Kryptografická burza Hodnocení Top Best

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

⚡️ Jaká je nejbezpečnější kryptografická platforma?

Nejlepší kryptografické burzy roku 2022
✔️ Nejlepší celkově a nejlepší pro začátečníky: Coinbase.
✔️ Nejlepší mobilní aplikace: Crypto.com.
✔️ Nejlepší pro bezpečnost: Gemini.
✔️ Nejlepší pro altcoiny: BitMart.
✔️ Nejlepší pro nízké poplatky a nejlepší pro zkušené obchodníky: Kraken.
✔️ Nejlepší pro bitcoiny: Nejlepší volba pro bitcoiny: Cash App.
✔️ Nejlepší decentralizovaná směnárna: Nejlepší decentralizovaná burza na světě: Bisq.

⚡️ Jak funguje kryptoměnová burza?

Kryptoburza je tržiště, kde můžete obchodovat s kryptoměnami. Pomocí burzy můžete směnit jednu kryptoměnu za jinou, například z bitcoinů na lightcoiny nebo naopak. Burzy zobrazují aktuální tržní hodnotu kryptoměn, které nabízejí.

⚡️ Kdo je největší kryptoburza?

Coinbase je burza digitálních aktiv, která má k dispozici k obchodování více než 30 kryptoměn a více než 3 miliony uživatelů. Je to největší kryptoměnová burza ve Spojených státech, kde lze obchodovat s více než 30 různými digitálními měnami.

⚡️ Jsou kryptoměny dobrou investicí?

Jen málokdo popírá, že kryptoměny jsou extrémně rizikovou a spekulativní investicí. Mohou se bohatě vyplatit, pokud jste ochotni přijmout fakt, že jde o vysoce rizikový hazard, který má šanci se vyplatit, ale také existuje možnost, že o všechno přijdete. Je velmi důležité nezavírat oči při investování do bitcoinů nebo jiných

⚡️ Je binance us bezpečná?

Binance je považována za bezpečnou burzu, která umožňuje chránit váš účet pomocí dvoufaktorového ověřování.

Kryptoměnové burzy jsou každým dnem populárnější, protože lidé hledají způsoby, jak nakupovat a prodávat kryptoměny. Existuje mnoho různých typů burz, ale dvě nejoblíbenější jsou centralizované a decentralizované burzy. V tomto příspěvku na blogu porovnáme a zhodnotíme nejlepší centralizované kryptoměnové burzy 2022. Probereme také výhody a nevýhody obou typů burz, abyste se mohli rozhodnout, která je pro vás nejlepší.

Výhody centralizovaných burz

Výhody centralizovaných burz
Je jednoduché používat fiat peníze.

V této oblasti neplatí žádná omezení, takže můžete kdykoli vkládat a vybírat peníze. Pokud vaše měna není podporována, je velká šance, že bude proveden dvojí přepočet. Bude vás to stát více, ale práce s fiat měnami na centralizovaných burzách je často poměrně jednoduchá.

Pohodlí rozhraní

Na centralizovaných burzách je nejčastěji snazší začít pracovat. Jsou přívětivější k nováčkům než decentralizované burzy.

Další aplikace a obchodní páry

Co je centralizovaná a decentralizovaná burza?
Aplikace pro obchodování s kryptoměnami

Velký počet obchodních párů je přístupný prostřednictvím centralizovaných burz. I když si to některé dexy mohou dovolit, centralizované kryptoměnové burzy mají oproti decentralizovaným ještě jednu významnou výhodu. Na konvenčních burzách je vyšší likvidita a objemy transakcí umožňují rychlejší transakce. To může být zásadní, zejména pokud mluvíme o čase obchodníků. Pokud jde o takovou práci, je rozhodující rychle dokončit obchody.

Existuje jediný (dominantní) operátor.

CEX a DEX
Co jsou centralizované kryptografické burzy?

Centralizované burzy jsou řízeny shora (odtud jejich název). To znamená, že veškeré činnosti, aktualizace a obchody mohou řídit zástupci firmy, která burzu vlastní. To dává společnostem výhodu v případě problémů. Máte například možnost získat zpět přístup ke svému účtu kontaktováním zákaznické podpory.

Další výhodou je existence právnické osoby a možnost podat žalobu.

I když u soudu nemůžete nic dělat, pokud vás kryptoburza připraví o vaše peníze – tato možnost vás alespoň trochu chrání.

Nevýhody centralizovaných burz

Nevýhody centralizovaných burz
Je lepší centralizovaná nebo decentralizovaná výměna?

Jak jsem již uvedl, poskytují stejné výhody.

Můžete být zablokováni.

Ano, to je jistě hlavní nevýhoda centralizovaných burz. Můžete ztratit přístup ke svým prostředkům a vaše účty mohou být zrušeny; je opravdu obtížné s tím něco udělat. V takovém případě se prostě musíte soudit. Bude to však nákladné a je nepravděpodobné, že uspějete.

Příčin zablokování je celá řada. “Špinavá měna” je jen jedním z příkladů. Mluvil jsem o ní ve svém příspěvku o bitcoinu. Stručně řečeno, “špinavá kryptoměna” je taková, která byla získána v důsledku podvodu. Například ukradená z kryptoměnové burzy. Přítomnost takové kryptoměny ve vašem portfoliu naznačuje, že všechny vaše kryptoměny mohou být získány nelegálně. Je nepravděpodobné, že byste byli schopni prokázat opak, takže si ji budete muset vzít (nebo se obrátit na soud).

Jaké jsou největší problémy s kryptoměnami?
Je kryptoměna na burzách bezpečná?

Měli byste také vědět, že můžete být zakázáni náhodou. Mohli jste neúmyslně způsobit problém s výměnou kryptoměn. Možná jste bitcoiny získali nelegálně a systém vás následně zakázal. Na kryptoměnových burzách dochází k problémům, takže je pravděpodobné, že vás zabanují omylem. Na druhou stranu centralizované burzy jsou toho schopny a existuje možnost, že váš účet bude zablokován v důsledku zablokování účtu; toto nebezpečí je však malé ve srovnání se ztrátou peněz v důsledku zrušení účtu.

Ověření je vyžadováno zákonem.

Ověření je vyžadováno zákonem.
Vyžaduje kryptoměna ověření?

To je nutné téměř u všech centralizovaných burz. Některé ji mají odjakživa. Jiné, když dosáhnou určité úrovně přístupu nebo chtějí další funkce. Například Binance (centralizovaná kryptografická burza) umožňuje provádět pouze omezené úlohy a pro přístup k ostatním je nutné absolvovat proceduru KYC.

Kryptoměny používají kromě AML také KYC a dodatečné ověření. Kromě programu AML budete požádáni o předložení selfie s pasem a výpisu z bankovního účtu a vaší adresy. Na to máte právo, pokud vám nezáleží na ochraně vašich osobních údajů a myslíte si, že jsou bezcenné. Právě zde však může dojít k úniku dokumentů na síti a jejich využití podvodníky k nelegální činnosti. V takovém případě mohou být vaše údaje použity k vyřizování dokumentů, zakládání bankovních účtů nebo k nezákonným transakcím

Kryptoměna
Centralizované kryptoměnové burzy

Upozornění: pokud chcete používat centralizovanou kryptoměnovou burzu s KYC, vyberte si nějakou známou. Špičkové kryptoburzy dbají na svou pověst a bezpečnost dat více než ty menší.

Kryptoměny na centralizovaných kryptoměnových burzách je možné hacknout a měnu nevlastníte.

Vše je o soukromém klíči. Kdokoli má přístup k soukromému klíči, vlastní šifru. S centralizovanými kryptoměnovými burzami jsou spojeny hned dva zásadní problémy:

Definice soukromého klíče
Proč je KYC povinná pro většinu kryptografických burz
  • Peníze na centralizované burze nevlastníte.
  • Jsou součástí burzy, jsou uloženy v jejích peněženkách a mohou být kdykoli převedeny do peněženek třetích stran. Nad soukromým klíčem nemáte žádnou kontrolu a nemůžete sami provádět transakce.

Směnárna v tomto systému slouží jako brána pro interakci s vaší kryptoměnou. Kryptoměny na vašem zůstatku však nejsou vaše; mohou být ukradeny buď krypto směnárnou, nebo podvodníky, kteří získají přístup k vašim osobním údajům díky…

Centralizované kryptografické burzy mohou být hacknuty

Kryptoměna vám pouze přidělí místo ve své kryptoměnové peněžence, kam ukládá vaše mince. Vy k nim nemáte přístup, ať se snažíte sebevíc přesvědčit o opaku.

Centralizované kryptografické burzy mohou být hacknuty
Je možné hacknout kryptoměnu?

Obchodování s karikaturami

Centralizované burzy mají možnost upravovat obchody a provádět výměny způsobem, který je výhodný pro samotnou burzu. Například na chvíli zhroutit hodnotu aktiva, aby kaskáda likvidací přinesla burze větší příjem. Tyto manipulace se mohou u jednotlivých kryptoměnových burz lišit. Dříve bylo populární upravovat objemy obchodů a k tomuto úkolu se používali boti. Uměle nafouknuté objemy vytvářely zdání spolehlivosti. Objem obchodování je stále jedním z nejdůležitějších ukazatelů pro hodnocení kryptoměny. V divokých letech 2017-2018 však mnoho burz objem desítkykrát nadhodnotilo.

Centralizované kryptoměnové burzy
Definice soukromého klíče

Analytické služby dnes sledují skutečné objemy obchodů, a proto změny tohoto ukazatele nejsou tak běžné.

Jako příčina byly uvedeny technické potíže na straně uživatelů. Na druhou stranu centralizované burzy disponují všemi potřebnými nástroji k podvodům a zadávání příkazů s cílem posunout ceny výhodným směrem. To se projevuje zejména ve hře s pákovými futures, kde můžete profitovat z maržové výzvy a pak se ocitnout vyhozeni z otevřené pozice?

Hodnocení centralizovaných kryptografických burz 2022

Centralizovaná kryptografická burza Binance
Binance – kryptografická burza, recenze

Binance je jednou z největších centralizovaných kryptografických burz a nabízí širokou škálu funkcí a služeb. Je také jednou z nejoblíbenějších burz s vysokou likviditou. V minulosti však byla Binance napadena hackery a není dostupná ve všech zemích.

Zabezpečení Binance

Výměna je centralizovaná, což není vždy dobré. Je to však nejvýznamnější kryptoměnová burza a má významný vliv na celý systém. Je jisté, že pokud Binance padne v důsledku velkého skandálu a investoři přijdou o své peníze – stejně jako ti, kteří investovali prostřednictvím Binance, ale neměli tam prostředky -, kryptoburza se mnohokrát zhroutí, než znovu ožije.

Výhody na Binance

K dispozici je nativní token specifický pro Binance Chain, který obsahuje nástroje pro obchodování s marží a možnost pasivního zisku prostřednictvím investic do projektů. Kryptoměna pravidelně udržuje soutěže a podporuje rozvoj komunity.

Binance - kryptografická burza, recenze
Je výhodné nakupovat na Binance?

Token Binance Bitcoin (BNB) je jednou z nejlepších dostupných investic. Částečně je to dáno schopností kryptografické burzy ovlivňovat cenu. Holding na webových stránkách IDO mezi takovými nástroji vyniká. Je typické, že hodnota kryptoměny těsně před oznámením IDO vzroste. Když je však IDO vyhlášeno, cena BNB obvykle roste. Když jsou uživatelům přiděleny na IDO – BNB se brzy poté začne prodávat. To je u kryptoměn již běžný jev.

Spálení BNB společnosti Binance je další složkou přírůstku příjmů. V tomto případě je vše jednoduché, protože čím nižší je počet mincí v oběhu, tím vyšší je jejich hodnota. Algoritmus pálení bude změněn tak, aby napodoboval logiku Etheru, takže se bude opakovat. Nyní se dostáváme k myšlenkám společnosti Binance, které jsou bezproblémově po ruce.

Výhody obchodování v síti na Binance
Výhody obchodování v síti na Binance

Měna se snaží nahradit ETH. Usiluje o to BSC (Binance Smart Chain), blockchain určený pro účely spuštění vašich kryptoměnových iniciativ.

Binance vytváří vlastní ekosystém s platformou pro celý kryptografický sektor. Přestože se jedná o centralizovanou kryptoměnovou burzu (se všemi nevýhodami, které s tím souvisejí), stále si drží špičkové postavení v oboru. Především díky své popularitě.

Bybit centralizovaná kryptografická burza Bybit
Bybit: rozdíly, výhody, nevýhody

Bybit je další populární centralizovaná kryptoměnová burza, která nabízí řadu funkcí a služeb. Je dostupná ve většině zemí a má dobrou likviditu. Za některé obchody si však Bybit účtuje vysoké poplatky.

Coinbase centralizovaná krypto směnárna
Coinbase výměna recenze

Coinbase je jednou z nejznámějších kryptografických burz, protože umožňuje nakupovat krypto za fiat měnu (USD). Coinbase má také dobrou likviditu a řadu funkcí. Coinbase si však účtuje vysoké poplatky a není dostupná ve všech zemích.

Gemini je nejdůvěryhodnější kryptoměnová burza na světě. Její odlišností je, že se zcela řídí zákony zemí, ve kterých působí. A co je ještě důležitější, je zcela legální na území Spojených států. To staví uživatele a výhody do protikladu. Mezi nevýhody patří absence anonymity a silný regulační dohled. Uživatelé musí pravidelně předkládat informace regulačním orgánům a také finanční záznamy. Neexistuje možnost obejít se bez KYC. Kromě obvyklého postupu spočívajícího ve vyfotografování pasu budou uživatelé nuceni předložit také všechny potřebné informace pro kontrolu AML. Burza bude znát vaše osobní údaje, například kde pracujete a bydlíte. Všechny údaje budou zaslány daňovým úřadům (takže se připravte na to, že případné výdělky budete platit v kryptoměnách).

Coinbase výměna recenze
Coinbase centralizovaná krypto směnárna

Mnoho lidí je nespokojeno s úrovní podpory poskytované kryptografickými burzami. Je však důležité si uvědomit, že tento problém se týká prakticky každé kryptografické burzy. Obecně platí, že většina potíží uživatelů je způsobena chybami uživatelů, což ztěžuje jejich řešení pracovníkům zákaznického servisu bez ohledu na to, jak jsou příjemní a rychlí.

Pokud je však vše přizpůsobeno pomocí technologie, je přísná legalizace směnáren kryptoměn značnou výhodou. Například společnost Coinbase nabízí pro obyvatele USA pojištění ve výši 250 000 dolarů. Musíte k tomu používat dolarovou peněženku Coinbase.

Uživatelské účty jsou rovněž vedeny na zvláštním bankovním účtu. Díky tomu je kryptografická burza bezpečnější před podvody, protože zůstatky uživatelů jsou vedeny na samostatném bankovním účtu. Krádež bitcoinů na Coinbase není tak jednoduchá a lukrativní, jak tomu může být na malých kryptografických burzách a burzách.

FTX centralizovaná krypto směnárna
FTX Crypto Exchange

FTX je novější kryptografická burza, která nabízí řadu funkcí, včetně obchodování s marží a deriváty. FTX je dostupná ve většině zemí a má dobrou likviditu. Za některé obchody si však FTX účtuje vysoké poplatky.

Tether je kryptoměna, která umožňuje obchodníkům nakupovat nebo prodávat digitální aktiva za fiat měnu. Platforma Tether umožňuje investorům zapojit se do obchodování s kryptografickými deriváty. Je to nástroj, jehož hodnota se odvozuje od poklesu a vzestupu kryptoměn. FTX dává klientům možnost obchodovat s opcemi, futures kontrakty, deriváty, tokenizovanými akciemi podniků, sázkami na události a dalšími možnostmi.

FTX Crypto Exchange
FTX centralizovaná krypto směnárna

V červnu 2021 bylo zpřístupněno obchodování s akciemi pomocí standardu Bitcoin. Patří mezi ně Tesla, Google, Netflix a další firmy. Obchodování je přinejmenším bleskové.

Můžeme také hovořit o společnosti Alameda Research, která se specializuje na obchodování a správu aktiv. Každý den obchoduje s objemy v hodnotě miliard dolarů. Došlo k menšímu rozruchu, který většina lidí přešla bez povšimnutí.

Nevýhody spoléhání se na FTX – vysoké náklady na výběr ve srovnání s konkurencí.

Kraken centralizovaná krypto směnárna
Je Kraken dobrá burza?

Kraken je další známá kryptoměnová burza, která nabízí řadu funkcí a služeb. Kraken je dostupná ve většině zemí a má dobrou likviditu. Za některé obchody si však Kraken účtuje vysoké poplatky.

Burza umožňuje obchodování s kryptoměnami i fiat měnami, futures, maržové obchody a mimoburzovní transakce. Poplatky za transakce se určují podle objemu. Mezi nevýhody patří nutnost validace a nebezpečí spojená s centralizovanými kryptoměnovými burzami.

Kryptoměnová burza má vysoký objem obchodů a dostatečnou likviditu, což umožňuje rychlé provádění obchodů.

Je Kraken decentralizovaná burza?
Má Kraken DeFi?

Sympatické je, že burza je stará a jejím záměrem je vstoupit na burzu. Zde je nejzřetelnější výhodou starost o dobrou pověst. Určitě se případné ostré rohy bude burza snažit zahladit, aby její pověst neutrpěla a nesnížila hodnocení projektu. 

Kromě centralizovaných kryptoměn existují i decentralizované kryptoměnové burzy. Pochopíme, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, a provedeme jejich hodnocení

Decentralizované kryptografické burzy jsou burzy, které nejsou provozovány jednou společností nebo subjektem. Tyto burzy jsou obvykle méně likvidní než centralizované burzy, ale nabízejí větší soukromí a bezpečnost. Decentralizované burzy však může být obtížné používat a často mají nízké objemy obchodů.

