porušení ustanovení zákona o bankovním tajemství.

Ministerstvo kritizuje burzu za nedostatečná opatření proti praní špinavých peněz, přičemž zdůrazňuje, že nezavedla účinné postupy pro ověřování totožnosti svých zákazníků a že zanedbala hlášení podezřelých činností, jak vyžaduje zákon.

V podrobných obviněních ministerstvo spravedlnosti obviňuje společnost KuCoin z vědomého obcházení předpisů proti praní špinavých peněz a předpisů “Poznej svého zákazníka”, které jsou ve Spojených státech povinné. Tohoto vyhýbání se údajně dosáhla tím, že společnost KuCoin nesprávně prezentovala své operace jako zbavené americké klientely, přestože měla značný počet uživatelů ze Spojených států.

Obžaloba zdůrazňuje obvinění vlády, že platforma KuCoin umožnila vyprání více než 9 miliard dolarů, přičemž využila své významné zákaznické základny v USA.

Damian Williams, americký státní zástupce pro jižní okres New York, k věci poznamenal, že KuCoin využil své velké zákaznické základny v USA k tomu, aby se vyšvihl mezi přední světové kryptoměnové burzy, které se mohou pochlubit miliardami denních transakcí a ročním objemem obchodů dosahujícím bilionů dolarů.

Williams zdůraznil, že společnost KuCoin sice těžila z příležitostí, které se jí ve Spojených státech naskytly, ale údajně se rozhodla nerespektovat americké zákony určené k odhalování a eliminaci finanční kriminality a korupce. Podle něj jsou finanční subjekty, jako je KuCoin, které využívají výhod nabízených americkým trhem, povinny dodržovat i jeho právní rámec pro boj s finanční trestnou činností.

Ve stejné úterý, kdy ministerstvo spravedlnosti vydalo oznámení, navíc Komise pro obchodování s komoditními futures zahájila samostatnou občanskoprávní žalobu proti společnosti KuCoin, což podle ministerstva spravedlnosti naznačuje koordinované úsilí amerických regulačních orgánů řešit údajná porušení právních předpisů ze strany této kryptoměnové burzy a jejích vedoucích pracovníků.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky