Nejlepší společnosti zabývající se vývojem blockchainových her 2024

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky

Nejlepší společnosti zabývající se vývojem blockchainových her kombinují hry s technologií blockchain. Nyní jsou hry nejen zábavné, ale mohou hráčům přinést i možnost vydělat peníze. 

V tomto článku se podíváme na nejlepší společnosti zabývající se vývojem blockchainových her v 2024. Rozebíráme, jak tyto společnosti využívají technologii blockchain k inovacím v herním průmyslu.

Co je blockchainový vývoj her?

Blockchainový vývoj her je o vytváření videoher pomocí technologie blockchain. Tento nový typ her umožňuje bezpečně nakupovat a prodávat předměty uvnitř hry. Hráči mohou skutečně vlastnit své herní předměty a hrát hry bez centrálního systému, který by je kontroloval.

Použití blockchainu ve hrách znamená, že každý předmět je jedinečný a bezpečný. Hráči mohou sbírat předměty, které mají skutečnou hodnotu, a vědí, že tyto předměty nelze zkopírovat nebo ztratit.

Herní vývojáři nyní vytvářejí služby pro hry s blockchainem. Tyto služby jsou oblíbené, protože umožňují hráčům přímo obchodovat s předměty. Nepotřebují prostředníka.

Velkým plusem blockchainu ve hrách je, že bezpečně zaznamenává všechny nákupy ve hře. To znamená, že transakce jsou bezpečnější. Umožňuje také hráčům používat jejich předměty a měnu v různých hrách.

Nejlepší herní společnosti využívající blockchain

Níže najdete nejlepší společnosti zabývající se vývojem blockchainových her, od společností, které umožňují obchodování zdarma, jako je Immutable, až po společnosti s digitálním vlastnictvím, jako jsou Mythical Games a OpenSea. 

Immutable 

 • Založeno: v roce 2018
 • Zakladatelé: James Ferguson, Robbie Ferguson a Alex Connolly
 • Sídlo: Sydney, Austrálie 
 • Čistá hodnota: 3,5 miliardy dolarů 
Nejlepší společnosti zabývající se vývojem blockchainových her

Immutable vede v oblasti NFT her. Má speciální platformu nazvanou Immutable X, která umožňuje lidem obchodovat s herními předměty bez placení dalších poplatků.

Společnost vyvinula digitální sběratelskou karetní hru Gods Unchained a RPG hru Guild of Guardians.

Společnost GameStop, velký obchod s hrami, spolupracuje s Immutable. Vytváří nové místo, kde bude možné online nakupovat a prodávat NFT. Využívají k tomu Immutable X.

Immutable X je nejlepší volbou pro tvůrce her, kteří chtějí používat Ethereum. Díky Immutable X mohou tvůrci her vytvářet NFT hry bez placení dalších poplatků. Získají také nástroje, které se snadno používají, což jim pomůže rychle vytvářet nové hry.

Mýtické hry

 • Založeno: v roce 2018
 • Zakladatelé: Cameron Thacker, Chris Downs, Jamie Jackson, Rudy Koch
 • Sídlo: Los Angeles, Kalifornie 
 • Čistá hodnota: 1,25 miliardy dolarů
Společnost Mythical games zabývající se vývojem blockchainových her

Mythical Games je společnost, která kombinuje tradiční videohry s novou technologií blockchain. V červnu 2021 získala od investorů 75 milionů dolarů. Tyto peníze pocházely především od skupiny s názvem WestCap. Ukazuje to, že lidé, kteří mají peníze, nápadu společnosti Mythical Games smíchat hry s blockchainem, jako je NFT, věří.

Do roku 2021 získala společnost Mythical Games celkem 120 milionů dolarů. V týmu Mythical Games působí několik zvučných jmen. Pracovali na slavných hrách, jako je Call of Duty nebo World of Warcraft, a myslí si, že je důležité soustředit se především na tvorbu skvělých her.

Společnost chce vytvářet špičkové hry, které by díky blockchainu umožňovaly hráčům prodávat a obchodovat s herními předměty. 

OpenSea

 • Založeno: v roce 2017
 • Zakladatelé: Devin Finzer a Alex Atallah
 • Sídlo: New York 
 • Čistá hodnota: 13,3 miliardy dolarů
Opensea blockchain game developer

OpenSea je společnost, která vytváří hry, na kterých si můžete při hraní vydělat. Má webové stránky, kde mohou lidé snadno najít, koupit a prodat speciální herní NFT. 

Protože se OpenSea daří, lidé do her využívajících technologii blockchain vkládají spoustu peněz. Tyto peníze pomáhají vytvářet nové a zajímavé hry, které tuto technologii využívají, což umožňuje růst celého odvětví.

Decentraland

 • Založeno: v roce 2015
 • Zakladatelé: Ari Meilich a Esteban Ordano
 • Sídlo: Karlovy Vary 
 • Čistá hodnota: 1,02 miliardy dolarů
Decentrální a nft herní společnosti

.

Decentraland je přední kryptoherní studio, které má velký vliv na blockchainové hry. Vytvořili virtuální svět, kde uživatelé mohou vlastnit obsah a zážitky a vydělávat na nich peníze.

Zajímavostí je, že společnost prodávala virtuální pozemky prostřednictvím prvotní nabídky mincí (ICO) a v roce 2017 získala 24 milionů dolarů. 

Dapper Labs

 • Založeno: v roce 2018
 • Zakladatelé: Roham Gharegozlou
 • Sídlo: Karlovy Vary 
 • Čistá hodnota: 7,6 miliardy dolarů
Dapper labs služby vývoje blockchainových her

.

Společnost Dapper Labs zabývající se vývojem blockchainových her vytvořila CryptoKitties nebo NBA Top Shot. Jsou průkopníky v oblasti nepřevoditelných tokenů pro hry, což vede k širšímu přijetí technologie blockchain v oblasti her. 

Dapper Labs také vyvinula blockchain Flow. Jedná se o rychlý a vývojářsky přívětivý blockchain, který podporuje hry, aplikace a digitální aktiva.

Pískoviště

 • Založeno: v roce 2011
 • Zakladatelé: Adrien Duermaël Arthur Madrid Sébastien Borget
 • Sídlo: Hongkong
 • Čistá hodnota: 4 miliardy dolarů
Společnost zabývající se vývojem blockchainových her Sandbox

Sandbox je zábavná platforma založená na technologii blockchain. Je to místo, kde můžete vytvářet a obchodovat s vlastními neproměnnými tokeny.

The Sandbox spolupracuje s velkými značkami a celebritami. Ve svém online světě vytváří vzrušující události, které jsou kombinací zábavy a technologie blockchain.

Jak jsme vybrali nejlepší herní společnosti

Pro výběr nejlepších herních společností NFT jsme se podívali na to, co je činí úspěšnými a důvěryhodnými. 

Na to se zaměřujeme:

 • Herní společnosti by také měly umět využívat blockchain novými způsoby a vytvářet chytré kontrakty. Měly by mít také znalosti o různých blockchainových platformách. Cílem je vylepšit hry pomocí blockchainu tak, aby byly bezpečnější, poctivější a pro hráče zábavnější.
 • Kontrolujeme typy a kvalitu her vyráběných společnostmi. Dobré hry ukazují, že vývojář je zkušený, kreativní a zručný. Díváme se na to, jak jsou hry komplexní, jak využívají blockchain a jestli se lidem líbí
 • .Naši odborníci hledají vývojáře se zkušenostmi s blockchainovými hrami. Poté prověřujeme jejich recenze od klientů a ujišťujeme se, že mají za sebou historii tvorby dobrých her.
 • Ujišťujeme se, že společnosti dokáží své produkty vytvořit a dokončit dobře a včas. Kontrolujeme také, zda neutrácejí příliš mnoho peněz. Díváme se na to, jak řídí své projekty, řeší problémy a mluví se svými zákazníky.

Závěrečné myšlenky o herních společnostech NFT

Nejlepší společnosti zabývající se vývojem blockchainových her, jako jsou Immutable, Mythical Games a OpenSea, vedou v tomto odvětví. 

Immutable umožňuje obchodovat NFT bez jakýchkoli poplatků. Mythical Games kombinuje běžné hry s blockchainem a vytváří tak nové herní ekonomiky. OpenSea je rušné místo, kde můžete snadno nakupovat, prodávat nebo obchodovat s NFT.

Důležité jsou i společnosti jako Dapper Labs. Díky nim se NFT staly populární díky hrám CryptoKitties a NBA Top Shot. 

Všechny tyto společnosti jsou lídry v používání blockchainové technologie v hrách. Díky nim je vše bezpečnější a hráči i tvůrci her mohou více vydělávat.

Odpovědi na otázky o společnostech zabývajících se vývojem her

Co je vývoj her na blockchainu?

Vývoj her na blockchainu vytváří videohry s využitím blockchainu pro bezpečné transakce, skutečné vlastnictví digitálních předmětů a decentralizované herní zážitky.

Kolik stojí vývoj blockchainové hry?

Náklady se odvíjejí od složitosti hry, jejích funkcí a použitého blockchainu. Může se pohybovat od desítek tisíc až po miliony dolarů.

Jak dlouho trvá vytvoření blockchainové hry?

Doba vývoje se může pohybovat od několika měsíců až po více než rok v závislosti na složitosti a rozsahu hry.

Jak blockchainové hry vydělávají peníze?

Blockchainové hry vydělávají peníze různými způsoby. Patří mezi ně prodej digitálních předmětů a účtování poplatků za transakce. Příjmy generují také provozováním herních obchodů a příležitostným prodejem her nebo předplatného.

Jak technologie blockchain prospívá hrám?

Technologie blockchain usnadňuje hráčům skutečné vlastnictví digitálních aktiv ve hrách a zároveň činí ekonomiku ve hrách transparentnější a spravedlivější. Pomáhá také předcházet podvodům a umožňuje používat herní aktiva v různých hrách a na různých platformách.

Začátečníci

Průvodce kryptoměnami pro začátečníky

Středně pokročilí

Průvodce pro středně pokročilé blockchainem a kryptografií

Expert

Zprávy o kryptoměnách pro odborníky