Nejlepší decentralizované kryptografické burzy v roce 2022 jsou:

Uniswap Decentralizovaná burza
Co je Uniswap a jak jej správně používat

Uniswap je decentralizovaná kryptoměnová burza, která umožňuje obchodovat s různými kryptoaktivy. Je dostupná ve většině zemí a má dobrou likviditu. Uniswap si však za některé obchody účtuje vysoké poplatky.

Co je to burza Sushiswap
SushiSwap – Přehled kryptoměnové burzy SUSHI

Sushiswap je další decentralizovaná kryptoměnová burza, která nabízí řadu funkcí a služeb. Je dostupná ve většině zemí a má dobrou likviditu. Za některé obchody si však Sushiswap účtuje vysoké poplatky.

  • Závěr

Závěr: Existují různé typy kryptografických burz, ale dvě nejoblíbenější jsou centralizované a decentralizované burzy. V tomto příspěvku na blogu jsme porovnali a ohodnotili nejlepší centralizované kryptografické burzy v roce 2022. Probrali jsme také výhody a nevýhody obou typů burz, abyste se mohli rozhodnout, která je pro vás nejlepší.

Maržová burza dYdX
Co je dYdX

ETHD nabízí obchodování s pákovým efektem prostřednictvím ETHD je decentralizovaná burza, která běží na síti Ethereum. Na rozdíl od konkurence můžete na této dex používat pákový efekt a futures.

K vytváření likvidity se používá několik decentralizovaných burz. Očekává se, že DyDx trh ovládne a bude mu dominovat. Především díky tomu, že tato decentralizovaná kryptografická burza má známé uživatelské rozhraní a úroveň funkčnosti svých centralizovaných protějšků, bude schopna přilákat zákazníky téměř okamžitě.

Co je 1inch Exchange
1Inch.Exchange – Přehled decentralizovaného agregátoru
  • Výměna 1 palce

Binance Coin (BNB) je decentralizovaná burza kryptoměn. Stejně jako Uniswap je založena na blockchainu Ethereum. Je postavena na dApps (decentralizovaných aplikacích). – Multichain podporu, což burze umožňuje pracovat s tokeny BSC a Polygon.

Decentralizovaná burza Binance je založena na třech platformách: Binance, Wanchain a Ethereum.

  • Protokol likvidity je protokol likvidity, který využívá automatizovaného tvůrce trhu k poskytování a vytěžování likvidity. Uživatelé jsou za vytvoření poolu likvidity odměněni jedním palcem kryptografické měny.
  • Akumulační protokol má na starosti dodávání likvidity z jiných decentralizovaných burz. Burza vyhledává nejvýhodnější nabídky na trhu.
  • Protokol příkazů pro stop lossy, stop příkazy a aukce umožňuje používat stop lossy, stop příkazy a aukci.
Co se stane s kryptografickými burzami v roce 2022?
Typy 10 nejlepších krypto burz

Začněme tím, že se podíváme na některé základní pojmy.

Centralizované kryptografické burzy jsou spíše jako banky

Existuje jasná řídící osoba, která má na starosti váš majetek, ale může ho také ukrást. Na centralizovaných burzách kryptoaktivum nepatří uživatelům.

Většina decentralizovaných burz je těžkopádná a postrádá základní funkce pro zákazníky.

Typy 10 nejlepších krypto burz
Výhody a nevýhody decentralizovaných burz (DEX)

Ideální možností je používat burzu, která podporuje jak kryptoměny, tak fiat měny. Ideálním řešením je kombinace kryptoměnových burz. Pokud je pro vás likvidita zásadní, nejlepší volbou je prozatím nadále používat centralizované platformy. Pokud obchodujete jen zřídka, používejte Dex. DEX je nejlepší platforma pro obchodování s kryptoměnami, která umožňuje uživatelům vzájemně komunikovat bez znalosti jejich soukromých klíčů.

Spor o to, která platforma je lepší, nikdy nezmizí. Každá kryptografická burza má svůj vlastní soubor funkcí.

Co se stane s kryptografickými burzami v roce 2022?

Nejlepší kryptoměnové burzy
Nejlepší kryptoměnové burzy

Oba modely budou nepochybně existovat vedle sebe. Každý z nich má své zastánce a dochází k technologickému pokroku. Podle některých odborníků mohou nové metody správy kryptoměn zahrnovat to nejlepší z CEX a DEX. Jaký na to máte názor vy? Zanechte ohledně něj poznámku!

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky