Milník bitcoinu by mohl vyvolat šok z nabídky, varuje Pompliano

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Anthony Pompliano, vizionář stojící za společností Pomp Investments, v současné době zastává velmi optimistický pohled na Bitcoin (BTC).

Během segmentu CNBC Pompliano sdělil svůj pohled a tvrdil, že vzhledem ke směsici četných katalyzátorů a historických vzorců je náročné představit si scénář, kdy Bitcoin nezažije další růst hodnoty.

“Právě jsme dosáhli opravdu důležitého milníku před půlením – právě jsme zaznamenali nejvyšší týdenní, měsíční a čtvrtletní uzavření Bitcoinu. A tak v posledních čtyřech případech, kdy se to stalo, Bitcoin po zbytek býčího trhu posílil nejméně o 300 %. To neznamená, že se to bude opakovat.
Ale aby se to stalo před půlením, to je něco jako kdyby došlo k poptávkovému šoku a teď budeme mít tento nabídkový šok.”

V současné době je hodnota bitcoinu zaznamenána na 65 744 dolarech, což znamená impozantní vzestup o přibližně 66 % od lednového nadiru, který činil zhruba 39 500 dolarů.

Pompliano dále upřesňuje, že současný ekonomický neklid a převládající pocit beznaděje mohou být významnými faktory, které pohánějí ocenění Bitcoinu a podobných digitálních měn.

Pokládá řečnickou otázku o absenci naděje a akcích, které to jednotlivce podněcuje, a naznačuje:

“Dolar za čtyři roky ztratil 25 % své kupní síly. Máme dluh na kreditních kartách ve výši 1,1 bilionu dolarů. Máme 43 milionů Američanů, kteří mají federální studentský dluh, průměrný zůstatek činí 37 000 dolarů. Lidé ztratili naději, nemají naději. Jak se má žít v zemi, kde je v 50 velkých metropolích levnější si pronajmout než koupit dům?

Nemáte naději, a tak co děláte?

Myslím, že když si půjdete koupit los, je to šance 300 milionů ku jedné. Myslím, že právě teď jsou lidé, kteří si říkají: “Víte co? Memecoin má větší šanci než los. Myslím, že je spousta lidí, kteří říkají, že bitcoin je vlastně nejbezpečnější [sázka].”

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky