ETF na bitcoiny přebírají pozornost od zlataETF na bitcoiny přebírají pozornost od zlataETF na bitcoiny přebírají pozornost od zlata

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) získávají stále větší pozornost investorů, kteří se přiklánějí k BTC namísto tradičních aktiv, jako je zlato, přestože oba fondy nedávno dosáhly nových historických maxim (ATH).

V úterý Bitcoin prudce překonal hranici 69 000 USD, čímž na chvíli vytvořil nový rekord, než prošel výrazným poklesem. Tento nárůst podtrhuje rostoucí zájem o BTC, zejména jako o uchovatele hodnoty.

Bitcoin překonává zlato v přílivu ETF

Bitcoin a zlato, které jsou tradičně považovány za zajištění proti inflaci a aktiva uchovávající hodnotu, zaznamenaly v letošním roce pozoruhodný rozdíl v náladě investorů. Zlaté ETF však zaznamenaly pokles atraktivity, který se projevil výběry v celkové výši přibližně 4,6 miliardy USD.

Munger, nadšenec do bitcoinu, ve svém nedávném prohlášení na X poznamenal, že bitcoin v tocích do ETF překonává zlato a stříbro, což signalizuje jasný posun v preferencích investorů. Podle Mungera zaznamenaly bitcoinové ETF příliv v celkové výši 717 milionů USD, zatímco zlaté ETF zaznamenaly příliv pouze 32 milionů USD a stříbrné ETF zaznamenaly odliv 19 milionů USD.

Srovnání Bitcoinu s hmotnými aktivy, jako je zlato, se mezi investory stalo středem pozornosti, zejména v prostředí nízkých úrokových sazeb vyvolaných pandemií COVID-19.

Nedávné tržní trendy naznačují, že očekávání týkající se změn měnové politiky, globální politické nejistoty a obavy z možného poklesu akciových trhů mají na pohyb ceny zlata významný vliv.

Přestože se zlato pohybuje v blízkosti své rekordní ceny 2 141 USD, zaznamenalo od začátku roku pouze mírný nárůst ve srovnání s pozoruhodným 60% nárůstem ceny bitcoinu za stejné období.

ETF na bitcoin jsou hnací silou růstu ceny BTC

Minulý měsíc analytici, včetně experta na ETF agentury Bloomberg Erica Balchunase, spekulovali o možnosti, že bitcoinové ETF během příštích dvou let překonají zlaté fondy z hlediska spravovaných aktiv (AUM).

Jeff Kirdeikis navíc 4. března ve svém nedávném příspěvku na X zdůraznil, že Bitcoin “předbíhá” zlato, přičemž ETF na BTC již za pouhý měsíc dosáhly 50 % hodnoty ETF na zlato. Tento posun znamená významný zlom vzhledem k historické dominanci zlata.

Jad Comair, zakladatel společnosti Melanion Capital, která investuje do digitálních aktiv, zdůraznil, že vzrušení a humbuk kolem ETF předčily veškerá očekávání, což svědčí o rostoucím přijetí Bitcoinu v mainstreamových investičních kruzích.

Příliv kapitálu do ETF na bitcoin podpořil cenu BTC a umožnil jí překonat předchozí rekord z listopadu 2021. Podle údajů společnosti CoinShares do nově schválených Bitcoin ETF od jejich spuštění 11. ledna přitekl kapitál v hodnotě více než 7,5 miliardy dolarů, což poukazuje na rostoucí zájem institucí o kryptoměny.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky