Investoři se hrnou do Solany: další velký kryptoboom?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Nedávný průzkum společnosti CoinShares odhalil, že Solana (SOL) zažívá pozoruhodný nárůst investic od institucionálních hráčů. Podle výsledků průzkumu mezi správci fondů digitálních aktiv, který shromáždil poznatky od 64 institucionálních investorů dohlížejících na aktiva v celkové hodnotě 600 miliard USD, je patrný výrazný nárůst zájmu o alternativní kryptoměny, přičemž Solana stojí výrazně v čele tohoto trendu.

James Butterfill, vedoucí výzkumu ve společnosti CoinShares, výsledky průzkumu rozvedl a uvedl, že „mezi investory je patrná diverzifikace do altcoinů, přičemž Solana zaznamenala výrazný nárůst institucionální podpory“.
Poukázal na to, že téměř 15 % účastníků průzkumu nyní zahrnuje SOL do svých investičních portfolií, což znamená výrazný nárůst oproti dřívějším průzkumům. Například lednový průzkum upozornil na úplnou absenci institucionálních investic do Solany.

Butterfill dále zdůraznil rostoucí přijetí Solany v institucionálních kruzích a poznamenal, že její atraktivita roste, což je podpořeno nedávnými technologickými zlepšeními a výraznějším zastoupením na trhu. Bitcoin si nicméně i nadále udržuje vedoucí pozici, investovalo do něj více než 25 % respondentů, těsně následován ethereem, které jen těsně nedosahuje hranice 25 %.

Solana - rostoucí investiční portfolia

Navzdory tomu, že si Bitcoin a Ethereum udržují vedoucí postavení mezi primárními digitálními aktivy, dochází k pozoruhodnému posunu v náladě investorů. Bitcoin se sice stále těší preferencím 41 % investorů, kteří jsou optimističtí ohledně jeho budoucího růstu, ale toto číslo představuje mírný pokles oproti předchozím údajům.

Naopak důvěra investorů v Ethereum se snížila, a to z 35 % na přibližně 30 %, což se shoduje s rostoucí fascinací alternativními blockchainy, jako je Solana, které se vyznačují výraznými technologickými vlastnostmi a potenciálními aplikacemi.

Průzkum naopak naznačuje silnější optimismus, pokud jde o vyhlídky Solany – přibližně 14 % respondentů je optimistických ohledně jejího růstového potenciálu, což je nárůst oproti dřívějším 12 %.

Vyhlídky na růst digitálních aktiv

Toto nadšení je součástí širšího trendu, neboť digitální aktiva nyní tvoří 3 % průměrného investičního portfolia, což je nejvyšší úroveň od vzniku průzkumu v roce 2021. Tento nárůst je z velké části přičítán spuštění amerických spotových ETF na bitcoin, které zjednodušují institucionální přístup k bitcoinu.

Průzkum však také poukazuje na významné překážky, které omezují širší rozšíření kryptoměn, jako je Solana. Regulační problémy zůstávají mezi investory hlavním problémem, jak zdůraznil Butterfill, který poznamenal, že „regulační překážky jsou stále vnímány jako významná překážka, i když je uklidňující vidět klesající obavy z volatility a problémů s úschovou“.

Průzkum navíc vrhá světlo na rostoucí vnímání investorů, že kryptoměny jsou stále více považovány za hodnotné investice. Tento názor se vystupňoval z méně než 15 % v lednu na více než 20 % v dubnu, k čemuž přispěla rostoucí poptávka klientů a pozitivní cenové pohyby.

Při pohledu do budoucna je prostředí digitálních aktiv připraveno na rychlé změny. Institucionální investoři rozšiřují svá portfolia o inovativní technologie a altcoiny jako Solana jsou připraveny na další popularitu. Tempo přijímání však bude do značné míry záviset na vyvíjejících se regulačních rámcích a celkovém ekonomickém klimatu, což pro investory v této dynamické oblasti představuje jak výzvy, tak příležitosti.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky