Nové pravidlo společnosti Kraken: Zveřejnění vlastnictví pro britské kryptoměnové peněženky s vlastní úschovou

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Kraken, významná americká kryptoměnová burza známá svým závazkem k bezpečnosti a dodržování regulačních předpisů, posiluje svůj dohled nad transakcemi v samoobslužných peněženkách. Burza oznámila svůj záměr posílit kontrolu transakcí zahrnujících self-custody peněženky, které se zapojily do adres burzy ve Spojeném království.

Toto rozhodnutí, které v e-mailu sdíleném na X odhalil James Van Straten, uznávaný analytik společnosti Cryptoslate, podtrhuje odhodlání společnosti Kraken zajistit transparentnost a dodržování regulačních předpisů.

Podle e-mailu zaslaného nezveřejněnému příjemci se společnost Kraken odvolává na britské předpisy, které nařizují udržovat aktuální a komplexní informace o klientech, zejména pokud jde o jejich aktivity na účtech s peněženkami s vlastní úschovou. Tyto peněženky, kde výhradní vlastnictví a kontrolu nad soukromými klíči má majitel, představují jedinečnou výzvu z hlediska dodržování předpisů a bezpečnosti.

V e-mailu, jehož pravost byla ověřena, je popsán požadavek společnosti Kraken na ověřování vlastnictví peněženek self-custody, které se účastní transakcí s burzou. Naopak, pokud tyto self-custody peněženky nejsou pod přímou kontrolou zákazníka, společnost Kraken vyžaduje zveřejnění jmen a adres bydliště osob, které tyto peněženky spravují.

Burza navíc vydala lhůtu pro předložení těchto informací do 13. února. Nedodržení této lhůty bude mít za následek zablokování odkazovaného účtu, což fakticky slouží jako ultimátum pro neidentifikovaného zákazníka.

Van Stratenův komentář k této záležitosti zdůrazňuje obavy týkající se pronikání dohledových opatření ve Spojeném království. advokát Cris Carrascosa, který je spojen s kryptoměnami, tyto pocity opakuje a poukazuje na potenciální rozšíření těchto předpisů v celé Evropské unii (EU), které má vstoupit v platnost od 30. prosince následujícího roku.

Toto regulační prostředí, obsažené v nařízení (EU) 2023/1113, obecně známém jako nařízení o převodech finančních prostředků (TFR), stanoví jednotné požadavky na údaje pro transakce zprostředkované poskytovateli služeb v rámci EU.
Zavedení těchto opatření podtrhuje regulační úsilí o zvýšení transparentnosti a zmírnění rizik spojených s transakcemi s kryptoměnami v celém evropském hospodářském prostoru.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky