M. Odvážná prognóza Novogratze o bitcoinech před jejich rozpůlením

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

V době, kdy se bitcoin připravuje na očekávanou událost, kterou je půlení v dubnu 2024, sdílí slavný investor Mike Novogratz svůj optimistický výhled na budoucí trajektorii tohoto předního digitálního aktiva.

Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Investment, významné firmy specializující se na kryptoinvestice, se nedávno na sociálních sítích vyjádřil k blížícímu se půlení bitcoinu. Vzhledem k tomu, že kryptoměna nedávno překonala milník tržní kapitalizace ve výši 1 bilionu USD a blíží se ocenění 52 500 USD, což je jen o málo méně než její předchozí historické maximum 69 000 USD, Novogratz zdůrazňuje význam nadcházející události půlení.

Novogratz upozornil na koncept nedostatku a zdůraznil blížící se zvýšení obtížnosti těžby Bitcoinu, přičemž zdůraznil potenciál zvýšené poptávky a snížené nabídky, které mohou vést k dalšímu růstu ceny Bitcoinu. Zopakoval význam dynamiky nabídky při ovlivňování cen aktiv a zopakoval názor, že snižující se nabídka spojená s trvalou poptávkou by mohla v dlouhodobém horizontu podpořit hodnotu Bitcoinu.

Kromě Novogratzovy pronikavé analýzy slouží nedávné pohyby institucionálních investorů ke zdůraznění rostoucí integrace Bitcoinu do hlavního finančního proudu. Zejména společnost BlackRock, globální gigant v oblasti správy investic, podstatně zvýšila své podíly v Bitcoinu na 105 280 BTC prostřednictvím svého spotového fondu iShares Bitcoin Trust, IBIT, což dále upevňuje institucionální důvěru v digitální aktivum.

Připravte se na divokou jízdu

Historické trendy však odhalují opakující se vzorec, podle kterého Bitcoin v březnu během let půlení obvykle prochází poklesem ceny, po němž následuje následné oživení býčího impulsu. Toto cyklické chování, jak již dříve poznamenala společnost Matrixport, přední platforma pro finanční služby v oblasti digitálních aktiv, posiluje narativ krátkodobé volatility trhu uprostřed trvalého dlouhodobého optimismu.

Nedávný nárůst těžební obtížnosti bitcoinu na rekordních 75,5 T navíc slouží jako důkaz robustnosti sítě a naznačuje historicky býčí trajektorii této kryptoměny.

S blížící se událostí půlení si investoři jako Novogratz zachovávají optimistický výhled na budoucnost Bitcoinu a jako klíčové faktory, které podporují trvalý růst ekosystému digitálních aktiv, uvádějí institucionální investice, dynamiku nabídky a historické precedenty.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky