Moment průlomu bitcoinu: Poslední šance na masivní vzestup?

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Bitcoin (BTC) se v současnosti stabilizuje pod hranicí 65 000 USD, která je nyní považována za novou úroveň odporu. Účastníci trhu aktivně zkoumají možnosti identifikace cenového dna, které by mohlo měnu stabilizovat a potenciálně katalyzovat nový růstový trend.

V této souvislosti poskytl významný odborník na obchodování s kryptoměnami ze společnosti TradingShot prostřednictvím příspěvku na serveru TradingView z 29. dubna několik podrobných postřehů k současné situaci bitcoinu. Odborník vyzdvihl zejména nadcházející vyhodnocení spodní hranice Bollingerova pásma (BB) na třídenním grafu.

Toto vyhodnocení, které se objevilo poprvé za poslední tři měsíce, poukazuje na zvýšenou kompresi mezi BB a jeho spodní hranicí, což je událost, která tradičně naznačuje potenciální bod obratu, kdy ceny začínají růst.

Z analýzy vyplývá, že bitcoin vykazuje známky býčího výhledu. Kryptoměna vykazuje strmou růstovou trajektorii počínaje svými minimy v listopadu 2022, což zdůrazňuje silně optimistickou náladu na trhu.

V analýze dále podrobněji analytik při použití úrovní Fibonacciho prodloužení vypozoroval, že vzestupný pohyb Bitcoinu byl robustní, přičemž v polovině března 2024 bylo dosaženo výrazného vrcholu, který překonal Fibonacciho značku 1,5. Při pohledu do budoucna odborník předpovídá pokračování býčí fáze, v níž by Bitcoin mohl nejen dosáhnout, ale možná i překročit Fibonacciho úroveň 2,0.

Potenciální nárůst bitcoinu o 75 %

Potenciální nárůst bitcoinu o 75 %

Následně analytik navrhl, že tyto technické ukazatele vytvářejí základ pro ambiciózní cenový cíl ve výši 110 000 USD, což znamená potenciální nárůst o přibližně 75 % oproti jeho současné tržní ceně.

„110 000 USD je za těchto podmínek velmi realistický cíl a neměli bychom opomenout zmínit ani konsolidaci BB Width (BBW) na jejím dně, která opět souvisí s vysokou býčí aktivitou a akumulací při provedení na zelené linii BB,“ uvedl expert.

V současné době vynakládají zastánci Bitcoinu úsilí na udržení ceny kryptoměny nad úrovní 60 000 USD. Je pozoruhodné, že někteří tržní analytici, včetně Alana Santany, se domnívají, že Bitcoin může čelit výrazným výprodejům, dokud zůstane pod úrovní 64 560 USD.

Nicméně uprostřed pokračující konsolidace Bitcoinu je cítit nejistota, zda skutečně našel svůj nejnižší bod. Současně hlavní účastníci trhu vyjadřují obavy ohledně převládajících medvědích trendů ovlivňujících Bitcoin a připisují současné cenové pohyby korekcím po jeho posledním poklesu na polovinu.

Analýza ceny bitcoinu

Podle posledních aktualizací se cena Bitcoinu pohybuje na úrovni 62 241 USD, přičemž jen dnes zažila téměř 2% pokles. Za poslední týden zaznamenal Bitcoin pokles o více než 5 %.

Analýza ceny bitcoinu

Za těchto podmínek býci i medvědi v rámci trhu s kryptoměnami bedlivě sledují, aby zjistili, který směr bude v blízké budoucnosti dominovat hybnosti Bitcoinu.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky