Generální ředitel společnosti BlackRock předpovídá býčí nárůst pro ETF Ethereum

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Larry Fink, generální ředitel největšího světového správce aktiv BlackRock Inc. (NYSE: BLK), rozšiřuje svou angažovanost v kryptoměnách, nejprve se zaměřil na Bitcoin (BTC) a nyní obrací pozornost na Ethereum (ETH).

Během vystoupení v televizi CNBC generální ředitel společnosti BlackRock hovořil o důrazu společnosti na infrastrukturu, který je v souladu s tím, co označil za “makro trend”.

Larry Fink hovořil zejména o investicích na trhu s kryptoměnami a o nedávno schváleném spotovém ETF na bitcoiny s jeho modelem odkupu. Pozornost se však přesunula na Finkovo očekávání schválení spotového ETF Ethereum, které považuje za pravděpodobný vývoj.

“V existenci ETF na Ethereum vidím hodnotu. Jak jsem řekl, jsou to jen odrazové můstky směrem k tokenizaci. Věřím, že se k tomu budeme ubírat. Technologii k tokenizaci máme již dnes. (…) Tím, že budeme mít tokenizovaný systém, eliminujeme veškerou korupci.”

Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock Inc.

Zhodnocení ceny etherea (ETH) v souvislosti s podporou společnosti BlackRock

V tomto kontextu se Travis Kling vyjádřil k pozoruhodné schopnosti společnosti BlackRock utvářet narativ kolem ETF na bitcoin. Kling očekává podobný impuls směrem k ETF Ethereum, v jehož čele stojí Larry Fink.

Je předvídatelné, že cena Etherea již odráží tato optimistická očekávání, když se vymanila z ročního klesajícího trendu vůči Bitcoinu a vykázala 26% nárůst za pouhé tři dny. V současné době má ETH hodnotu 0,0607 BTC neboli 2 660 USD za token.

Tato reakce se rozšířila i na další kryptoměny, čímž se dominance tržní kapitalizace Bitcoinu dostala na roční minima a podpořila rally trendových projektů v altcoinovém prostoru.

Za zmínku stojí, že nově objevené zaměření společnosti BlackRock na Ethereum a tokenizaci je v souladu se strategií společnosti investovat do infrastruktury. V kryptografické sféře ETH vyniká jako přední infrastruktura Web3, v níž se nachází řada dalších projektů a aplikací.

Navzdory tomu Larry Fink odmítl poskytnout další komentáře k potenciálnímu schválení ETF Ethereum Garym Genslerem a Komisí pro cenné papíry a burzy.

S přihlédnutím ke všemu by trh měl v nadcházejících měsících očekávat převládající narativ, pokud se budou opakovat historické vzorce. Zvýšený zájem o Ethereum má potenciál pozitivně ovlivnit poptávku a hodnotu nativního tokenu ETH a jeho cenu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky