Tether se ohrazuje proti zprávě OSN o USDT

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Společnost Tether tvrdí, že Organizace spojených národů (OSN) zanedbává rozvojové ekonomiky tím, že nebere v úvahu stablecoiny jako USDT, protože jejich obsluhu považuje za “nerentabilní”.

V reakci na zprávu OSN, která zapojila stablecoin Tether do nezákonných aktivit, vyjádřila svůj postoj hlavní stablecoinová společnost Tether. Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) v jihovýchodní Asii a Tichomoří vydal 15. ledna zprávu o používání kryptoměn v nelegálních aktivitách a podzemním bankovnictví.
Zpráva s názvem “Kasina, praní špinavých peněz, podzemní bankovnictví a nadnárodní organizovaný zločin ve východní a jihovýchodní Asii: USDT na blockchainu Tron jako hlavní nástroj pro praní špinavých peněz v regionu.

Podle zprávy UNODC se “USDT na blockchainu Tron stal díky své stabilitě, snadnému použití, anonymitě a nízkým transakčním poplatkům preferovanou volbou pro regionální operace kybernetických podvodů a praní špinavých peněz”.

Společnost Tether, která 15. ledna zpochybnila zjištění OSN, tvrdila, že analýza opomíjí sledovatelnost USDT a přehlíží její zavedené výsledky spolupráce s orgány činnými v trestním řízení na celém světě. Tether vyzval OSN, aby zvážila, jak mohou centralizované stablecoiny posílit úsilí v boji proti finanční kriminalitě, a zdůraznil svůj závazek spolupracovat v těchto záležitostech.

Společnost Tether odhalila, že v posledních měsících zmrazila více než 300 milionů USDT spojených s nezákonnými aktivitami, včetně 225 milionů USD zmrazených v listopadu 2023 během vyšetřování syndikátu obchodníků s lidmi v jihovýchodní Asii ve Spojených státech. Společnost Tether uvedla: “Společnost Tether se rozhodla, že v případě, že bude mít v úmyslu vyplatit peníze, bude muset vyplatit peníze:

“Hodnocení OSN vyzdvihuje USDT s důrazem na jeho zapojení do nezákonné činnosti a zároveň ignoruje jeho roli v pomoci rozvojovým ekonomikám na rozvíjejících se trzích, které globální finanční svět zcela opomíjí jednoduše proto, že obsluha těchto komunit by pro ně byla nerentabilní.”

Společnost Tether dále zdůraznila, že spolupráce s globálními orgány činnými v trestním řízení umožňuje sledování tokenů Tether, což zajišťuje bezkonkurenční monitorování, které překonává tradiční bankovní systémy. Stablecoinová firma vyzvala ke globální spolupráci a zvýšení povědomí o technologii blockchain v boji proti finanční kriminalitě.

Tento vývoj následoval po prohlášení společnosti Tether z poloviny prosince 2023, že usiluje o to, aby se stala “prvotřídním partnerem USA”, k čemuž ji přiměla žádost amerických zákonodárců o zásah ministerstva spravedlnosti týkající se nezákonného používání USDT.

Zatímco globální regulační orgány tradičně považují finanční trestnou činnost a praní špinavých peněz za významné problémy v oblasti kryptoměn, jako je Bitcoin, nedávné zprávy naznačují, že se zločinci v posledních letech při nezákonných transakcích přiklánějí k fiat měnám, jako je americký dolar nebo jiné kryptoměny.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky